Dzielnica XVIII

Dzielnica XVIII Nowa Huta oficjalnym partnerem akcji honorowego krwiodawstwa

nh_zycie_2016Z radością informujemy, że Dzielnica XVIII Nowa Huta jest oficjalnym partnerem akcji honorowego oddawania krwi, organizowanej cyklicznie od kilu lat nad Zalewem Nowohuckim. Dziękujemy za to wyróżnienie.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z ostatniego wydarzenia, tym razem organizowanego z okazji Dnia Dziecka.

 

Zaproszenie do udziału w projekcie pt. Siła kompetencji

sila_kompetencjiInstytut Turystyki w Krakowie Sp. z o. o. wraz z Partnerem, zaprasza do udziału w projekcie Siła kompetencji realizowanego w ramach Podziałania 8.4.2 Adaptacja do zmian, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Więcej…
 

WAKACJE 2016 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w Krakowie pt. Mądrej głowie dość dwie słowie

lato_nhbpNowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza dzieci na wakacyjny cykl zajęć pt. Mądrej głowie dość dwie słowie. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach origami oraz literackich kalamburach, poznają układy taneczne i zabawy, w które bawili się ich rodzice, dziadkowie, wykonają zdumiewające eksperymenty, spróbują zrozumieć niewyjaśnione zjawiska. Proponowane zabawy plastyczne, słowne, czy taneczno-ruchowe będą miały na celu rozwój kreatywności, motoryki i sprawności językowej. Zajęcia realizowane będą od 4 do 22 lipca i od 1 do 26 sierpnia 2016 r. we wszystkich placówkach Bibliotek (każda Filia w innym tygodniu).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegóły na stronie Biblioteki www.biblioteka.krakow.pl oraz w załączonym harmonogramie wydarzeń.

 

Planszówkowe Kościelniki

planszowkowe_koscielnikiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 20.06 o godz. 15:00 zaprasza na kolejne spotkanie z grami planszowymi. Dzięki nowym kartom do gry DIXIT odbędziemy podróże w najdalsze zakątki świata wyobraźni, w grze SABOTAŻYSTA wspólnie poszukamy bryłek złota, z grą PALCE W PRALCE sprawdzimy kto ma dobre poczucie rytmu i słuch, a w DOBBLE sprawdzimy kto jest szybki i spostrzegawczy.

Wstęp wolny.

 

Wakacje 2016 - oferta Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

wakacje_2016Chciałbyś, aby w te wakacje Twoje dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy malarz, zoolog, naukowiec lub pilot? Chciałbyś, żeby mogło spróbować swoich sił we wspinaczce, pływaniu czy pieczeniu pizzy? Może po prostu chcesz dać mu możliwość rozrywki, odpoczynku i spędzenia czasu z rówieśnikami? W takim razie koniecznie sprawdź wakacyjną ofertę Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta!

Więcej…
 

Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie

zaczarowany_krakow19 czerwca 2016 o 11: 00 w Cafe Putto (Pałac Krzysztofory) dla najmłodszych będzie czytał Pan Michał Rusinek.

Więcej…
 

Mecenas Dziecięcych Talentów – finał czwartej edycji programu

czas_dzieci20 czerwca 2016 oficjalnie zakończyła się czwarta edycja projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Program wspierający szczególnie uzdolnionych młodych mieszkańców Krakowa prowadzony jest przez Fundację Czas Dzieci, a w roku szkolnym 2015/2016 objęta nim było 13 dzieci. 

Więcej…
 

Konsultacje społeczne w sprawie Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa na lata 2016–2022

konsultacje_promocjaOd 22 czerwca do 5 lipca 2016 r. trwają konsultacje społeczne, których celem jest wypracowanie koncepcji Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa na lata 2016–2022. Więcej informacji jest dostępne na stronie www.krakow.pl.

Zapraszamy do udziału!

 

Wystawa "Miasto bez murów. W 650. rocznicę lokacji Kleparza (1366-2016)" - 24 czerwca – 23 października 2016

miasto_bez_murow Wystawa zostanie otwarta w 650. rocznicę lokacji Kleparza na prawie magdeburskim. Dzięki przywilejom nadanym przez króla Kazimierza Wielkiego oraz jego następców miasto mogło się rozwijać pod względem gospodarczym i urbanistycznym. Głównym zamierzeniem wystawy jest przedstawienie dziejów dawnego Kleparza, zarówno w czasie, gdy pełnił rolę samodzielnej gminy miejskiej, jak i w okresie, kiedy znalazł się w granicach Krakowa.

Więcej…
 

Zostań wolontariuszem w Domu Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej na os. Szkolnym 28 i os. Sportowym 9 zaprasza pełnoletnie osoby do wolontariatu. Dom poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą mieszkańcom pójść do kościoła, będą towarzyszyć w spacerach, rozmawiać, czytać gazety. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą raz w tygodniu (lub częściej) poświęcić swój czas i zrobić coś dobrego dla innych.

Zgłaszać można się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do15.00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na nasz Facebook - zobaczcie, co się u nas dzieje!

Marta Chechelska
Dyrektor Domu

 

Piknik sąsiedzki w Klubie Jędruś

jedrus_piknikKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 19.06 w godz. 15:00 - 18:00 zaprasza na piknik sąsiedzki.

Zaczynamy kolejne piknikowe lato! Czekać będą na Was oranżada, relaks, ciekawe warsztaty, leniwe rozmowy. A ponieważ w tym roku Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta świętuje swoje 25-lecie będziemy układać Urodzinową Symfonię Graną Na Wszystkim, którą zadedykujemy Jubilatowi.

Wstęp wolny.

 


Strona 87 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)