Dzielnica XVIII

Praca dla młodych! Płatne staże z możliwością zatrudnienia.

inbit_2017Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

Więcej…
 

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia (niedziela), godz. 16:00 – 18:00, Scena NCK

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych Nowohuckiego Centrum Kultury.

Jubileuszowy Finał będzie odbywał się pod hasłem: KRĘCIMY SIĘ JUŻ 25 LAT! Pieniądze, które będą zbierać wolontariusze, zostaną przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

 

Doroczny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpitSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Doroczny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA, który odbędzie się w dniu 14 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Informacja o koncercie dostępna jest na stronie NCK: http://nck.krakow.pl/zpit-nowa-huta-doroczny-koncert/

Zapraszamy!

 

Czwartek z plastyką - prezent dla Babci i Dziadka

plastykaKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 19.01. w godz. 15:30 - 16.30 zaprasza na czwartek z plastyką.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota - Rodzinny Bal Karnawałowy

jedrus_balKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 14.01. w godz. 11:30 - 14:00 zaprasza na zabawę dla dzieci i rodziców, z elementami tańców świata.

Prowadzenie: Anna Ratecka i Anna Cyganik-Idęć.

Wstęp wolny.

 

Podróże po historii i kulturze: Sport w Nowej Hucie

sport_nhZwiedzanie wystawy z kuratorem Piotrem Kapustą. Wstęp wolny!

19 stycznia 2017 r., godz. 17.00, MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, Kraków.

Wystawa „Sport w Nowej Hucie” organizowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jest pierwszą inicjatywą, która ma na celu pokazanie przeszłości i teraźniejszości sportu nowohuckiego. Ekspozycja jest oparta na pamiątkach poszczególnych nowohuckich klubów sportowych oraz byłych i obecnych sportowców z Nowej Huty. Zwiedzający mogą zobaczyć puchary i medale zdobywane przez nowohuckich zawodników, stroje sportowe w których występowali, dawny sprzęt sportowy jak np. piłka do rugby czy rękawice bokserskie z lat 60. XX wieku, sztandary klubowe czy dziesiątki archiwalnych i współczesnych fotografii z zawodów, z których znaczna część nie była jeszcze publikowana.

Więcej…
 

Jasełka przygotowane przez uczniów ZSS nr 6 w Krakowie

jaselka_zssW dniu 11 stycznia w kościele pw św Barłomieja Apostoła w Mogile odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów ZSS nr 6 w Krakowie .Niezwykłe urocze wzruszające po krakowsku ,z hejnałem, przekupkami,tanecznym krakowiakiem, parą królewską i wawelskim smokiem oraz wspólnym kolędowaniem z towarzyszącym nam chórem z liceum i gimnazjum sióstr Prezentek w Krakowie wraz z opiekunem Maciejem Rutkowskim.

Więcej…
 

O Nowej to Hucie… – wystawa fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego

foto_galeriaOtwarcie wystawy – 12 stycznia, godz. 18.00.

Z przebytego dystansu prawie siedmiu dekad, które nas dzielą od momentu wbicia w ziemię pierwszych łopat na budowie Nowej Huty, można lepiej uświadomić sobie złożoność procesu, który jej towarzyszył „od zawsze”. Nowa Huta wzniesiona w latach 50. ubiegłego wieku wciąż się rozbudowuje. Ma walory lepiej dostrzegane dopiero teraz, gdy wyrosły kolejne pokolenia mieszkańców. Jest fenomenem w skali europejskiej ze względu na czas i miejsce narodzin, dynamikę rozwoju oraz wydarzenia jakie odcisnęły tutaj swój ślad.

Wystawa czynna do 26 lutego.

Wstęp wolny.

 

"Aleppo. Notatki z ciemności." - pokaz filmu Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego

aleppoALEPPO. NOTATKI Z CIEMNOŚCI. Pokaz filmu Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego. Film jest unikalnym, jednak przede wszystkim wstrząsającym, zapisem życia miasta widzianego z perspektywy sześciu jego mieszkańców, zrealizowanym przez 44 dni latem 2013 roku. Pokaz będzie wstępem do dyskusji na temat obecnej sytuacji mieszkańców Syrii, w której wezmą udział osoby zaangażowane w niesienie pomocy w tej części świata Michał Serwiński i Tadeusz Szczepaniak z Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu DEON, organizator akcji "TAK dla pomocy Syryjczykom". Na koniec wydarzenia Julia Lachiewicz & Grzegorz Hałuszczak wykonają utwory Boba Dylana i Joan Baez. Podczas spotkania za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej prowadzona będzie zbiórka publiczna na pomoc rodzinom syryjskim. (Misja Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii prowadzi działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib i Aleppo, gdzie obejmuje systematyczną pomocą ok. 35 tys. osób.)

17 stycznia 2017 r., godz. 18.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Wstęp wolny.

 

Gordonki - zajęcia umuzykalniające dla dzieci

gordonkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) zaprasza w każdy czartek począwszy od 12.01. w godz. 9:30 - 10:30 na Gordonki, czyli zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci, prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki amerykańskiego profesora E.E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, autora testów uzdolnień muzycznych i licznych publikacji na ten temat. Na warsztatach pracuje się głosem, który jest podstawowym i najbliższym człowiekowi „instrumentem”. Łączy się go z płynnym ruchem, dzięki któremu dzieci uczą się harmonijnego poruszania się. Ta umiejętność będzie w przyszłości stanowić podstawę wyczucia i rozumienia rytmu. Zajęcia wspomagają wszechstronny rozwój dziecka skupiając się nie tylko na motoryce, ale też i na sferze intelektualnej. Prowadząca: Monika Madej – absolwentka kursu gordonowskiego Improwizuję, czyli audiuję, prowadzi zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Klubie.

Koszt: 25 zł/zajęcia

 

Koncerty na Szklanych Domach: "Kolędy z różnych stron świata"

szklane_domyOśrodek Kultury im C. K. Norwida oraz Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej zapraszają w niedzielę 15 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 na Koncert kolęd pt. "Kolędy z różnych stron świata" w wykonaniu Chóru Amadeum - Chór Parafii Matki Bożej Pocieszenia – Księża Pallotyni, Tomasz Ślusarczyk – organy, Łukasz Mandola – organy.

W programie:

Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe oraz improwizacje organowe.

Koncert odbędzie się w Kościele pw. MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy 7 dnia 15 stycznia 2017 r. o godz. 18.00.

Wstęp wolny.

 


Strona 89 z 158


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)