Ślady trzech wojen - spacer

trzy_wojnySpacer prezentujący militarne pozostałości z I i II wojny światowej oraz okresu zimnej wojny w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Prowadzenie: Tomasz Mierzwa (Stowarzyszenie „Rawelin”), Marcin Jakub Mikulski (Fundacja Janus – Muzeum Twierdzy Kraków). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 17 VIII: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

20 sierpnia 2017 r., godz. 17.00, Start: przystanek autobusowy „Struga” w kierunku Pl. Centralnego, Kraków.

Obiektów z okresu zimnej wojny w Nowej Hucie zachowało się sporo i są coraz lepiej rozpoznawalne. Znacznie mniej znane są ślady jakie odcisnęły na tych terenach I i II wojna światowa. Podczas spaceru będzie można zapoznać się z tymi mniej znanymi elementami związanymi z fortyfikacjami XIX i XX wieku.

Tomasz Mierzwa - mieszkaniec i pasjonat Nowej Huty, członek Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin”.

Marcin Jakub Mikulski - historyk wojskowości, specjalizuje się w fortyfikacjach austro-węgierskich, współpracuje z Fundacją JANUS - Muzeum Twierdzy Kraków.

*ALTERNATYWNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE - działania edukacyjno-animacyjne z zakresu dziejów lokalnych w postaci spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz prezentacji miejsc, które odwołują się do lokalnej tożsamości. Projekt zakończy wydanie tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty w formie drukowanej i elektronicznej. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid