Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Tydzień Edukacji Globalnej: Jak być etycznym konsumentem - warsztaty dla rodziców

edukacja_globalnaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 18.11 w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na warsztaty dla rodziców i nie tylko. Dowiemy się, co to znaczy być etycznym konsumentem, jakie są konsekwencje naszych zakupów, czy da się kupować mniej i jak to zrobić? Zajęcia odbywają się w ramach tygodnia Edukacji Globalnej. Prowadzenie Małgorzata Małochleb, edukatorka ekologiczna. Zajęcia finansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Wstęp wolny.

 

Misiowa kraina - impreza dla dzieci

misiowa_krainaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 14.11 o godz. 17:30 zaprasza dzieci na imprezę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. W programie imprezy: parada pluszaków, konkurs plastyczny, czytanie bajek, misiowa kraina zabaw a w niej: piosenki, konkursy, zagadki. Zabierz ze sobą ulubionego pluszowego misia!

Wstęp: 5 zł

 

Klub Rodziców - Spotkanie ze specjalistą: Dietetyk

dietetyk_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 14.11 w godz. 17:30 - 19:00 zaprasza na dyskusję na temat zdrowego żywienia z dietetykiem Karoliną Mlak. Podczas wykładu rodzice dowiedzą się, w jaki sposób zadbać o dobrą dietę, która pomoże w zdrowym rozwoju dziecka, jak rozwiązać problemy niejadków, w jaki sposób wybierać dobre jakościowo produkty i jakich informacji szukać na etykietach, a także jak zadbać o odporność rodzin w okresie jesienno-zimowym.

Wstęp wolny.

 

Wieczornica patriotyczna

wieczornicaKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 14.11 o godz. 17:00 z okazji Święta Niepodległości wraz z Kołem nr 11 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną. W programie spotkania znajdą się pieśni i wiersze patriotyczne w wykonaniu zespołów Jędrusie i Kościelanki. Zadanie realizowane w ramach projektu KIK, czyli Krakowski Inkubator Kultury II. Projekt współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Wstęp wolny.

 

Zespół baletowy "Gaduły"

gaduly2Zespół baletowy Gaduły powstał w 1993 r. w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta. Założycielem, choreografem i pedagogiem zespołu jest tancerka, solistka Opery i Operetki Krakowskiej Barbara Gatty-Kostyal. Opierając się na doświadczeniu ze sceny stworzyła zespół, w którym każde dziecko ma przede wszystkim zagrać rolę, zinterpretować ją gestem i mimiką. Uczestnictwo w zajęciach i w koncertach ma służyć rozwojowi słuchu, poczucia rytmu, sylwetki, sprawności fizycznej, percepcji i koordynacji ruchowej. Udział w zespole przede wszystkim spełnia bardzo ważne role wychowawcze (m.in. współpraca w grupie, wzajemna pomoc i solidarność, pokonywanie tremy itd).

Zespół baletowy Gaduły jest jednym z nielicznych zespołów na terenie Krakowa, prezentujących tak różnorodny widowiskowy repertuar taneczny.

Aktualny repertuar zespołu to: Psotnik, Taniec lalek, Brzydkie kaczątko, Polka Gadułka, Sen w hipermarkecie, i 2 tańce solowe: Krakowiak, Laleczka z saskiej porcelany, w przygotowaniu jest piękny polski taniec narodowy – Polonez.

Zapraszamy do śledzenia występów zespołu.

 

Andrzejkowe tańce i harce

harceTen jedyny, wyjątkowy wieczór w roku sprzyja zabawie. Wigilię świętego Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada celebrują prawie wszyscy. Tradycyjne wróżby na wesoło: lanie wosku przez klucz, ustawianie kolejno butów od progu do drzwi, rzucanie za siebie ostrużyn z jabłek połączone są często z tanecznymi pląsami. Magicznych, kolorowych zabaw andrzejkowych nie może zabraknąć także w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Baby Cafe - Kto Ty jesteś? Polak mały! - warsztaty plastyczne

baby_cafeKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 16.11 w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na warsztaty plastyczne z okazji Święta Niepodległości, wspólne wycinanie i przystrajanie kotylionów i zwiększanie świadomości na temat święta.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców - Dogoń żyrafę: Plastelina

listopad_303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 15.11 w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na plastelinowe warsztaty plastyczne.

Więcej…
 

Nasza Wolna Ojczyzna

wolna_ojczyzna2Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 14.11 o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie patriotyczne.

Więcej…
 

Żywienie medyczne - Twoje posiłki z walce z chorobą

zywienie_medyczneNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 14.11 o godz. 15:00 zaprasza na kolejny wykład, który tym razem poprowadzą dla Nowohuckiej Akademii Seniora dietetyk oraz lekarz onkolog. Spotkanie poświęcone będzie żywieniu medycznemu. Słuchacze będą mieli okazję dowiedzieć się, jakiego typu posiłki powinno spożywać się w walce z chorobą, aby wspomagały one a nie przeszkadzały w powrocie do zdrowia. Celem wykładu jest zwiększenie świadomości na temat roli specjalistycznego żywienia w chorobie, zwłaszcza onkologicznej oraz edukowanie na temat żywienia medycznego, jako integralnej części leczenia i różnic w diecie osoby chorej i zdrowej.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Andrzejkowe czary-mary

czary_maryAndrzejki to jeden z najbardziej magicznych i tajemniczych wieczorów w roku, wywodzący się z  celtyckich wierzeń. Zbliżające się Andrzejki to doskonała okazja, aby poczuć atmosferę czarów i niezwykłości. W dawniejszych czasach tradycją były andrzejkowe wróżby panien, która pierwsza wyjdzie za mąż lub jak będzie miał na imię ich wybraniec. Dzisiaj dzień ten jest okazją do świetnej zabawy również dla najmłodszych. Andrzejkowe atrakcje dla dzieci przygotowały Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 


Strona 88 z 151


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)