Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na promocję 34 nr Krzysztoforów

krzysztofory_zeszytyW najnowszym numerze 34 Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Historycznego Miasta Krakowa znajdą Państwo szereg artykułów poświęconych historii Krakowa.

Znajdą tu teksty godne uwagi zarówno zainteresowani sztuką (o nieznanych obrazach Michała Stachowicza, o pomnikach na krakowskich Plantach, o II wystawie starożytności i zabytków w Krakowie, o artystkach polskich po 1945 roku), początkami radia w Krakowie, tematyką okupacyjną czy historią polskich Żydów (o transporcie więźniów z KL Płaszow, opiece nad przesiedlonymi i uchodźcami Polskiego Komitetu Opiekuńczego Kraków), jak i osoby zainteresowane wróżbami w siedemnastowiecznym Krakowie.

Szczególnie zapraszamy osoby zainteresowane współczesnym muzealnictwem.

Wspólnie z dyrektorem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zastanowimy się nad poszukiwaniem nowoczesnej formuły tworzenia i funkcjonowania muzeum.

Opowiemy Państwu o roli rekonstrukcji historycznych, a także nowych działaniach, planowanych w naszym muzeum, a plany mamy ambitne...

Rynek Podziemny otworzy dla Państwa swoje drzwi... od kuchni.

W spotkaniu wezmą udział:

Michał Niezabitowski (dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa)

Katarzyna Bury (autorka artykułu Od frontu i od kuchni - cykl wystaw czasowych w Kamienicy Hipolitów. Podsumowanie, próba analizy)

dr Jacek Zinkiewicz (autor artykułu Miejsce i rola rekonstrukcji historycznych w muzeum)

Na spotkaniu prezentowana publikacja będzie sprzedawana z rabatem.

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do udziału.