Rozpoczęła się budowa basenu na os. Handlowym

Rozpoczęła się budowa basenu na os. HandlowymW poniedziałek 22 września został podpisany akt erekcyjny rozpoczynający budowę krytego basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 na os. Handlowym. Wmurowania tuby z podpisanym dokumentem w fundamenty dokonali prezydent Jacek Majchrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc oraz Dyrektor szkoły Dorota Sowa-Kołodziej.

Basen będzie miał ruchome podnoszone dno dające możliwość regulacji  głębokości. Ta dodatkowa funkcja ułatwi prowadzenie zajęć nauki pływania również najmłodszych. Obok głównej hali z basenem zostały zaprojektowane pomieszczenia dla ratowników, blok szatniowo-sanitarny, sauna, a także gabinet rehabilitacji. Cały obiekt będzie dostępny nie tylko dla uczniów ZSOS nr 1, korzystać z niego będą mogli również uczniowie okolicznych szkół oraz przedszkoli. Ta nowoczesna inwestycja pozwoli na rozwijanie sportowych umiejętności zarówno uczniom jak również stanie się kolejnym ośrodkiem  rekreacji dla mieszkańców Nowej Huty. Koszty budowy szacuje się na ponad 10 milionów złotych, a środki na realizacje będą pochodzić z budżetu miasta i ministerstwa sportu.

- Będziemy mieli kolejny nowy obiekt sportowy – mówi radny miasta Tomasz Urynowicz – w ostatnich czterech latach na terenie dzielnicy powstały dwa boiska wielofunkcyjne, nowoczesna hala sportowa, został zmodernizowany stadion Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Bulwarowej, a także powstał Smoczy Skwer miejsce wypoczynku wielopokoleniowego przy NCK. Te inwestycje pokazują, że staramy się zmodernizować dotychczasową infrastrukturę rekreacyjno-sportową dzielnicy.

- Nowa Huta się zmienia, pięknieje i to bardzo cieszy. Basen na os. Handlowym jest tego kolejnym dowodem. Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli z niego skorzystać już za rok. W tym roku młodzież korzysta z nowocześnie zmodernizowanych boisk przyszkolnych w szkole na os. Sportowym i Na Skarpie. Podejmując kolejne zadania oczywiście nie zapominamy o remontach chodników na głównych alejach jak również w naszych osiedlach – dodaje przewodniczący Stanisław Moryc.

Warto uzbroić się w cierpliwość, już niedługo będziemy mieć piękną Nową Hutę - przekonuje Tomasz Urynowicz, radny miasta (PO). - Ostatnio dzielnica była doinwestowywana w innych dziedzinach, chociażby sportowo (powstało sporo nowych obiektów), teraz czas na infrastrukturę, potem edukację.