URODZINOWY MECZ NA RZECZ HOSPICJUM

Pamiątkowe zdjęcie drużynOkoło 400 osób pojawiło się w niedzielne popołudnie na Stadionie Wandy w Nowej Hucie 7 września, aby w ramach odpustu parafialnego jak to jest w zwyczaju od kilkunastu lat w Parafii Matki Bożej Pocieszenia wesprzeć Hospicjum Św. Łazarza. Tym razem przeciwnikiem amatorskiej drużyny z tejże parafii był zespół Rady Miasta Krakowa złożony z miejskich radnych (Jerzy Fedorowicz, Rafał Komarewicz, Tomasz Urynowicz, Józef Pilch), radnych dzielnicowych, urzędników miejskich a także zaprzyjaźnionych osób, którym idea pomocy hospicjum nie jest obca.

 

Dobrej zabawy na boisku jak i na trybunach nie brakowało, a to za sprawą samych zawodników jak i prowadzących na żywo sportowe zmagania: Lidia Jazgar, ks. proboszcz Wiesław Wilmański SAC, oraz przewodniczący Dzielnicy XVIII Stanisław Moryc. Sam mecz był rozgrywany nietypowo, gdyż grano z częstymi przerwami, w których były prowadzone licytacje przez panią Lidię. Najwięcej emocji dostarczyła licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego, oraz piłki z autografami piłkarzy Wisły Kraków, również kolację w hotelu Holiday Inn cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród licytujących. W licytacji jak i w grze wziął udział gość specjalny ks. biskup Damian Muskus, który wylicytował wiślacką piłkę, aby ponownie ją przekazać na licytację. Kwesta, oraz licytacja przyniosła blisko 3,500 zł, co pokazało, że bawiąc się można przy odrobinie własnej inicjatywy pomóc w trudnych czasach potrzebującym - mówi Andrzej Kowalik, współorganizator meczu. Mecz jak przystało na towarzyski charakter spotkania zakończył się remisem 2:2. Trzeba zauważyć, że obie drużyny do ostatniego gwizdka walczyły o zwycięstwo.

Przy okazji meczu nie zapomniano o najmłodszych. Dzieci mogły się wyszaleć do woli na dmuchanych zjeżdżalniach dzięki S. Morycowi i A. Kowalikowi, którzy ufundowali maluchom darmową zabawę. Przyszli kierowcy mogli skorzystać z fachowej porady i spróbować swych sił np. w jeździe na motocyklu, czy rozwiązywaniu testów dzięki Ośrodkowi Szkolenia z os. Złota Jesień 13. Jak zwykle na zakończenie meczu prezes firmy Margaret Małgorzata Bartkowska wręczyła okolicznościowe puchary. Również puchary ufundowała i wręczyła Katarzyna Nowak-Kolega, właścicielka kwiaciarni Floris (na Placu Bieńczyckim), której idea wspierania Hospicjum w taki właśnie sposób bardzo się spodobała podczas poprzedniego meczu drużyny MBP z reprezentacją Policji, a jej mąż ufundował wiślacką piłkę. Gratulacje i pamiątkowe dyplomy oraz puchary z racji 15 rocznicy istnienia parafii wręczyli księdzu proboszczowi Jolanta Stokłosa, prezes Hospicjum, oraz Stanisław Moryc. Na koniec Andrzej Kowalik, współorganizator imprezy, złożył serdeczne podziękowania dyrekcji i zarządowi KS. Wanda za kolejne udostępnienie stadionu, przewodniczącemu Komisji Sportu Rady Miasta Krakowa, kapitanowi drużyny radnych, Tomaszowi Urynowiczowi za przyjęcie zaproszenia do rozegrania meczu, Lidii Jazgar za kolejną przeprowadzoną licytację i komentarz podczas meczu, Małgorzacie Bartkowskiej, prezes firmy Margaret za obecność w drużynie od samego początku jej powstania, dyrekcji Hotelu Holiday Inn w Krakowie za ufundowanie po raz kolejny voucherów na wyjątkową kolację, wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w meczu a w szczególności kibicom, którzy przybyli na stadion aby dopingować zawodników i wesprzeć Hospicjum.

Radny Tomasz Urynowicz kapitan drużyny RMK dziękuje za zaproszenie
Radny Tomasz Urynowicz, kapitan drużyny RMK, dziękuje za zaproszenie

Andrzej Kowalik, kapitan drużyny MB Pocieszenia
Andrzej Kowalik, kapitan drużyny MB Pocieszenia

Pamiątkowe zdjęcie drużyn
Pamiątkowe zdjęcie drużyn

Ks. biskup Damian Muskus w koszulce zespołu parafialnego i ks. proboszcz Wiesław Wilmański
Ks. biskup Damian Muskus w koszulce zespołu parafialnego i ks. proboszcz Wiesław Wilmański