Święto Kota – warsztaty i wykład

swieto_kotaSamotny łowca czy udomowiony członek rodziny? Zadziorny indywidualista czy mruczący przyjaciel człowieka? A może zebrał wszystkie te cechy? KOT. Czczony już w starożytnym Egipcie, pełen gracji, raczej milczący, zwinny i tajemniczy. To obok psa najpopularniejsze na świecie zwierzę domowe, które towarzyszy człowiekowi od ponad dziewięciu tysięcy lat. W lutym zarówno kociska rasowe jak i popularne dachowe mruczki obchodzą swoje święto – Światowy Dzień Kota. To wspaniała okazja aby porozmawiać o charakterze naszych małych przyjaciół, przygotować dla nich własnoręcznie prezent i wspomóc te kocurki, które miały trochę mniej szczęścia i nie znalazły własnego ciepłego domu.

W sobotę 18 lutego zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na spotkanie z p. Beatą Przędzik - weterynarzem, kocim behawiorystą oraz warsztaty robienia kocich drapaków i zabawek. W tym dniu będzie się odbywać zbiórka karmy dla kotów, będzie można także zaadoptować kociego przyjaciela.

Program:

12:00 - 16:00 – zbiórka karmy, koców i kocich gadżetów;
13.00 - warsztaty robienia kocich drapaków i zabawek, wstęp 8 zł (w cenę wliczone są materiały);
14.30 - spotkanie z grupą wolontariuszy należącą do Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva, będzie można zapoznać się z podopiecznymi grupy – kotami do adopcji, oraz dowiedzieć się jak pomagać bezdomnym kotom, wstęp wolny;
15.00 - spotkanie z p. Beatą Przędzik - weterynarzem, kocim behawiorystą, wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!