„W sile wieku” - projekt MOPS

w_sile_wieku2Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie od 1.03.2017 r. do dnia 28.02.2020 r. realizuje projekt pn.: „W sile wieku”, finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Krakowa, którzy ze względu na podeszły wiek (60+), stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z trudnościami w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego a także do ich opiekunów faktycznych.

Dla uczestniczek i uczestników utworzono na terenie Gminy Miejskiej Kraków 4 nowe placówki – Kluby Samopomocy - Aktywizacyjne (łącznie 80 nowych miejsc), w których od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 17.00 zapewniana jest dzienna aktywizacja seniorów. Uczestnicy oprócz indywidualnego podejścia personelu placówki mają zapewnione:

dwa posiłki dziennie (obiad i podwieczorek);
organizację czasu wolnego;
terapie zajęciowe podnoszące sprawność psychofizyczną;
imprezy integracyjne;
wyjazdy rekreacyjno-turystyczne;
wsparcie w postaci informacji, edukacji i poradnictwa pracownika socjalnego oraz psychologa dla uczestników i ich opiekunów faktycznych (poradnictwo indywidualne, wsparcie psychologiczne, warsztaty tematyczne);

Ponadto w Klubach seniorzy mogą liczyć na wsparcie opiekunów osób niesamodzielnych, którzy w razie potrzeby przypomną o podaniu leków, pomogą w spożywaniu posiłków, ubraniu się, czy też będą asystować podczas zajęć prowadzonych w placówce jak i poza nią.

Wykwalifikowani pracownicy, nowocześnie urządzone lokale (pokój do wypoczynku, terapii ruchowej i indywidualnej, świetlica) położone w dogodnej lokalizacji, kameralna atmosfera (max. 20 uczestników w każdej placówce) oraz szeroka paleta zajęć, to tylko niektóre argumenty zachęcające do uczestnictwa w Klubie.

Aby zostać uczestnikiem projektu „W sile wieku”, należy złożyć wniosek zamieszczony na stronie internetowej Ośrodka wraz z zaświadczeniem lekarskim na dzienniku podawczym filii MOPS zgodnej z miejscem zamieszkania wnioskodawcy lub do Działu Realizacji Projektu „W sile wieku" ul. Józefińska 14 lub przedłożyć dokumenty w jednej z poniżej wymienionych placówek:

Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Grzegórzecka 19/1-2, tel. 668 254 980;
Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Gdańska 5, tel. 660 637 805;
Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Okulickiego 51/279, tel. 668 375 795;
Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Bronowicka 19/5, tel. 12 626 04 67


Szczegółowe informacje dot. zapisów oraz funkcjonowania Klubów udziela Dział Realizacji Projektu „W sile wieku" ul. Józefińska 14 tel. 12 616 53 30 / 660 637 756, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Ograniczona liczba miejsc.

Serdecznie zapraszamy.