Festyn Rodzinny w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 na oś. Sportowym

festyn_zss14Jak co roku 1 czerwiec to ważny dzień w ZSS nr 14. Świętujemy wtedy wszyscy razem: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Składamy życzenia dzieciom, z okazji ich święta, pamiętamy o mamach, a pomagają i bawią się z nami tatusiowie, rodzeństwo i dziadkowie. Tak też było i w tym roku.

Przewodnim hasłem tegorocznej imprezy była: "OLIMPIADA SPORTOWA - SPRAWNI RAZEM Z RODZICAMI" a gościem specjalnym Radny Dzielnicy XVIII pan Andrzej Kowalik.

Na początku uczniowie złożyli życzenia swoim mamom i tatom w formie wierszy, piosenek. Były przedstawienia, a nawet koncert w języku angielskim. W drugiej części naszego spotkania trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną.

Na boisku rozegrano mecz, w którym uczniowie zmierzyli się z drużyną nauczycieli, ojców i naszego Gościa. Wygrali opiekunowie, a piłka często wpadała do bramki (6:4). Na bieżni odbyła się rywalizacja w biegach, wspólnie z rodzicem! Dla młodszych był tor przeszkód i skoki na trampolinie. Odbył się również konkurs skoku w dal. Mamy z uczniami wzięły udział w konkursie rzutów do celu.Dla zmęczonych i głodnych był grill oraz pyszne ciasta upieczone przez mamy. I to jeszcze nie wszystko!!! Była loteria fantowa, quizy, konkursy, warsztaty z kolorową masą solną. Można było też, w tym wyjątkowym dniu pomalować sobie paznokcie na jakiś szalony kolor w kąciku kosmetycznym.

Pogoda dopisywała, humory również, a i pozytywnych emocji nie brakowało!

Każdy uczeń sportowiec tego dnia wracał do domu dumny z medalem i nagrodami, które zakupiono dzięki wsparciu finansowemu rady Dzielnicy XVIII.

Na ustach dzieci promieniał uśmiech i radość.

Dziękujemy za udział i pomoc w zorganizowaniu tak ważnego dnia dla naszych podopiecznych i ich rodzin, mieszkańców Dzielnicy XVIII.

To był bardzo miły dzień!

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z wydarzenia.