Dzielnica XVIII

Fakty i mity żywieniowe

faktyKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 28.04 o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie pt. Fakty i mity żywieniowe.

Jedz zdrowo-żyj kolorowo to cykl spotkań dla seniorów promujący zdrowy styl życia. Odżywianie seniora to nie tylko liczenie kalorii. Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna przyczyniają się do lepszej jakości życia i braku chorób. Uczestnicy spotkań dowiedzą się jakie składniki w diecie będą przeciwdziałać problemom ze zdrowiem a których należy się wystrzegać. Jak ograniczyć ryzyko niedoboru witamin. Dietetycy pokarzą jak komponować posiłki aby wspomagały sprawność fizyczną, psychiczną oraz spowalniały procesy starzenia. Spotkania poprowadzą eksperci z Centrum Dietetycznego Naturhouse - światowego lidera w dziedzinie dietetyki i żywienia.

Wstęp wolny.

 

„TRAMWAJ PATRIOTYCZNY” na ulicach Krakowa… jesteśmy z Wami od dziesięciu lat

tramwaj3 maja 2016 roku po raz dwudziesty ulicami Krakowa przejedzie „TRAMWAJ PATRIOTYCZNY”. I jak co roku zabrzmią w nim w wykonywaniu młodzieży polskie pieśni patriotyczne. Na uczestników wspólnego śpiewania czekają okolicznościowe materiały (w tym 2.500 śpiewników, biało-czerwone chorągiewki, plakietki, ulotki).

Więcej…
 

Inauguracja Klubu Rodziców w Klubie Dukat

inauguracjaKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 27.04o godz. 17:00 za serdecznie zaprasza na spotkanie inaugurujące działalność Klubu Rodziców, na którym przedstawiony zostanie program oraz odbędą się pierwsze warsztaty. Interaktywne warsztaty rodzinne Jak się bawić z własnym dzieckiem poprowadzi animator - pani Magdalena Rutkowska-Oliwa. Wszystkie spotkania w ramach Klubu Rodziców będą bezpłatne, a zajęcia będą dzielić się na bloki tematyczne:

Więcej…
 

EkoPaka 2

ekopaka2Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 27.04 o godz. 15:30 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu EkoPaka.

Organizując kolejne spotkanie pod hasłem EkoPaka - zamykamy obieg surowców, chcemy aby dzieci rozumiały, że to co zostaje z produktów, czyli opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. W ramach współpracy Klubu Karino z Nowohucką Biblioteką Publiczną organizowane jest spotkanie ekologiczne dla dzieci, które będą uczestniczyć w ciekawym, edukacyjnym, ogólnopolskim programie. Spotkanie poprowadzi pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Paulina Knapik.

Wstęp wolny.

 

Spotkanie w sprawie podłączenia do miejskiej sieci cieplnej terenów leżących w obszarez przebudowy ul. Klasztornej

Szanowni Państwo, Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i MPEC S.A. zapraszają na spotkanie w sprawie zaopatrzenia w ciepło z miejskiej sieci cieplnej terenów leżących w obszarez przebudowy ul. Klasztornej, na odcinku od ul. Żaglowej do Mostu Wandy, które odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia 2016 o godz. 18.00 w katakumbach Klasztoru O.O. Cystersów w Mogile.

Stanisław Moryc
Przewodniczący Rady i Zarządu
Dzielnicy XVIII Nowa Huta

 

XVI Konkurs recytatorski Mój Świat - edycja dla szkół

zooKlub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) dnia 26.04 o godz. 10:00 zaprasza na XVI edycję Konkursu recytatorskiego Mój świat adresowanego dla dzieci ze Szkół Podstawowych w klasach I-III. Tematyką tegorocznej edycji konkursu będzie Wierszowane ZOO.

Więcej…
 

Pierwsze kroki - Nordic Walking z Klubem Karino

krokiKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 27.04 o godz. 19:00 zaprasza na spotkanie uczestniczek grupy Nordic Walking z trenerem. Przed wymarszem odbędzie się krótka rozgrzewka. Tym razem grupa kobiet pokona trasę ok. 4 km wałami wiślanymi. Jest to forma rekreacji dla każdego bez względu na wiek, polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Korzyści z tej formy rekreacji są ogromne dla zdrowia jak i lepszego samopoczucia.

Wstęp wolny.

 

Jak pies z kotem - wystawa

jak_piesMuzeum Historyczne Miasta Krakowa w terminie od 29 kwietnia do 25 września 2016 roku organizuje wystawę czasową „Jak pies z kotem”. Nieco wbrew powszechnemu użyciu wyrażenie stało się przyczynkiem do opowieści o współegzystencji psów, kotów i ludzi w domowym wnętrzu i przestrzeni miejskiej. Zasadniczą ideą wystawy jest zbadanie źródeł współczesnych postaw w relacjach człowieka i zwierząt domowych poprzez zaprezentowanie zmian w roli i statusie psów i kotów w mieszczańskiej codzienności na przykładach stosunku do tych zwierząt przedstawicieli środowiska krakowskiego począwszy od XIX w. Wystawa odbywać się będzie w dwóch oddziałach Muzeum – kamienicy Hipolitów (od 12 lat zamieszkiwanej przez kota Hipolita), gdzie ukazane zostaną wątki związane z domem mieszczańskim (w nawiązaniu do wystawy stałej o takim tytule), i Pałacu Krzysztofory, którego piwnice pomieszczą ekspozycję dotyczącą działalności krakowskiego Związku Opieki nad Zwierzętami, funkcjonującego w latach 1928-1949. Jednym z ważniejszych celów wystawy jest wzmocnienie wizerunku Muzeum jako instytucji otwartej, między innymi za sprawą organizacji nieszablonowych działań promocyjnych i wydarzeń towarzyszących. W obu miejscach, w których pokazywania będzie wystawa, zostaną wydzielone przestrzenie partycypacji – jedna poświęcona pupilom zwiedzających, druga zwierzakom z krakowskiego schroniska wytypowanym do adopcji.

Więcej…
 

Idziemy do muzeum: Bunkier sztuki

bunkierKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 28.04 w godz. 16:00 - 19:30 zaprasza na wspólne wyjście do muzeum.

Jeśli uważacie, że muzeum jest nudne, a galerie dziwaczne, lub przeciwnie - jeśli krakowskie muzea znacie jak własną kieszeń - to znaczy, że powinniście przyłączyć się do naszych muzealnych wypraw. Wspólnie odwiedzać będziemy galeria i muzea, poznawać ich tajemnice i zagadki. W kwietniu zwiedzimy Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i sprawdzimy, co może w nim znaleźć każde dziecko. Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne, należy mieć ze sobą bilety MPK (2 bilety 40-minutowe). Obowiązują zapisy telefoniczne lub mailowe: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub 12 644 68 10. Chodźcie z nami do muzeum!

Wstęp wolny..

 

Otwarcie basenu pływackiego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 w Krakowie

basen_zapraszamy

 

Spotkanie z książką dla dzieci w Klubie Herkules

ksiazka_herkulesKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 26.04 o godz. 9:30 zaprasza na Spotkanie z książką czyli zajęcia literacko-edukacyjne połączone z zabawą. Spotkania z książką to cykl wydarzeń, którego głównym celem jest rozbudzenie kultury czytelniczej przez przybliżanie uczniom różnych rodzajów książek dla dzieci. Dzieci mają okazję wysłuchać ciekawych baśni, bajek i opowiadań a wraz z ich bohaterami poznawać otaczający ich świat. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi. Impreza organizowana wspólnie z Nowohucką Biblioteką Publiczną z okazji Światowego Dnia Książki.

Wstęp wolny.

 


Strona 89 z 132


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)