Trzy kwiaty na początek miesiąca w NCK

preludium_slowianskieKwiecień rozpoczniemy baletem w słowiańskich kolorach, kabaretowym duetem i kolejną odsłoną Salonu Literacko Muzycznego. Zapraszamy do NCK!


1 i 2 kwietnia (sobota, niedziela), godz. 19.00, Scena NCK

Preludium słowiańskie


Spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Marek „Smok” Rajss i Agnieszka Glińska za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, grupy WATAHA The Slavic Drummers oraz grupy wokalnej STROJONE.

choreografia, reżyseria i projekt plastyczny: Agnieszka Glińska


3 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.00, Scena NCK

Kabarety Hrabi i Jurki – Aktorem w płot


Hrabi, i Jurki biorą aktora za nogi i rzucają w płot. Żeby poczuł, że żyje. Żeby mu się chciało. Teatr, kabaret, filmy, seriale, reklamy, teledyski, wreszcie życie – wszędzie się gra. Banalne, to prawda. Ale jakie prawdziwe!

Kabaret Hrabi i Kabaret Jurki – znakomity duet. Osobno radzą sobie dość niesamowicie, co dopiero kiedy połączą siły? Będzie się działo. Każdy miłośnik dobrego humoru powinien to zobaczyć.


4 kwietnia (wtorek), godz. 18.00, Scena NCK

88. Salon Literacko Muzyczny


Stolik Literacki

„Moje przeloty” - wieczór autorski Krystyny Alicji Jezierskiej

Stolik Muzyczny

„Kobiety bardziej kobiece” - recital Kamili Klimczak

Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk