Dzielnica XVIII

Boiska wielofunkcyjne otwarte w wakacje!

boiska-wakacjeProgram miejski "Mój trener", realizowany w porozumieniu z Radami Dzielnic jest skierowany głównie do środowisk dużych osiedli, jako aktywna forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji, realizowana w oparciu o dostępne sportowe obiekty przyszkolne oraz boiska wielofunkcyjne.

Więcej…
 

Miejska wypożyczalnia rowerów KMK Bike!

kmk-bike

Nareszcie jest już rozwiązanie dla Ciebie! 27 marca ruszyła wypożyczalnia rowerów miejskich KMK Bike. 300 rowerów i 34 stacje czekają na nowych i „starych” użytkowników!

Więcej…
 

Piłkarska liga parafialna

Wspólne zdjęcieW niedzielę (19.10) w Kościele Matki Bożej Pocieszenia odbyła się uroczystość zakończenia 11 już edycji piłkarskiej ligii parafialnej. Po raz pierwszy w historii rozgrywek mistrzostwo zdobyła drużyna z Parafii Matki Bożej Królowej Polski- Arka Pana.

Więcej…
 

W stronę najbardziej potrzebujących

Krystyna JastrzębskaDla kogo „komunalne” i „socjalne”

Bardzo dużym problemem Nowej Huty jest brak mieszkań komunalnych, socjalnych oraz zastępczych na które ludzie czekają latami. Problem według mnie pogłębia niski dochód rodzin wynikający z powszechnie oferowanych minimalnych wynagrodzeń za pracę. Osoby te pracują w pełnym wymiarze, a pomimo to wysokość ich zarobków nie pozwala na kupno mieszkania, a nawet nie wystarcza to na wynajem mieszkania na wolnym rynku. W naszej dzielnicy znajduje się najwięcej lokali socjalnych.

Więcej…
 

Edukacja i sport w Dzielnicy XVIII

Ogródek jordanowski na os. Centrum CDzieci wracają do ogródków

Nowa Huta ma, najwięcej w Krakowie ogródków jordanowskich. Z jednej strony to powód do dumy, z drugiej, przy ograniczeniu budżetu – powód do zmartwień. 4 lata temu, na początku kadencji, stan techniczny wielu placów zabaw zagrażał bezpieczeństwu dzieci. Jako radni, chcieliśmy natychmiast zmieniać wygląd ogródków, ale okazało się, że nie jest to proste. Wstawienie nowych urządzeń wymaga bowiem projektu, a montowane urządzenia powinny mieć atest bezpieczeństwa. Zastaliśmy  projekty modernizacyjne tylko dla 11 ogródków. Dziś, kończąc kadencję mogę powiedzieć, że mamy projekty modernizacji dla 99 % naszych ogródków. To jest ważne ponieważ za projektem - przez trzy lata, idą środki finansowe na jego realizację.

Więcej…
 

NOWA HUTA JEST TEGO WARTA

Priorytet: infrastruktura i najmłodsi mieszkańcy
Szóstą kadencję Rady Dzielnicy podsumowują przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy XVIII Stanisław Moryc i wiceprzewodniczący Józef Szuba

Patrząc na Nową Hutę widzimy, że wcale nie jest już „nowa”. Przez 65 lat niewiele do niej dokładano i najstarsze osiedla wymagają kompleksowej rewitalizacji. Nie można również zapominać o skoku cywilizacyjnym - m.in. wciąż rosnącej liczbie samochodów osobowych. Do tego trzeba dostosować infrastrukturę najstarszych osiedli, gdzie miejsc do parkowania dla samochodów nie planowano.

Na szczęście urbaniści wytyczyli wiele szerokich ulic, ciągów komunikacyjnych dla pieszych i terenów zielonych. To niewątpliwie walor Nowej Huty, ale także duży obowiązek dla Rady Dzielnicy - utrzymania ich we właściwym stanie – podkreślają zgodnie Stanisław Moryc i Józef  Szuba, przewodniczący i wiceprzewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Kluby rodziców

kluby-rodzicowOd września Urząd Miasta Krakowa uruchamia projekt pn. „Kluby Rodziców”, którego głównym celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

Chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną rodzicom i dzieciom, miejsce w którym będą mogli uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom tworzymy miejsca integracji i dzielenia się doświadczeniami oraz problemami związanymi z wychowaniem dzieci. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny program, ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty wzmacniające kompetencje i więzi rodzinne, pobudzające ich aktywność. „Kluby Rodziców” są także odpowiedzią na projekty składane przez społeczności lokalne w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi pomysłodawczyni projektu Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Więcej…
 

Remonty w szkołach, przedszkolach i żłobkach

857 314 złotych przeznaczy w tym roku Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta na remonty szkół podstawowych, gimnazjów, przedszkoli i żłobków.

Pieniądze zostały podzielone pomiędzy kilkadziesiąt placówek. Lista najpilniejszych inwestycji powstała na podstawie zgłoszeń placówek z terenu dzielnicy XVIII Nowa Huta i po przeglądach szkół, przedszkoli i żłobków wykonanych przez radnych.

Więcej…
 

Nowohucka kolęda

 

Park Ratuszowy - modernizacja

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zaprasza mieszkańców na spotkanie, podczas którego zostanie omówiony projekt modernizacji Parku Ratuszowego. Spotkanie odbędzie się we wtorek 30 września o godzinie 17.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 88 na os. Szklane Domy 2 (sala gimnastyczna).

Serdecznie zapraszam,
Stanisław Moryc
Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Do pobrania:

 

Obywatel NH

Obywatel NH - plakatForum Mieszkańców Nowa Huta. OdNowa, Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych oraz Nowohuckie Centrum kultury zapraszają na akcję Obywatel NH, w ramach której przedstawione zostaną zadania zgłoszone do projektu Budżet obywatelski. Prezentacje odbędą się 28 września od godziny 12.00 w Nowohuckim Centrum Kultury.

Do pobrania:

 


Strona 89 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)