Koncert Pasyjny z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

koncert_pasyjnyNajbliższy koncert w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich to muzyczna opowieść o męce i pasji Jezusa Chrystusa. Odbędzie się on 25 marca br. o godz.19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Na koncert zapraszają organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Wykonawcami będą: organista Tomasz Soczek oraz Męski Kwartet Wokalny Triplum w składzie: Łukasz Dulewicz – kontratenor, Szczepan Kosior – tenor, Maciej Michalik - baryton, kierownictwo artystyczne, Marcin Wróbel - bas (gościnnie). Triplum to grupa zafascynowana muzyką dawną i zabytkami literatury muzycznej - szczególnie polskiej. Ambicją młodych muzyków jest docieranie do zapomnianych tekstów utworów pochodzących z okresu od Średniowiecza do Baroku, „odpominania” dawnej muzyki. Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i działa od 1998 roku. Kwartet koncertuje z programem a’capella w kraju i za granicą, na festiwalach muzyki kameralnej.

Narratorem koncertu na Wzgórzach Krzesławickich będzie krakowski aktor Grzegorz Juras. Rozważania opierać się będą na obrazie Chrystusa umęczonego z Całunu Turyńskiego. Rozważanie Męki Chrystusowej było zawsze i jest nadal jedną z najważniejszych dróg prowadzących ku rozwojowi duchowemu i uświęceniu. Tymczasem dla nas, ludzi XXI wieku, staje się ono coraz trudniejsze głównie ze względu na naszą słabość. Czy to nie po to, aby wesprzeć nas w tej słabości Opatrzność Boża zachowała właśnie dla naszej epoki odkrycie skarbu zawartego w Całunie Turyńskim? Całun Turyński z niezwykłą dokładnością potwierdza niewypowiedziane cierpienia Jezusa Chrystusa w czasie Jego Męki.

Scenariusz i kierownictwo artystyczne - Marek Walczak, organista kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Sponsorem strategicznym cyklu jest Zakład Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.


Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
Tel. 12 644 68 10 w. 23, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.