Ośrodek rehabilitacji i wsparcia – znacznie aktywniejsi!

"Ośrodek rehabilitacji i wsparcia – znacznie aktywniejsi!" (Os. Stalowe 9, 31-921 Kraków) prowadzony jest przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko" w Krakowie (www.ognisko.org.pl)


Nasz ośrodek oferuje wsparcie 11 dorosłym osobom z wieloraką, głęboką niepełnosprawnością, które z powodu tejże niepełnosprawności nie znajdują dla siebie miejsca w innych ośrodkach na terenie Krakowa. Ośrodek jest współfinansowany ze środków PFRON.

Zajęcia w ośrodku prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę, w której skład wchodzi 5 terapeutów (w tym jeden fizjoterapeuta) oraz 2 pomocników terapeuty.

Celem szczegółowym zajęć z uczestnikami ośrodka jest wyrównywanie niedoborów i zaburzeń rozwojowych, kształtowanie społeczno – emocjonalnej sfery rozwoju uczestników ośrodka, rozwijanie i doskonalenie zmysłów (ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej, rozwijanie autonomii, kształtowanie poczucia schematu własnego ciała i orientacji przestrzennej, rozwijanie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, rozwijanie umiejętności z zakresu dużej i małej motoryki, rozwijanie samoobsługi i zaradności życiowej, podnoszenie umiejętności w zakresie wykonywania konkretnych zadań, kształtowanie i rozwijanie różnych procesów poznawczych (myślenia, koncentracji, uwagi, pamięci), podnoszenie motywacji do wykonywania zadań, rozwijanie umiejętności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, korygowanie zachowań niepożądanych społecznie, wdrażanie w czynne uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym (wyjścia na spacery, próby korzystania z komunikacji miejskiej, wyjścia do restauracji)

W ramach zajęć uczestnicy mają również możliwość korzystania z indywidualnej fizjoterapii.

Dane kontaktowe:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 515 427 736 
godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek: 8:00 – 16.00