Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 19-latka, przy którym zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Sprawca ukrywał je w specjalnej skrytce, w zaroślach koło mieszkania

Funkcjonariusze Komisariatu Policji VI w Krakowie nie ustają w tropieniu osób trudniących się uprawą oraz rozprowadzaniem środków odurzających.

Skutecznie przeprowadzone realizacje, udaremniają wprowadzenie na czarny rynek prawnie zabronionych substancji oraz doprowadzają do rozliczania dilerów narkotyków.

23 lutego br. w ręce policjantów wpadł 19-letni krakowianin, który w zaroślach, nieopodal miejsca zamieszkania urządził sobie skrytkę, w której ukrywał susz marihuany. Został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku, gdy przyszedł po narkotyki. Zaskoczony widokiem kryminalnych z VI Komisariatu Policji w Krakowie odrzucił zawiniątko z zawartością środków odurzających, aby po chwili przyznać, że stanowią jego własność. Jak się okazało, w wytypowanym przez policjantów miejscu, 19-latek przechowywał niemal 40 g nielegalnego suszu. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli również elektroniczną wagę, której sprawca używał do porcjowania konopi indyjskich.

Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających( art.62 par.2UoPN ). Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratury wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.