Kochane dzieciaki, młodzi artyści - nabór do Dziecięcego Studia Teatralnego NETE

neteKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) ogłasza nabór do dziecięcego studia teatralnego NETE! Są to bezpłatne zajęcia teatralne dla dzieci od ósmego roku życia, które odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 15.00-16.30.

Warsztaty teatralne obejmować będą pobudzanie aktywności twórczej poprzez:
elementarne zadania aktorskie, ćwiczenia dykcyjne, rozwijanie wyobraźni i kreatywności za pomocą gier i zabaw parateatralnych, naukę pracy zespołowej, zwiększanie świadomości własnego ciała oraz obecność ciała w przestrzeni scenicznej, zabawę wyobraźnią.

W ramach zajęć odbywać się będą również drużynowe rozgrywki improwizacji teatralnej - Theatersport, czyli teatr jako rozgrywka sportowa. Podczas zajęć dzieci sprawdzą się w pracy zespołowej spróbują swoich sił w teatralnej rywalizacji. Wykorzystany zostanie także teatr zabawy - ćwiczenia parateatralne, zabawy pobudzające kreatywność i wzmacniające koncentrację, a także zapomniane figle podwórkowe i zabawy integracyjne, o których, na co dzień zapominamy, atakowani przez intensywne bodźce wzrokowe. Dzieci nauczą się również samodzielnie wykonywać lalki teatralne – pacyny i kukiełki oraz maski teatralne, które zostaną następnie wykorzystane w teatrzyku.

Warsztaty poprowadzi Anna Marcowska – absolwentka teatrologii oraz reżyserii teatru dzieci i młodzieży na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, na co dzień animatorka, z zamiłowania ogrodniczka i amatorka swinga.

Klub Dukat serdecznie zaprasza na zajęcia pokazowe, które odbędą się 10 kwietnia w godzinach 15.00-16.30.

Kontakt:
Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
ul. Styczna 1, os. Grebałów, 31-764 Kraków
tel. 12 645 17 90, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.