Dzielnica XVIII

Wędrówki po starożytnej Grecji

grecjaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 22.02. o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie pt. "Wędrówki po starożytnej Grecji"

Więcej…
 

Warsztaty dla małych i dużych - rodzinna zabawa w teatr

teatrKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 15.02. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na kolejną imprezę z cyklu Warsztaty dla Małych i Dużych, to doskonała okazja, aby rodzinnie zabawić się w teatr. Warsztaty będą oparte na klasyce literatury dziecięcej. Uczestnicy wspólnie stworzą dekoracje oraz kostiumy, a także wcielą się w różne role. Efekty swojej pracy zaprezentują na scenie. Będzie dużo dobrej zabawy oraz śmiechu. To okazja, aby spędzić czas w bajkowej atmosferze i pobawić się ze swoimi najbliższymi. Na najmłodszych będzie czekał kącik malucha. Warsztaty Poprowadzi Magdalena Rutkowska-Oliwa, instruktor z Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, ciocie. Wszystkich, którzy chcą się świetnie bawić.

Wstęp wolny.

 

Bieg Pamięci 2016

bieg_2016Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału wszystkich biegaczy – tych, co biegają lata i tych co dopiero chcą rozpocząć swą sportową karierę. Bieg Pamięci łączy trzy oddziały Muzeum zajmujące się historią II wojny światowej, a skupione w Trasie Pamięci. Ulicę Pomorską, Apteką pod Orłem oraz Fabrykę Emalia Oskara Schindlera.

Więcej…
 

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dorosłych

rekodzieloKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 16.02. o godz. 10:45 zaprasza na warsztaty rękodzieła artystycznego dla dorosłych.

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza wszystkich chętnych dorosłych do rozwijania swoich zdolności manualnych podczas warsztatów rękodzieła artystycznego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. W lutym uczestnicy warsztatów poznawać będą techniki filcowania, dzięki którym przygotują ozdobne aplikacje i korale a także techniki wykonywania biżuterii z elementów posrebrzanych i koralików. Warsztaty prowadzi pani Krystyna Drożdżowska – twórca rękodzieła i jubiler. Informacje i zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Biurze NAS (os. Centrum A 6a, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00). Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp: 20 zł (w tym materiały).

 

Walentynki dla chłopca i dziewczynki

walentynki_herkulesKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 11.02. o godz. 17:00 zaprasza dzieci na imprezę z okazji Walentynek. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się dlaczego święty Walenty jest patronem zakochanych a także posłuchać wierszy i piosenek o miłości i przyjaźni. Nie zabraknie poczty walentynkowej i zabaw plastycznych, podczas których dzieci wykonają witrażowe kartki walentynkowe oraz serduszka z masy solnej.

Wstęp wolny.

 

Kluby rodziców

kluby_plakat2 lutego w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida odbyła się konferencja prasowa promująca drugą odsłonę projektu pn. „Kluby Rodziców", którego głównym celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo. Kluby tworzą przestrzeń przyjazną rodzicom i dzieciom, miejsca integracji krakowskich rodzin, w których będą mogli uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców tworzymy miejsca integracji i dzielenia się doświadczeniami, dobrymi praktykami oraz problemami związanymi z wychowaniem dzieci. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne programy, ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty wzmacniające kompetencje i więzi rodzinne, pobudzające ich aktywność. „Kluby Rodziców" są także odpowiedzią na projekty składane przez społeczności lokalne w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi pomysłodawczyni projektu Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Więcej…
 

"Sztuka totalitarna - niechciane dziedzictwo" - wykład

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 22.02. o godz. 15:00 zaprasza na wykład pt. "Sztuka totalitarna - niechciane dziedzictwo".

Podczas kolejnego spotkania w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora słuchacze wysłuchają wykładu z zakresu historii sztuki. Jego tematem będzie sztuka, która powstała pod wpływem panujących systemów totalitarnych. Niosąca w sobie niejednokrotnie wysokie wartości estetyczne, staje się jednak w ogólnym przekonaniu dziedzictwem niechcianym, odrzucanym. O dziełach sztuki totalitarnej, ich wartości historycznej oraz o tym czy należy je chronić czy raczej usuwać opowie Helena Postawka-Lech. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

25 serc walentynkowych

walentynki_2016Walentynki cieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Uczestnicy z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki. Klub Jedność postanowił połączyć walentynki z obchodami 25-lecia Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta i zorganizować imprezę dla dzieci pod hasłem 25 Serc walentynkowych.

Więcej…
 

Nie-dzień czekolady

nie-dzienKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 13.02. o godz. 18:00 zaprasza na klimatyczny, czekoladowy, zimowy wieczór w przeddzień Walentynek, który rozgrzeją koncerty: duetu Sauté oraz Aleksandry Jarzmik i Tomasza Krawczyka. Nastrojowa muzyka wprowadzi nas w niesamowicie romantyczny klimat. W przerwach koncertów pokazy cyrkowe oraz iluzjonistyczne w wykonaniu nowohuckich artystów. Całość dopełni czekoladowa fontanna, w towarzystwie pomadek i innych słodkości.

Wstęp wolny.

 

Stanisław Gawliński - fotoreporter Nowej Huty - wystawa zdjęć

gawlinskiKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 11.02. o godz. 16:00 zaprasza na wystawę zdjęć autorstwa Stanisława Gawlińskiego.

Więcej…
 

Kasztanowe planszówki

kasztanowe_planszowkiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 09.02. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na spotkanie przy grach planszowych.

Więcej…
 


Strona 87 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)