Dzielnica XVIII

Konkurs na świąteczne iluminacje

Rada Dzielnicy XVIII wspiera - fundując nagrody, a Klub „Karino”-  Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta w Chałupkach, organizuje i ogłasza konkurs na najładniejszą świąteczną iluminację. W ten sposób i w Nowej Hucie można zrealizować „świąteczną bajkę” i świątecznie upiększyć najbliższe otoczenie. Taki konkurs jest tylko rozwinięciem tego, co już mieszkańcy podmiejskich i wiejskich osiedli, a także bloków do tej pory robią. Bo przecież od kilku lat w okresie przedświątecznym pojawia się w naszych ogródkach, na domach czy balkonach  coraz więcej światełek, ozdób, mikołajów. Coraz więcej lampek światełek, rozświetla czas Bożonarodzeniowy.

Więcej…
 

Finał ligi parafialnej już po raz dziewiąty

W niedzielę 18 listopada mszą świętą w Kościele Matki Bożej Pocieszenia zakończyli sezon zawodnicy biorący udział w piłkarskiej lidze parafialnej. Był to już 9 sezon tych amatorskich zmagań na murawie piłkarskiej, gdzie drużyny tworzą zarówno parafianie w różnym wieku jak i księża, którzy występują w niektórych zespołach. Gospodarze uroczystości ks. proboszcz Wiesław Wilmański SAC, ks. Marek Ostapiszyn SAC - gra w drużynie MBP od początku Ligii - oraz Andrzej Kowalik główny organizator rozgrywek, kapitan drużyny MBP. Podczas podsumowania sezonu atmosfera była sympatyczna i miła. Na uroczystość przybyli również sponsorzy ligi Małgorzata Bartkowska Prezes firmy Margaret, Stanisław Moryc Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Wskazówki dla seniorów

Drogi seniorze. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu – spotkań z najbliższymi oraz związanego z tym zamieszania i przedświątecznej krzątaniny. W tej „wielkiej gorączce” świątecznej zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej, rodzinnej atmosferze.

Więcej…
 

Planowane zmiany po uruchomieniu linii tramwajowej do pętli Czerwone Maki na terenie Dzielnicy XVIII

Linie tramwajowe:
Linie: 1, 4, 5, 9, 14, 21, 22 – bez zmian,
Linia 10 - zostanie skierowana na trasę: ŁAGIEWNIKI – Kalwaryjska, Krakowska, Gertrudy, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, Jana Pawła II, Igołomska – PLESZÓW, kursować będzie z częstotliwością 20 min przez cały dzień, w zamian do OS. PIASTÓW kursować będzie linia 52,
Linia 15 – zostanie zlikwidowana, w zamian do CICHEGO KĄCIKA kursować będzie linia 8 co 10 min przez cały dzień, a do Pleszowa linia 10,
Linia 16 – zostanie skierowana na trasę MISTRZEJOWICE – Jancarza, Broniewskiego, Andersa, Plac Centralny, Jana Pawła II – KOPIEC WANDY, z częstotliwością 20 min,
Linia 17 – zostanie zlikwidowana, w zamian do OS. PIASTÓW kursować będzie linia 52, a al. Jana Pawła II linia 16,
Linia 52 - nowa linia kursująca na trasie OS. PIASTÓW – Andersa, Bieńczycka, Mogilska, Lubicz, Westerplatte, Starowiślna, Dietla, Kapelanka, Grota – Roweckiego – CZERWONE MAKI z częstotliwością 5 min w godzinach szczytu oraz 10 min poza godzinami szczytu.

Więcej…
 

Os. Teatralne - ZUS ogrodził i „odgrodził” mieszkańców od parkingu

Porozmawiajmy jak sąsiedzi

W tydzień postawiono porządne, metalowe słupki, zamontowano dwa szlabany – w ten sposób Zakład Ubezpieczeń Społecznych w os. Teatralnym wydzielił „swój” parking. W dzień, w godzinach urzędowania ZUS szlabany są podniesione, po południu i w weekendy – opuszczone. Wówczas parking stoi pusty, a mieszkańcy os. Teatralnego szukają miejsca do zaparkowania swoich samochodów. I... protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Więcej…
 

Na sportowo w Nowej Hucie

W sobotę 15 września 2012 r. odbył się „Dzień Sportu Nowej Huty” na terenie pomiędzy NCK a Centrum E. Organizatorami byli Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Międzyszkolny Ośrodek Sportu Kraków-Nowa Huta. Impreza miała charakter edukacyjno-sportowy. Poprzez różne atrakcje sportowe oraz gry i zabawy edukacyjne promowany był aktywny i zdrowy tryb życia.

Więcej…
 

DOKĄD POMKNĄ NOWOHUCKIE TRAMWAJE?

„Mkną po szynach niebieskie tramwaje”...brzmiał popularny w latach odbudowy kraju szlagier, którego bohaterem był najbardziej wówczas popularny środek lokomocji. „Niebieskie” tramwaje jeździły po ulicach Wrocławia i w Krakowa, a linie tramwajowe pączkowały i wydłużały swój przebieg. Jeszcze nie tak dawno inne miasta zazdrościły Krakowowi rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej, ale to już przeszłość. Przynajmniej w Nowej Hucie.

Więcej…
 

PODZIELONA OPERACJA CZYSTOŚĆ

Za zadanie jakim jest utrzymanie zieleni niskiej i wysokiej na terenie Dzielnicy, kompleksowe utrzymanie parków i zieleńców w tym czystości – odpowiada ZIKiT. Natomiast utrzymanie czystości w pasach drogowych i terenach osiedlowych, zamiatanie chodników ulic, uliczek osiedlowych, zbieranie nieczystości z chodników i trawników, a także „akcję zima”, od 1 października 2012 roku, przejęło MPO.

Więcej…
 

Komunikacja miejska - przebieg linii tramwajowych oraz autobusowych

Linie tramwajowe – mapa

Linie tramwajowe – wykaz

Linie autobusowe – mapa

Linie autobusowe – wykaz

 

Planowane remonty w szkołach i przedszkolach w roku 2013

Rada Dzielnicy XVIII na sesji w dniu 15 października wskazała zadania remontowe w placówkach oświatowych na rok przyszły. Budżet na ten cel został zmniejszony w stosunku do środków roku bieżącego blisko o 20%. Jedną z przyczyn zmniejszenia środków podobnie jak w innych dzielnicach Krakowa jest mniejsza liczba dzieci uczęszczająca do szkół i przedszkoli na terenie naszej dzielnicy oraz zła kondycja finansów miasta. Środki zostały rozdysponowane na najbardziej potrzebne remonty i modernizacje w poszczególnych placówkach. Według Mariusza Wody członka zarządu dzielnicy osiemnastej odpowiedzialnego z oświatę zaproponowane środki są niewystarczające. Pozwalają tylko na zrealizowanie najpotrzebniejszych remontów niejednokrotnie z koniecznością ich etapowania na kolejne lata. Szkoły i przedszkola na terenie Dzielnicy XVIII to budynki stare, mające po kilkadziesiąt lat i niestety ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Więcej…
 

Zadania z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych na rok 2013 wskazane przez Radę Dzielnicy XVIII

- Dofinansowanie turnusu rehabilitacyjno-wczasowego dla osób niepełnosprawnych
- Zakup komputerów do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 14 os. Sportowe 28,
- Zakup łóżek dla niepełnosprawnych do III Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala im. S. Żeromskiego,
- Dostosowanie toalet dla niepełnosprawnych oraz wymiana wykładzin na antypoślizgowe w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 5.

 


Strona 88 z 99


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)