Dzielnica XVIII

Bezpłatne kursy "Vademecum młodego miłośnika Krakowa" i "Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa" dla młodzieży szkolnej. Zapisy do 9.10.2016 r.

rynekMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w kursie Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa - blok tematyczny „Między barokiem a romantyzmem. Kraków w czasach Tadeusza Kościuszki. W dwusetną rocznicę śmierci Naczelnika”. Z kolei uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) zapraszamy do udziału w kursie Vademecum młodego miłośnika Krakowa - blok tematyczny „Wybitne postacie Krakowa”.

Więcej…
 

Sprzątanie Świata - Klub Jedność

sprzatanie_swiataKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 20.09 o godz. 16:00 zaprasza na coroczną akcję Sprzątanie Świata w której mogą wziąć udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd okolicy. Tegoroczne hasło akcji to: Podaj dalej... drugie życie odpadów! Celem spotkania jest pokazanie uczestnikom, że można dać drugie życie przedmiotom i nie wyrzucać ich pochopnie do kosza oraz że należy zrobić wszystko, co możliwe, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko. Główne przesłanie akcji to szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie, że mamy wpływ na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Zapraszamy na Sprzątanie Świata do Klubu Jedność. W planie imprezy oprócz porządkowania terenów zielonych przewidziane są również akcje plastyczne oraz konkursy i zabawy ekologiczne.

Wstęp wolny.

 

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza do udziału w projekcie aktywizacyjnym „Tak, potrafię!”

kolpingJakie są założenia?

Jego celem jest kompleksowe wsparcie grupy 160 Małopolan w zakresie aktywizacji zawodowo-edukacyjnej poprzez włączenie uczestników w ścieżkę określoną Indywidualnym Planem Działania. Oczekiwanym efektem zrealizowanych szkoleń i staży jest podniesienie kwalifikacji oraz zdobycie doświadczenia, a tym samym zaistnienie na rynku pracy.

Więcej…
 

Oku-la-la-ry - żywiołowe widowisko muzyczne dla wszystkich od lat 3 do 103!

okulalaryZapraszamy do baśniowego świata skrzatów wypełnionego muzyką Włodzimierza Szomańskiego i wierszami ulubionego poety dziecięcego Juliana Tuwima. Znakomitą zabawę wszystkim pokoleniom gwarantują tak dobrze znane teksty - Okulary, Lokomotywa, Pan Tralaliński, Zosia Samosia, Abecadło, Ptasie radio czy Spóźniony słowik – jak i melodyjna oprawa muzyczna w znakomitym wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Marcina Kołaczkowskiego oraz sześcioosobowego zespołu wokalnego Spirituals Singers Band. Całości dopełniają kolorowe światła, kostiumy i dziecięce ilustracje.

Więcej…
 

Jesienna Akcja Sprzątania Dłubni

ecotravelJesienne sprzątanie Dłubni przed nami! Podczas Wiosennego Sprzątania Dłubni zabrakło nam worków i w połowie zaplanowanej trasy sprzątania musieliśmy zakończyć naszą akcję. Wracamy 16 października nad Dłubnię by dokończyć naszego wspólnego dzieła.

Więcej…
 

V Festiwal Zaklęte w Dyni

v_dyniePowoli zielenie zmieniają się w żółcie, pomarańcze i czerwienie. To znak, że zbliża się jesień. Wraz z nią pojawia się ona, królowa jesieni – DYNIA. Jej smak znany jest i lubiany przez wielu. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, będzie można przekonać się podczas V Festiwalu Zaklęte w Dyni, na który zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w niedzielę 18 września 2016 r. w godz. 11.00-14.00 w nowohuckiej Alei Róż.

Więcej…
 

CYBERSEC for Seniors - zaproszenie do udziału w bezpłatnych warsztatach

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy krakowskich Seniorów do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących zasad bezpieczeństwa w użytkowaniu Internetu - CYBERSEC for Seniors. CYBERSEC for Seniors to specjalne wydarzenie towarzyszące II Europejskiemu Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC, które po raz kolejny zorganizowane zostanie właśnie w Krakowie. Zeszłoroczna edycja została uznana przez prestiżowy ranking Concise za jedną z pięciu najlepszych konferencji dotycząca cyberbezpieczeństwa w Europie. W tym roku poszerzamy format konferencji o kluczowe dla budowania systemu cyberbezpieczeństwa działania edukacyjne.

Więcej…
 

Mecenas Dziecięcych Talentów 2016/2017

mdt2 Wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego! Właśnie ruszyła kolejna edycja programu Mecenas Dziecięcych Talentów wspierającego szczególnie uzdolnione dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe na to nie pozwalają.

5. edycja programu została otwarta 13 września w siedzibie Stowarzyszenia Daleko Więcej. Wzięła w niej udział dwudziestka podopiecznych, na których czekało wiele atrakcji: koncert, warsztaty przygotowane przez Cricotekę, występ gwiazdy programu Mam Talent Andrzeja Adamczyka i fantastyczny poczęstunek.

Projekt współorganizowany przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Panią Marzenę Paszkot oraz Fundację Czas Dzieci w tym roku zyskał dodatkowego partnera: MOPS. Organizatorzy zdecydowali się połączyć siły, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby dzieci.

Mecenas Dziecięcych Talentów wspiera szczególnie uzdolnione dzieci, które bez wsparcia nie mogłyby rozwijać się w pełni i uczestniczyć w kosztownych wyjazdach na zawody czy olimpiady. Organizatorzy starają się zapewnić im niezbędne warunki do rozwoju, znajdując odpowiednie zajęcia dodatkowe, trenerów i nauczycieli.

Projekt oparty jest na współpracy z Mecenasami, a do tego grona należą gospodarze spotkania Kościół Dla Miasta Krakowa oraz Stowarzyszenia Daleko Więcej.

Więcej…
 

Znajdź pracę marzeń z Kolpingiem

kolping_1Szukasz pracy? A może masz pomysł na działalność gospodarczą, ale brak Ci środków na start? Chciałbyś dostać się na ciekawy płatny staż lub podszkolić zupełnie za darmo? Jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, skorzystaj z oferty projektów unijnych, które realizuje krakowska organizacja - Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce. Właśnie ruszyła rekrutacja!

Więcej…
 

Senior w akcji - na wolontariat nigdy nie jest za późno

senior_w_akcjiStowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powyżej 60 roku życia mieszkające na terenie województwa małopolskiego do BEZPŁATNEGO udziału w SENIORALNEJ SZKOLE WOLONTARIATU.

Jeśli jesteś aktywną osobą? Lubisz działać? Chcesz coś zmienić? Zgłoś się! Przygotuj się z nami do nowej przygody jaką jest wolontariat!

SENIORALNA SZKOŁA WOLONTARIATU to kompleksowa forma działań, których zadaniem jest upowszechnianie idei wolontariatu, edukowanie, motywowanie i zaangażowanie osób w wieku 60+ w działalność woluntarystyczną. Realizowana jest w ramach projektu „Senior w akcji”, będącego kontynuacją zeszłorocznego projektu „Senior z pasją...”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez seniorów z całej małopolski.

Więcej…
 

Płatne styaże z możliwością zatrudnienia

inbitJeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 


Strona 89 z 145


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)