Koncert: Babu Król & Harat - Razem dla Huty

babuKoncert zespołów BABU KRÓL oraz HARAT, który zakończy tegoroczną edycję wydarzenia "Razem dla Huty" - dnia otwartego Centrum Administracyjnego Kombinatu! Wstęp wolny!

2 lipca 2017 r., godz. 19.00, Centrum Administracyjne Kombinatu, ul. Ujastek 1, Kraków.

BABU KRÓL to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia znanych m. in. z projektów POGODNO i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

W 2015 roku ukazała się druga płyta Babu Króla pt. „Kurosawosyny”. Do nagrania nowego materiału zaprosili Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego „Ziuta” Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady. Zapraszamy do podróży!

www.babukrol.art.pl
www.facebook.com/BabuKrol

HARAT - krakowski zespół w skład którego wchodzą: Adam Nyk - wokal, Konrad Trusiak - elektronika, Konrad Gągola - bas, Tomek Głuc – perkusja.

https://soundcloud.com/improharat

Wstęp wolny!

Na miejscu będzie można skorzystać z przestrzeni kawiarnianej: C-2 Południe Cafe, KLUB KOMBINATOR oraz HUTA PIWA
Organizatorzy: RAWELIN Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Partnerzy: Nowe Centrum Administracyjne, Hotel Centrum

*Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.