Dzielnica XVIII

Koncert Grupy Bez Bisów

grupa-bez-bisowKlub Wersalik Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 9.10 o godz 18:30 zaprasza wszystkich wielbicieli Krainy Łagodności na występ Grupy Bez Bisów. Październikowy wieczór to dobry czas, by usiąść  i wsłuchać się w nastrojową, klimatyczną muzykę.

Więcej…
 

W cyklu: „Wychowanie dla natury”

ekopakaBiblioteka zaprasza w dniu 7.10.2015 r. o  godz. 16.00 do Punktu Bibliotecznego w Klubie „Karino” na warsztaty ekologiczne  „Z ekologią na Ty”, realizowane w ramach projektu „EkoPaka”. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie bierze  udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.

Więcej…
 

Święto plonów w Przylasku Rusieckim

dozynki-2015W piękną, słoneczną niedzielę, 23 sierpnia br., mieszkańcy Przylasku Rusieckiego i okolicznych osiedli licznie zgromadzili się, by wspólnie obchodzić tegoroczne Dożynki Dzielnicowe. W uroczystym korowodzie, który poprowadziła Orkiestra Dęta z Toń, Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc, Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek, prezes OSP w Przylasku Rusieckim Marek Kurzydło, starostowie Dożynek – Marta Rajczyk i Franciszek Tomasik, zaproszeni goście i mieszkańcy wraz z zespołami dożynkowymi, ubranymi w bogato zdobione stroje ludowe i niosąc przygotowane z tej okazji wieńce dożynkowe, przybyli na miejsce wydarzenia.

Więcej…
 

Projekty wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy XVIII Nowa Huta

bo-2015Rok realizacji 2015
1. Projekt nr 5 - „W dzikie wino zaplątane” – poprawa estetyki 50 zaniedbanych altan śmietnikowych na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta poprzez nasadzenie pnączy – kwota 55 000 zł,
2. Projekt nr 20 – Wspieraj swój lokalny Klub – kwota 40 000 zł,
3. Projekt nr 28 - „Dzień sąsiada – cykl pikników integrujących mieszkańców Nowej Huty” – kwota 5 000 zł.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty - radosny piknik dla rodzin

dni-nowej-hutySłoneczne, rozśpiewane i rodzinne były tegoroczne Dni Nowej Huty. Pogodna dopisała, więc nowohucianie licznie przybyli na zielony skwer przy Łąkach Nowohuckich. Atrakcji nie brakowało, zwłaszcza dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia była Rada Dzielnicy XVIII we współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury.

- Cieszy mnie bardzo widoczny z roku na rok rozwój tej imprezy oraz coraz lepsza strona techniczna – mówi Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury. – Przez Dni Nowej Huty przewinęło się około 8 tys. ludzi – to świadczy o tym, jak bardzo ta impreza jest popularna i potrzebna – wtóruje mu Stanisław Moryc, przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Podziękowania dla współorganizatorów, sponsorów oraz partnerów tegorocznych Dni Nowej Huty

 

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta składa serdeczne podziękowania współorganizatorowi, partnerom i sponsorom, którzy przyczynili się do zrealizowania tegorocznych Dni Nowej Huty.

 

Więcej…
 

Październik w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu październiku. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Zapisy do grup dziecięcych i młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Huta"

zespol-nhZespół Pieśni i Tańca "Nowa Huta" ogłasza zapisy do grup dziecięcych i młodzieżowych.

Więcej…
 

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców na temat przebiegu trasy tramwaju linii nr 16

vote

Ogólna liczba głosów wyniosła 1253 w tym: głosowanie poprzez ankiety papierowe – 39 głosów, głosowanie poprzez internet – 1214 głosów.

Więcej…
 

Lekarz Małopolski 2015 - wyniki II etapu plebiscytu!

 

lekarz-2015Zakończył się II etap plebiscytu „Lekarz Małopolski 2015”. Przed nami jeszcze tylko ostateczny werdykt kapituły konkursu oraz  wręczenie nagród zwycięzcom.

Więcej…
 

Centrum E potrzebuje nowej drogi – kiedy skończą się problemy mieszkańców?

Mieszkańcy Centrum E od 20 lat czekają na drogę łączącą osiedle z Placem Centralnym. Mimo wielu zapewnień ze strony miejskich urzędników oraz wpisania inwestycji na listę zadań rekompensacyjnych za nowo wybudowaną spalarnię, wciąż  mnożą się trudności z jej realizacją.

Więcej…
 


Strona 88 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)