Dzielnica XVIII

Zaproszenie na Dożynki Dzielnicowe 2011

 

Więcej…
 

Konkursu „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”

 

 

 

 

 


Głosuj na ogródek jordanowski w naszej dzielnicy!

Lokalizacja z terenu Dzielnicy XVIII Nowa Huta, która bierze udział w Konkursie pn: „100 placów zabaw na 100 lat Nivea”.
Ogródek jordanowski na os. Centrum C 10-9.

Więcej…
 

Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W dniach 23-24 lipca, w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232, odbędą się XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble pod patronatem Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Scrabble to najpopularniejsza na świecie gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów z dolosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej.

Więcej…
 

Przedszkolaki szachują

Ponad 300 partii, 86 uczestników, 5 godzin zmagań czyli Pierwszy Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków. Miejsce: Samorządowe Przedszkole nr 96 na os. Zielonym. Nagroda główna: Puchar Stanisława Moryca Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. Średnia wieku zawodników: ok 5 lat.

 

Więcej…
 

Uroczyste zakończenie roku akademickiego w Nowohuckiej Akademii Seniora

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza Słuchaczy na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2010/2011 r. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca (poniedziałek) 2011 r. o godz. 16.00, w sali wykładowej (Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, os. Centrum A blok 6a). W programie podsumowanie roku, rozdanie dyplomów oraz koncert Pory roku w poezji i muzyce w wykonaniu: Ewa Diczuk – Kozioł (sopran), Maria Guzik (pianino) oraz Freda Leniewicz (recytacja).
Wstęp wolny!

 

Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Rewitalizacji Nowej Huty

Po prawie sześciu miesiącach od powstania inicjatywy utworzenia w Krakowie Komisji Dialogu Obywatelskiego do ds. rewitalizacji Nowej Huty, zamykamy okres przygotowań. W tym czasie przygotowywaliśmy grunt i warsztat działań przyszłej pracy.

Więcej…
 

Jubileuszowe XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W dniach 23-24 lipca w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble. Duża sala i przestronny hall w miejscu rozgrywek oraz poczęstunek już od samego początku zawodów spotkały się z ciepłym odzewem wśród uczestników. Mistrzostwa były rekordowe w liczbie uczestników wśród wszystkich turniejów rozegranych w tym roku w całej Polsce i przyciągnęły aż 113 osób.

Więcej…
 

Spalarnia śmieci w Mogile (3)

Zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polski, nasz kraj kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju zapewnia: ochronę środowiska (art. 5) i ochrona środowiska jest obowiązkiem m.in. władz publicznych, które poprzez swą politykę powinny zapewnić bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom (art. 74).

Więcej…
 

Obwieszczenie

Na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (jednolity tekst ustawy Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.), oraz art. 11f. ust. 3 ustawy z 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji
w zakresie dróg publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r., Nr 193, poz. 1194, ze zm.).

Więcej…
 

Dzielnica XVIII na Dniu Otwartym Magistratu

W Urzędzie Miasta na placu Wszystkich Świętych odbyła się jubileuszowa wystawa z cyklu „Dzień Otwarty Magistratu”. Tematyką tegorocznej był sport. Poszczególne dzielnice na swoich stanowiskach prezentowały dokonania klubów i stowarzyszeń z ich terenu. Nasza Dzielnica przedstawiła klub sportowy stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010. Na stoisku zaprezentowano koszulki klubowe, szaliki, zdjęcia oraz materiały opisujące historię i dzień dzisiejszy klubu. Z jubileuszem 20-lecia Dzielnic związany był drugi temat "Dzielnica wczoraj i dziś". Nasze materiały prezentowały lata 30-te ubiegłego wieku, okres budowy Nowej Huty i dzielnicę dzisiaj. Zaprezentowane zdjęcia lotnicze ukazały unikalny układ urbanistyczny Nowej Huty. Szczególne zainteresowanie wzbudzały albumy "Czas zatrzymany" autorstwa Adama Gryczyńskiego poświęcone Nowej Hucie. Wszystkim Państwu, którzy tak licznie odwiedzili nasze stanowisko Dziękujemy!

Więcej…
 

Nowohucki Dzień Dziecka

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta w tym jedynym szczególnym dniu postanowiła oddać dzielnicę w ręce jej najmłodszych mieszkańców. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci w sobotę 4 czerwca 2011 r. Nowohucki Dzień Dziecka rozpoczął się od barwnego przemarszu, rozśpiewanego korowodu.

Więcej…
 


Strona 87 z 90


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)