Dzielnica XVIII

Miasteczko drogowe dla najmłodszych

miasteczko_drogoweKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 7.03. o godz. 17:00 zaprasza na zajęcia edukacyjne dla młodszych dzieci, związane z bezpieczeństwem w domu, w przedszkolu i na podwórku. Na początku każdych zajęć uczestnicy poznają charakterystyczne elementy umundurowania Straży Miejskiej. Następnie, wykorzystując zestaw edukacyjny Autochodzik, cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci, funkcjonariusze będą uczyć najmłodszych prawidłowych zachowań na drodze. Dzieci nauczą się podstawowych przepisów w zakresie dotyczącym pieszych i rowerzystów, poznają również znaki drogowe, dowiedzą się także co to są pojazdy uprzywilejowane.

Wstęp wolny!

 

Słoneczna InteGRAcja - protokoły konkursowe

sloneczna_integracjaDnia 28.02 odbyła się GALA NAJMŁODSZYCH LAUREATÓW V jubileuszowej edycji projektu edukacyjnego o Nowej Hucie - Słoneczna InteGRAcja - "Nowohuckie Inspiracje". Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 (Szkoła podstawowa nr 105 i Gimnazjum 49) gościł nagrodzone dzieci z rodzinami i wychowawcami z nowohuckich przedszkoli i szkół podstawowych nauczania zintegrowanego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Na gali laureaci otrzymali nagrody, zobaczyli wystawę własnych prac, a także wzięli udział w grze przestrzennej, która odbyła się na parterze i p. III w budynku szkoły.

sloneczna_integracjaBardzo dziękujemy:
- Wszystkim nauczycielom, którzy w różnych formach wspierali działania projektowe,
- Wolontariuszom - z kombinatu i absolwentom naszego gimnazjum,
- Młodzieży z naszego gimnazjum, obecnej i wspaniale prezentującej się wczoraj na Gali

Informacje na temat dotychczasowych działań w ramach projektu będzie można znaleźć:
- w Nowohuckiej Kronice Filmowej wyświetlanej w najbliższy poniedziałek i wtorek w TVP Kraków, przez cały tydzień w kinie Sfinks,a później na stronach internetowych,
- w Tygodniku Nowohuckim GŁOS
- na FB: Słoneczna InteGRAcja - tu również będą zamieszczane zdjęcia z imprezy https://www.facebook.com/SlonecznaIntegracja/?fref=ts

 

Czyste powietrze, czyli skąd się bierze smog i jak mu zaradzić

czyste_powietrzeOśrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej organizuje spotkanie „Czyste powietrze”, które odbędzie się w dniu 7 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie. O tym skąd się bierze smog, jak wpływa na nasze zdrowie i jak mu zaradzić w domu i w Krakowie opowie Małgorzata Małochleb z Fundacji Otwarty Plan. Wstęp wolny!

Smog, choć towarzyszy nam od dawna, stał się w ostatnim czasie tematem debaty publicznej, a także codziennych rozmów w domach.

Podczas spotkania dowiemy się czym są i skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz jaki wpływ ma na nie każdy z nas. Prowadząca opowie o tym co kryje się w Programie ochrony powietrza i do czego od 1 września 2019 r. zobowiąże mieszkańców Krakowa tzw. uchwała antysmogowa. Wskaże także dlaczego warto dbać o jakość powietrza i jak bardzo smog wpływa na stan zdrowia, skąd czerpać wiedzę o monitoringu jakości powietrza, które media podają komunikaty oraz jakie znaczenie mają codzienne decyzje o wyborze środka transportu w kontekście zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.

Więcej…
 

Tworzymy mapę marzeń - kreatywne warsztaty rodzinne

mapa_marzenKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dnia 4.03. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na twórcze warsztaty tworzenia Mapy Marzeń, podczas których będzie można się wyżyć się artystycznie i stworzyć mapę, która będzie drogowskazem do osiągania osobistych celów i realizowania marzeń. Prowadzenie: Marta Chlanda - socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, mama Janka i Kajtka, poszukiwaczka życiowej równowagi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Marzec w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

marzec_2017Marzec to moc atrakcji w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dla dużych i małych. Wiosna tuż, tuż… Witać będziemy ją na różne sposoby: przedświątecznymi warsztatami i imprezami dla dzieci. Nie zapomnimy również o wszystkich Paniach, które w tym miesiącu obchodzą swoje święto. Rodziców z dziećmi natomiast zapraszamy do Klubów Rodzica w Klubie Jędruś i Klubie 303, w których czekać będzie na Was wiele ciekawych warsztatów, wykładów i spotkań ze specjalistami.

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem i odsyłamy na naszą stronę internetową www.krakownh.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje.

 

Zawsze warto chcieć - konferencja

warto_chciecSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Projektu Bohaterskiej Wyobraźni prof. Zimbardo pt. "Zawsze warto chcieć", która odbędzie się dnia 15 marca 2017 r. w godz. 10:00 - 14:00 w sali im. Franciszka Maryewskiego w Urzędzie Miasta Krakowa, Rynek Podgórski 1.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie informacyjnej.

 

Dzień Kobiet w Klubie Karino

byc_kobietaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 4.03. o godz. 19:00 jak co roku zaprasza na uroczyste świętowanie 8 marca, czyli święta wszystkich Pań.

Więcej…
 

Filantrop Krakowa A.D. 2016

filantropSzanowni Państwo, Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2016.

Do 31 marca 2017 r. czekamy na propozycje kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2016. Tytuł ten przyznawany jest corocznie osobom lub podmiotom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom Krakowa. Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać wszyscy, którzy uznają, że ich kandydat zasługuje na tak zaszczytny tytuł (zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem). Laureatów wyłoni Bractwo Filantropii powołane przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Więcej…
 

Kolejna rekrutacja 50 plus - KOLPING

kolping1Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczyna kolejną rekrutację do projektu „Rozwój i praca – aktywizacja zawodowa osób po 50 r.ż.” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek Pracy Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa mieszkańców Krakowa.

Więcej…
 

Warsztaty z Doulą - plan porodu

plan_poroduKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.03. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na warszaty dla przyszłych mam.

Co to jest Plan Porodu? Jakie informacje powinien zawierać ten dokument? Jak go opracować? Podczas spotkania w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta poruszone zostaną zagadnienia związane z Planem Porodu. Omówione zostaną wszystkie zawarte w nim kwestie. Rozwiane zostaną powstałe wątpliwości, a przede wszystkim rodzice dowiedzą się, jak ważnym jest dokumentem, w tym szczególnym dla nich dniu.
Prowadzenie: doula - Izabela Kaczmarczyk

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Szlachetne zdrowie - wykład

szlachetne_zdrowieKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 2.03. o godz. 16:00 zaprasza na nowy cykl wykładów prozdrowotnych pt. Szlachetne zdrowie. Lek. med. Adrianna Szeląg poruszy na pierwszym spotkaniu dwa tematy: Rak – wczesne rozpoznanie zmienia rokowanie oraz Dlaczego zły cholesterol jest zły? Głównym celem warsztatów będzie przekazanie praktycznych informacji, w czym tkwi istota schorzenia, jak się przed nim uchronić i jak monitorować swój stan zdrowia.

Wstęp wolny.

 


Strona 10 z 86


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)