Dzielnica XVIII

Lista projektów które zostaną poddane głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016/2017

przegadaj_projektySzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z listą projektów, które zostaną poddane głosowaniu w dniach 18 - 30 czerwca 2016 w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016/2017. Lista obejmuje skrócone opisy projektów, ich szacunkowy koszt oraz oczekiwane długoterminowe skutki w przypadku ich realizacji.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do głosowania.

 

Finał konkursu czytelniczego „Nowohucki Czytelnik Roku 2015/2016” - relacja

czytelnik_rokuDnia 10 czerwca 2016 roku uroczyście zakończono trzynastą edycję konkursu czytelniczego „Nowohucki Czytelnik Roku 2015/2016” organizowanego przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Każda z 10 placówek bibliotecznych działających na terenie Nowej Huty wyłoniła laureatów w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku do 9 lat oraz młodzież w wieku 10-15 lat. Rekordziści przeczytali w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy nawet ponad 300 książek.

Więcej…
 

Dzień Branic - Na Dzikim Zachodzie

dzien_branicKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 18.06 w godz. 16:00 - 23.00 zaprasza na Dzień Branic.

Więcej…
 

Wakacyjna Akcja Lato

akcja_lato_2016Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi… Akcja Lato w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta! Już od 27 czerwca nasze Kluby otworzą się dla Waszych pociech, serdecznie zapraszamy, aby spędziły ten czas razem z nami!

Zapraszam do zapoznania się z załączoną ofertą naszego Ośrodka Kultury.

 

Kraków w poezji. Miasto w poezji

noc_poezjiBiblioteka Główna Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na obchody krakowskiej Nocy Poezji. Uczestnicy wezmą udział w spotkaniu z Tomaszem Schimscheinerem. Aktor zaprezentuje interpretacje wierszy o Krakowie, jako mieście literatury, poezji i poetów. Spotkanie, które odbędzie się 11.06.2016 r. o godz. 14.00 będzie okazją do rozmowy o współczesnej roli poezji w życiu miasta i mieszkańców.

Wstęp wolny!

Więcej…
 

O Vos Omnes - koncert chóru Vox Populi

o_vos_omnesSerdecznie zapraszamy na koncert chóru Vox Populi pt. O Vos Omnes dnia 18 czerwca 2016 r., o godz. 19:00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Ludźmierska 2 (os. Teatralne), Kraków.

Więcej…
 

Cuda-wianki

cuda_wianki19 czerwca o godz. 12.00 i 15.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat na spotkanie warsztatowe Cuda-wianki, czyli opowieść o tajemnicach nocy świętojańskiej w ramach cyklu Akademia małego odkrywcy.

Noc świętojańska przed nami, zatem z grona licznych zwyczajów i świąt ludowych, jakie towarzyszyły ludziom w dawnych czasach, a które znane są również dzisiaj, wybieramy te związane z początkiem astronomicznego lata. Zatem i my − zgodnie z rytmem czasu − powitajmy najpiękniejszą porę roku i wspólnie z pachnących ziół i kwiatów upleciemy wianki.

Więcej…
 

Dzień Krzesławic w stylu ECO

dzien_krzeslawic2Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 19.06 w godz. 16:00 - 22.00 zaprasza na Dzień Krzesławic w stylu ECO.

Więcej…
 

Święto Czyżyn - Dzielnica Czyżyny Dzieciom

czyzyny_dzieciomRada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 zapraszają na wspólne świętowanie 14. edycji rodzinnego święta wszystkich mieszkańców Czyżyn! W tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się bliżej Was - na terenie zielonym przy ZSO nr 14, os. Dywizjonu 303 nr 66.

Wśród wielu atrakcji, jakie na Was będą czekać, pojawią się: całkowicie bezpłatne wesołe miasteczko, a w nim m.in. zjeżdżalnie, euro-bungee, suchy basen, tunel gąsienicowy; kolorowe baloniki napełniane helem, plener malarski, malowanie buziek, konkursy latawców i literackie, czytanie bajek i po raz pierwszy bezpłatna wata cukrowa! Dla nieco starszych dzieciaków przewidziano możliwość stawania na głowie, potyczek i zabaw sumo z użyciem niezawodnych Bumper Ball, a także konkursy sportowe i strzeleckie z atrakcyjnymi nagrodami. Na rodziny czekać będą pokazy technik interwencyjnych Straży Miejskiej, pokazy Hapkido Moo Hak Kwan Polska, Street Workout Kraków oraz Klubu Sportowego Capoeira Brasil. Na scenie nie zabraknie występów dzieci i młodzieży z okolicznych szkół a także różnorodnych konkursów z nagrodami.

O godz. 19.30 – na scenie zagra dla Was Proforma, oraz Polar i Ryvin. Proforma czyli Cones, Sylk, Erha, Elgie, Kejraz i dopełniający koncertowego składu DJ Szyman Selecta. Zespół ma za sobą lata koncertowego doświadczenia, charakteryzują go dopracowane rymy oraz brzmienia, które w zamyśle są powrotem do lat 90-tych, a na czyżyńskiej scenie wesprą ich Polar i Ryvin.

Więcej…
 

DNI NOWEJ HUTY - 11 CZERWCA 2016

dni_nh_2016Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych Dni Nowej Huty, które odbędą się 11 czerwca na Łąkach Nowohuckich obok Nowohuckiego Centrum Kultury (teren pomiędzy NCK a os. Centrum E). Podczas imprezy zbierane będą datki na rzecz podopiecznych fundacji Matio, opiekującej się dziećmi chorymi na mukowiscydozę. Na wszystkich, którzy wesprą fundację, czekają atrakcyjne nagrody!

 

Kraków w poezji. Miasto w poezji - warsztaty dla dzieci

noc_poezji_dzieci Oddział dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne z okazji 6. Nocy Poezji. Uczestnicy, pod okiem ilustratorki Anny Kaszuby-Dębskiej wykonają własne kolażowe książki typograficzne. Zajęcia, które odbędą się 11.06.2016 r. o godz. 15.00 inspirowane będą książką „Wierszownik z podróży dookoła świata” Łukasza Dębskiego. Projekt zrealizowany przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Wstęp wolny!

Więcej…
 


Strona 88 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)