Wiosenne propozycje dla krakowskich seniorów

siemachaStyczeń to miesiąc najczęściej kojarzony z potrzebą podejmowania nowych wyzwań. Obietnice, które wówczas podejmujemy mają być znakiem zbliżającej się wiosny, która z każdym dniem przyspiesza kroku w naszą stronę. Życie w pełni zgodnie z własnym pomysłem to propozycja, jaką otwiera przed Krakowianami ruszające od nowego roku Centrum Aktywności Seniora zorganizowane przez Stowarzyszenie SIEMACHA w samym sercu miasta.

Nowy wachlarz możliwości

Świętująca w tym roku swoje 25-lecie organizacja, której patronem jest  ks. Siemaszko kojarzona do tej pory jednoznacznie z wychowywaniem dzieci i młodzieży poszerza zakres swojej działalności.  Tym razem koncentruje swoją uwagę na wspieraniu rozwoju osób po 60 roku życia, które pragną znaleźć dla siebie przestrzeń do budowania nowych relacji w atmosferze sprzyjającej zarówno nabywaniu nowych umiejętności, jak i dzieleniu się posiadanymi już pasjami.

Ćwiczenia fizyczne na powietrzu, zajęcia artystyczne, kursy komputerowe, wycieczki kulturalne, spotkania z historią, zajęcia teatralne, trening twórczości – to tylko niektóre z propozycji, które stoją przez uczestnikami CAS SIEMACHA Spot Nestor na Długiej 42, Ptaszyckiego 6 i w Centrum Handlowym Bonarka City Center.

Razem możemy więcej

Bycie członkiem CAS to okazja do rozwoju osobistego, ale także budowania bardziej przyjaznej przestrzeni publicznej. Niewątpliwym atutem miejsca jest możliwość międzypokoleniowej wymiany doświadczeń między seniorami i wychowankami SIEMACHY. Wspólna przestrzeń to szansa na tworzenie niezwykłych projektów wolontaryjnych oraz podzielenie się umiejętnościami z różnych dziedzin. Walor wychowawczy tego doświadczenia może mieć nieoceniony wpływ na budowanie tożsamości młodego pokolenia.

Jak do nas trafić?

Szczegóły dotyczące możliwości udziału w zajęciach, a także aktywnego tworzenia CAS Spot Nestor najlepiej omówić na miejscu z instruktorami prowadzącymi zajęcia.

SIEMACHA SPOT Nestor znajduje się w trzech lokalizacjach:
Ul. Długa 42,
Ul. Ptaszyckiego 6,budynek Com-Com Zone
Ul. Kamieńskiego 11, Bonarka City Center

Wystarczy pojawić się w jednej z powyższych siedzib Stowarzyszenia SIEMACHA  od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 i wypełnić deklarację. Warto  też umówić się telefonicznie pod nr 882053561 lub kontaktować się przy użyciu poczty elektronicznej, kierując pytania na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wizyty w Stowarzyszeniu owocują natychmiastową możliwością delektowania się kawą i herbatą w miłym towarzystwie.