Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota – Pracownia malarska - Jesień

pracownia_malarska3Klub Rodziców w Klubie Jędruś zaprasza na wspólne sobotnie warsztatowanie. Podczas warsztatów będziemy malować w kolorach jesień – bez ograniczeń wiekowych, przestrzennych, z wykorzystaniem różnych narzędzi malarskich.

29.09. godz. 11.30-13.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a).

Więcej…
 

Międzynarodowy Tydzień Bliskości w ARTzonie

tydzien_bliskosci2 ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich rodziców i ich dzieci na cykl bezpłatnych warsztatów, zorganizowanych z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości.

1-6 października 2018 r.
ARTzona OKN, os. Górali 4, Kraków

Więcej…
 

Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Świadomie do celu"

targi_pracy3 Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Prezes Agencji Rozwoju Miasta S.A. oraz Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”, które odbędą się 18 października 2018 r. (czwartek) w godz. 10.00 – 14.00 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.
Uczestnictwo w wydarzeniu to okazja dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy do zapoznania się aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy, szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także szansa bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

Więcej…
 

Odpustowa tradycja

odpustowy_meczJak to już jest w kilkunastoletniej tradycji w dniu odpustu parafialnego w parafii Matki Bożej Pocieszenia na ul. Bulwarowej tamtejsza drużyna parafialna rozgrywa charytatywne mecze piłki nożnej na rzecz Hospicjum Św. Łazarza z ul. Fatimskiej. Nie inaczej było i w tym roku.

W niedzielę 2.09 na boisku Wandy w Nowej - Hucie parafialni piłkarze podejmowali zespół Stali Nowa-Huta, który to w swoich szeregach ma zawodników różnych profesji od lat związanych z Nową-Hutą. Choć wynik tych spotkań jest sprawą drugorzędną to na boisku piłkarze nie oszczędzali nóg, ale całe zawody przebiegły w atmosferze fair-play. Zwyciężyła drużyna MB Pocieszenia 4:3 (2:2) a bramki dla zwycięzców zdobył Tomasz Sadzikowski 2, Paweł Sadzikowski i Andrzej Kowalik, a dla pokonanych Tomasz Kudelski 2 i Jarosław Urbaniec.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty Rodzicielska Frustracja – Jak sobie radzić z bezradnością wobec dziecka

rodzicielska_frustracjaKlub rodziców w Klubie Jędruś zaprasza na warsztaty ze specjalistą. Podczas warsztatów rodzice będą mieli okazję ćwiczyć się w rozpoznawaniu własnych uczuć, w konstruktywnym radzeniu sobie ze złością, frustracją i stresem. Prowadzenie: Kamilla Szczyrek - psycholożka.

28.09. godz. 17.00-19.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a).

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Dzień Przedszkolaka

dzien_przedszkolaka2Dzień Przedszkolaka to impreza, na którą zapraszamy wszystkie maluchy, chcące zaprzyjaźnić się z Klubem Jedność i poznać zajęcia, jakie prowadzimy, a przy okazji miło spędzić czas. wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem i uczestniczenia w zabawach.

26.09 godz. 10.00-12.30, Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c).

Przygotujemy wiele ciekawych zabaw ruchowych i gier zespołowych oraz zajęcia plastyczne dla najmłodszych.

Wstęp wolny!

 

Tralalandia – Piknikowe spotkanie inauguracyjne

tatralandiaKraina TRALALANDII znów zaprasza! Nowi uczestnicy dowiedzą się, co skrywa ta tajemnicza nazwa, kim jest rodowity TRALALANDCZYK i co można robić w TRALALANDII. Dla stałych bywalców krainy spotkanie będzie okazją do wymiany wakacyjnych wspomnień i wspólnych zabaw. W czasie pikniku porozmawiamy o planach Klubu Rodziców na kolejne miesiące, wymienimy oczekiwaniami, wysłuchamy pomysłów i propozycji zgłaszanych zarówno przez stałych bywalców jak i nowych uczestników.

30.09. godz. 16.00-17.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1).

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Jesień? Ach to ty… - koncert operetkowy

ach_jesien Jesienny koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową pt. „Jesień? Ach to ty…”.

1 października 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Wykonawcy:
Jolanta Leśniak - mezzosopran
Dariusz Palonek - tenor
Wioletta Fluda - fortepian

Wstęp: 15 zł (bilety dostępne przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury)

Więcej…
 

Dzień Dawcy Szpiku

dkms

 

Nad Zalewem Nowohuckim stanęły dwa "kacze bufety". Zamiast szkodliwego dla ptaków chleba serwują zdrową karmę.

kaczkomatPierwsze w Krakowie kaczkomaty z pełnowartościową karmą, które od niedzieli działają nad Zalewem Nowohuckim, wzbudzają duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Automaty z pokarmem dla wodnych ptaków, zakupione dzięki wsparciu krakowskiej huty ArcelorMittal Poland, testowały zarówno dzieci jak i dorośli. Kaczki zachęcone smakołykami wyszły na brzeg późnym popołudniem i chętnie częstowały się karmą.

Mimo że temperatura za oknem nie sprzyjała spacerom, a deszczowe chmury zbierały się na niebie, nowohucianie licznie przybyli nad Zalew Nowohucki, żeby zobaczyć jak działają pierwsze w Krakowie kaczkomaty. - „Kacze bufety” to świetny pomysł, który pozwoli edukować mieszkańców i wyrabiać w nich dobre nawyki, tak, by zamiast chlebem karmili ptaki odpowiednim pokarmem. Cieszymy się, że dzięki współpracy z krakowską hutą udaje się realizować takie pomysły, które są nowatorskie, a przy tym pożyteczne – mówił podczas wydarzenia Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Dlaczego pierwsze kaczkomaty stanęły właśnie nad Zalewem Nowohuckim? - To miejsce jest dla nowohucian bardzo ważne i cenne przyrodniczo. Poza tym znajduje się w najbliższym sąsiedztwie krakowskiej huty. Zależy nam na tym, by się rozwijało i było przyjazne dla mieszkańców. Nowa Huta zasługuje na to, by być pionierem i wzorem dla innych rejonów Krakowa. Mamy nadzieję, że przyrodnicza i edukacyjna wartość kaczkomatów przyciągnie nad Zalew Nowohucki krakowian z całego miasta – podkreśliła Marzena Rogozik z ArcelorMittal Poland.

kaczkomat
Kiedy kaczkomaty zostały już oddane do użytku mieszkańcy zasiedli wygodnie na leżakach by wysłuchać pogadanki edukacyjnej, którą poprowadził Krzysztof Dudzik, ornitolog i przyrodnik, współpracujący m.in. ze Stacją Ornitologiczną Muzeum i Instytutu Zoologii PAN. Mieszkańcy dowiedzieli się np. dlaczego ptaki wodne nie powinny jeść chleba i jakie skutki może nieść ze sobą nieprawidłowe karmienie kaczek. Najmłodsi w nagrodę za uważne słuchanie i zaangażowanie otrzymali upominki.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

27.09. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a).

Więcej…
 


Strona 10 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)