IX Nowohucki Biathlon Rowerowy

biathlon_rowerowyStowarzyszenie Moja Nowa Huta, FHU Elmar informują, że w dniu 10.09.2017 r. odbędzie się IX edycja Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego. Jest to impreza niepowtarzalna, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rowerzystów.

Patronat honorowy nad IX Nowohuckim Biathlonem Rowerowym - podobnie jak w poprzednich latach - objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Organizatorzy Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego postanowili zmienić trasę ze względu na trwające prace drogowe na ul. Ptaszyckiego - przebudowa"siódemki". W tym roku trasa IX Biathlonu Rowerowego usytuowana będzie wokół Łąk Nowohuckich. Oprócz jazdy na rowerze po wyznaczonej trasie, zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności strzeleckie.

Po przejechaniu części wyznaczonej trasy meldują się na strzelnicy usytuowanej na stadionie Klubu Sportowego Albertus. Oddają 5 strzałów do tzw. biathlonek. Za każdy niecelny strzał zawodnikowi dolicza się do czasu w którym pokonał całą trasę 1 minutę karną. Zawody rozgrywane są w 6 kategoriach wiekowych oddzielnie dla zawodniczek i zawodników.

Dla najlepszych zawodników czekają nagrody.

Wpisowe 15zł

Zapisy internetowe.

UWAGA: Limit miejsc - 200 zawodników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy IX Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego informują o możliwości odbycia - przed Biathlonem - strzelania szkoleniowego. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na strzelnicę w Klubie Strzeleckim mieszczącą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 14 os. Dywizjonu 303 bl. 66.

Klub Strzelecki czynny jest w dniach: poniedziałek, środa, piątek w godz. 16:00 - 19:00.

Zgłaszamy się do Prezesa Klubu Strzeleckiego Krzysztofa Solarskiego.

W dniu zawodów IX Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego, na strzelnicy nie będzie udzielany instruktaż dotyczący obsługi karabinka pneumatycznego oraz zasad strzelania do biathlonek.