Przed długim weekendem i wakacjami zadbaj o stan techniczny swojego samochodu – Radio Kraków zaprasza do „strefy serwisowej”

Już w najbliższą sobotę (10 czerwca) Radio Kraków zaprasza na kolejną akcję z cyklu „Słuchaj i reguluj”! Akcja zwrócić ma uwagę kierowców na konieczność dbania o stan techniczny swojego samochodu i zachęcić do regularnego sprawdzania stanu pojazdów, zwłaszcza przed wyjazdami weekendowymi i wakacyjnymi. Strefa serwisowa na parkingu Radia Kraków (al. Słowackiego 22, przed siedzibą rozgłośni) czynna będzie od godz. 9.00 do 15.00. W tym czasie dla najmłodszych uczestników ruchu prowadzone będą egzaminy na kartę rowerową. Około południa wystąpi Orkiestra Strażackiej ze Świątnik Górnych, a od godz. 11.05 do 12.00 na antenie Radia Kraków specjalne wydanie magazynu „Radiostrada” prosto z radiowego parkingu.

Podczas sobotniej akcji „Słuchaj i reguluj”, w strefie serwisowej na parkingu Radia Kraków prowadzona będzie analiza spalin, będzie można też sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych w chłodnicy oraz układzie hamulcowym. Dla kierowców jeżdżących z małymi dziećmi Radio Kraków przygotowało bezpłatne ozonowanie klimatyzacji, a każdy będzie mógł wziąć udział w kursie udzielania pierwszej pomocy, który poprowadzą zaproszeni przez Radio Kraków eksperci. Trzeba pamiętać, że w Polsce za nie udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku, można trafić do więzienia, co ważniejsze jednak, niewiele osób wie, jak przeprowadzić resuscytację. Dlatego zaproszeni eksperci uczyć będą udzielania pierwszej pomocy i doradzą, jak dobrze wyposażyć samochodową apteczkę.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników ruchu. W wakacje wiele dzieci wsiada na rowery, niektóre pierwszy raz w życiu. Nie są do tego przygotowane, bo nie znają przepisów ruchu, dlatego Radio Kraków wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zaprasza dzieci do przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Na radiowym dziedzińcu Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego rozstawi miasteczko komunikacyjne, gdzie prowadzona będzie praktyczna część egzaminu, natomiast w Studiu im. Romany Bobrowskiej odbędzie się egzamin teoretyczny i zajęcia profilaktyczne, które poprowadzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP Kraków. Dzieci, które chcą zdawać egzamin na kartę rowerową można zgłaszać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , specjalny formularz dostępny jest na stronie www.radiokrakow.pl.

Zapraszamy w sobotę 10 czerwca od 9.00 do 15.00 do Radia Kraków!

Szczegóły: www.radiokrakow.pl

Partnerzy akcji: Politechnika Krakowska, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Małopolskiej Policji, Rally Service, Garrison, Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Fugazi.