WYGRAŁO HOSPICJUM !!!

W niedzielę 4 września na Stadionie Wandy w Nowej Hucie, przy pięknej słonecznej pogodzie zebrało się około pół tysiąca osób, aby obejrzeć mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją TVP Kraków, a drużyną z Parafii Matki Bożej Pocieszenia.

Parafialna drużyna znana jest w Nowej Hucie z tego, iż od kilku lat (od 2002 r.) rozgrywa mecze charytatywne w dniu odpustu parafialnego. Szczególnie bliskie jest im hospicjum Św. Łazarza.

 

To już siódmy mecz, który został rozegrany na ten szczytny cel - mówi organizator meczu kapitan drużyny MBP, Andrzej Kowalik - Zawsze w dniu odpustu parafialnego gramy, aby wesprzeć to miejsce a do zabawy zapraszamy różne instytucje. TVP Kraków już po raz trzeci przyjęło zaproszenie. Pierwszy mecz rozegrano w 2005 r. a drugi w 2009 r. W obydwu przypadkach górą było TVP. Tradycyjnie w trakcje meczu kwestowano, a także odbyła się licytacja atrakcyjnych pamiątek. Najcenniejszymi pamiątkami były ufundowane przez TVP Kraków albumy o Janie Pawle II z dedykacją Kardynała Dziwisza i Macharskiego. Były atrakcyjne gadżety od Wisły Kraków S.A (piłka i koszulka z autografami piłkarzy, kalendarze i plakaty). Hotel Holiday Inn z ul. Wielopole 4 ufundował darmowe kolacje. Krakowski Klub Soroptymist International przekazał zabawki na licytacje. Wszystkim ofiarodawcom organizatorzy serdecznie dziękują za przekazane dary na licytację. Po raz kolejny udało nam się wspólnie w małym stopniu wspomóc hospicjum, gdzie każda złotówka jest bardzo potrzebna.

Na koniec spotkania jak zawsze Pani Małgorzata Bartkowska, Prezes firmy "Margaret" ufundowała pamiątkowe puchary. Robi to od początku istnienia drużyny MBP, bo jak twierdzi dobre idee trzeba chwalić i popierać, a na pewno drużyna z Parafii Matki Bożej Pocieszenia to robi.

Z dziennikarskiego obowiązku należy odnotować, że mecz pewnie wygrała drużyna MBP (4:1 bramki dla zwycięzców: Maciej Rączka 3, Paweł Butenko 1) rewanżując się za wcześniejsze porażki, ale nie wynik w tym meczu był najważniejszy. Wygrało Hospicjum. Wszystkim widzom, oraz osobom biorącym udział w licytacji serdecznie dziękujemy.

Ponadto organizatorzy dziękują dyrektorowi i zarządowi KS WANDA za to, że po raz kolejny udostępnili za darmo stadion sportowy, członkom klubu jeździeckiego "PEGAZ" za atrakcyjny pokaz jazdy konnej, który uprzyjemnił imprezę, Panu Bohdanowi Kurowskiemu z TVP Kraków za sprawowanie nadzoru nad całością imprezy.

Do zobaczenia za rok.