Czyste powietrze, czyli skąd się bierze smog i jak mu zaradzić

czyste_powietrzeOśrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej organizuje spotkanie „Czyste powietrze”, które odbędzie się w dniu 7 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie. O tym skąd się bierze smog, jak wpływa na nasze zdrowie i jak mu zaradzić w domu i w Krakowie opowie Małgorzata Małochleb z Fundacji Otwarty Plan. Wstęp wolny!

Smog, choć towarzyszy nam od dawna, stał się w ostatnim czasie tematem debaty publicznej, a także codziennych rozmów w domach.

Podczas spotkania dowiemy się czym są i skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz jaki wpływ ma na nie każdy z nas. Prowadząca opowie o tym co kryje się w Programie ochrony powietrza i do czego od 1 września 2019 r. zobowiąże mieszkańców Krakowa tzw. uchwała antysmogowa. Wskaże także dlaczego warto dbać o jakość powietrza i jak bardzo smog wpływa na stan zdrowia, skąd czerpać wiedzę o monitoringu jakości powietrza, które media podają komunikaty oraz jakie znaczenie mają codzienne decyzje o wyborze środka transportu w kontekście zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.

Uczestniczy spotkania otrzymają ulotki z informacjami o roślinach pochłaniających pyły w domu, materiały o wymianie systemu ogrzewania na proekologiczne oraz rowerowe mapy Krakowa. 

Osoba do kontaktu:
Jarosław Klaś, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 12 644 27 65