Konkurs na zielnik: Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów

zielnikCzy wiesz jak działa rumianek, krwiściąg lekarski czy inne rośliny? Przyroda to największa apteczka na świecie, to niezliczone zasoby medycyny naturalnej, które od setek lat były wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń. Spacerując po parku, czy łące podziwiamy piękne, barwne rośliny, często nie wiedząc nic o ich leczniczych właściwościach. Jak można je odkryć? Może robiąc własny zielnik?

Świętuj, zatem razem z nami Imieniny św. Krzysztofa, których motywem przewodnim w tym roku jest aptekarstwo i zrób swój własny zielnik pt. Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów – podziel się z innymi swoją pasją i wiedzą na temat zdrowotnej siły roślin. Porozmawiaj w dniu święta oddziału z zaproszonymi gośćmi specjalnymi, dowiedz się więcej na temat ziół, ziołolecznictwa czy zdrowych przypraw. Pokochaj rośliny i doceń ich niezwykłą moc. Na uczestników konkursu czekają nagrody.

Baw się razem z nami i poznaj niezwykły świat roślin leczniczych!

23 lipca przyjdź do Pałacu Krzysztofory na Imieniny św. Krzysztofa,czyli święto naszego oddziału, podczas którego ogłosimy wyniki konkursu. Poznaj świat roślin w czasie rodzinnych warsztatów, dowiedz się, kim był wielki alchemik i jego eliksir szczęścia. Zapraszamy również na spotkanie Kartka z zielnika z bratem bonifratrem oraz na opowieść siostry Anastazji i siostry Salomei ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Krakowie o smakach i aromatach staropolskiej kuchni.

Na zakończenie dnia koncert Jacka Wójcickiego i słodki poczęstunek. Gwarantujemy dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych.

Prace konkursowe prosimy dostarczyć osobiście w dniach od 12-20 lipca 2017 r., w godzinach 9.00-16.00 do oddziału Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35) skrzydło zachodnie, pok. nr 17, gdzie będą rejestrowane przez pracowników Organizatora.

Pełny regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje na:
www.mhk.pl/aktualnosci/k-o-n-k-u-r-s-na-zielnik