Dzielnica XVIII

Zaadoptuj przestrzeń: Tereny cenne przyrodniczo

zaadopuj_przestrzenPrezentacja pomysłów młodych architektów krajobrazu na zagospodarowanie doliny rzeki Dłubni oraz terenów wokół Łąk Nowohuckich. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja plansz projektowych w Galerii Ośrodka. Wstęp wolny.

16 kwietnia 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5

Więcej…
 

UTkano Fest

utkanoWydarzenie rodzinne poświęcone tkaninie i jej zastosowaniu w rodzicielstwie, zabawie i życiu codziennym. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „tkamy, szyjemy, chustujemy”. W programie szereg warsztatów edukacyjnych, artystycznych i kreatywnych dla dorosłych i dzieci. Wstęp wolny.

15 kwietnia 2018 r., godz. 10.00-16.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Od Wandy do Sendzimira - finał 17. edycji konkursu

wanda_sendzimirPodczas Finału 4-osobowe ekipy odpowiedzą na 3 wylosowane pytania: ułożone na podstawie wiadomości zdobytych podczas comiesięcznych spotkań, niekiedy związane z wyświetlonym fragmentem zdjęcia, filmu bądź wyemitowanym utworem muzycznym.

12 kwietnia 2018 r., godz. 10.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Zaproszenie na debatę: "Czy przed 1918 r. Polska mogła wybić się na niepodległość?" - 17.04. w Pałacu Krzysztofory

polska_1918W 1918 r. rozstrzygnięcie Wielkiej Wojny i rewolucja w Rosji wytworzyły sytuację międzynarodową, która dla wielu państw stała się szansą na odzyskanie niepodległości. Skorzystała z niej m.in. Polska. Odzyskanie wolności w 1918 roku nie było owocem jedynie naszych wysiłków z okresu Wielkiej Wojny. Był to właściwie efekt polskich dążeń niepodległościowych oraz przedsięwzięć mających poprawić los ojczyzny, rozpoczętych jeszcze na samym początku XIX wieku.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne dla rodziców i dzieci

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

Więcej…
 

Akademia Muzyczna Dziecka – Zabawy z Bum Bum Rurkami

bumKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) zaprasza 16 kwietnia o godz. 17.00 do udziału w zajęciach „Akademii muzycznej dziecka”. Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić zarówno maluchy, jak i dorosłych w fascynujący świat muzyki. Takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych.

Wstęp wolny.

 

Wiosenne Kulinaria JEM JEM Zero Waste i spotkanie z Sylwią Majcher

jem_jem2Czy wiecie, że do śmietników na całym świecie trafia ponad miliard ton żywności rocznie Jak marnować mniej jedzenia? Ośrodek Kultury Norwida zaprasza do zmierzenia się z wyzwaniem! Prowadzący podzielą się doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem w życie metody zero waste, czyli stylu życia, który zakłada minimalizowanie ilości produkowanych odpadów. Opowiedzą, co to jest foodsharing i podpowiedzą, jakie smakołyki można wyczarować z kuchennych odpadków. To będzie prawdziwa kuchenna rewolucja! :)

22 kwietnia 2018 r., godz. 11.00-15.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Metodą małych kroków będzie można wprowadzić ważne zmiany w swoim życiu. Mniej śmieci, mniej toksycznych opakowań foliowych, zdrowsza planeta, więcej pieniędzy w portfelu, a do tego smacznie i zdrowo. #niekarmiekosza - po co wyrzucać liście kalarepy, które są dla źródłem drogocennych witamin? STOP. Zamiast kupować kolejne apteczne suplementy można skorzystać z tego, co daje natura. Zmniejszmy ilość generowanych śmieci. Dowiedzmy się, jak kupować, żeby nie doprowadzać do przeterminowania się produktów. I nie wyrzucajmy fusów po kawie. Są doskonałym składnikiem... No właśnie, czego? :) Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się na Wiosennych Kulinariach JEM JEM już 22 kwietnia w Ośrodku Kultury Norwida.

Więcej…
 

Wystawa "Uśmiechy wiosny" Januarego Witkowskiego i "Grupy do koloru"

usmiech_wiosnyWernisaż wystawy odbędzie się 13 kwietnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

13 kwietnia 2018 r. – 4 maja 2018 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


January Witkowski – znany polski fraszkopisarz z Kaliny Wielkiej, który jest równocześnie malarzem amatorem. Jest on wielokrotnym laureatem w konkursach na fraszkę, w tym m.in. zwycięzcą Konkursu Literackiego na Fraszkę „O statuetkę Jana Kochanowskiego” w Zwoleniu w 2008 roku.

Na wystawie zaprezentuje swoje fraszki, oraz wraz z „Grupy do koloru” prace malarskie.

Więcej…
 

Zapraszamy do zwiedzania TAURON Areny Kraków

tauron_zwiedzanieChcesz dowiedzieć się ile czasu potrzeba na zorganizowanie koncertu Robbiego Williamsa na lodowisku, albo w której garderobie do występów przygotowywały się takie gwiazdy jak Katy Perry, Justin Bieber, Enrique Iglesias czy muzycy zespołu Foo Fighters i Green Day? Interesuje Cię gdzie trenowali uczestnicy Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn i Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn? Chcesz wiedzieć z kim w czasie Światowych Dni Młodzieży w arenie spotkał się papież Franciszek? A może ciekawi Cię ile ciężarówek piachu przywieziono specjalnie na Diverse Night of the Jumps? Nic prostszego! Zapraszamy do zwiedzania TAURON Areny Kraków.

Więcej…
 

Krakowska huta kontra wtórna emisja. Trwa wiosenne sprzątanie dróg i chodników w kombinacie.

sprzatanie_hutyWiosna zagościła w Krakowie na dobre, dlatego pracownicy huty ArcelorMittal Poland, jak co roku, w połowie marca rozpoczęli sprzątanie dróg i chodników na terenie zakładu. To duże przedsięwzięcie, bo sam teren huty zajmuje około 1000 hektarów, a na nim znajduje się prawie 60 kilometrów dróg komunikacyjnych, chodniki i zatoki autobusowe.

Sprzątanie hutniczych ulic prowadzone jest przez cały rok: zimą odśnieżanie i odladzanie, a wiosną, latem i jesienią – czyszczenie i zmywanie jezdni oraz pobocza. Ta wiosenna akcja jest jednak najważniejsza, bo pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia nagromadzone przez zimę wraz z piaskiem, którym posypuje się drogi. Pył nagromadzony na jezdniach i chodnikach to emisja bezpośrednia z pojazdów, ale także ta ze ścierania opon i nawierzchni drogi, czy z emisji przemysłowej.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Fitness dla matek po porodzie

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl skierowany do matek po porodzie oraz matek dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywają się wieczorem, gdy większość młodych mam ma już za sobą codzienne obowiązki i może w końcu poświęcić sobie trochę czasu. Ćwiczenia fizyczne pozwalają Paniom zadbać o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną, oraz przyśpieszają regenerację organizmu po okresie ciąży i połogu. Zajęcia prowadzone są przez Annę Kochniarczyk, instruktorkę fitness, bywalczynię zajęć Klubu Rodziców.

17.04. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 10 z 153


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)