Podwójne uderzenie w narkobiznes - kryminalni z Komisariatu VI Policji w Krakowie nie pozwalają odetchnąć przestępcom.

Kolejne realizacje wymierzone w narkobiznes, które zostały przeprowadzone w miniony weekend doprowadziły do zatrzymania dwóch amatorów środków odurzających oraz zabezpieczenia 67 g suszu marihuany , 190 g amfetaminy oraz 35 sztuk tabletek ecstasy , a także mefedronu.

Sprawcy będący w wieku 20 i 37 lat są mieszkańcami Podgórza. Obaj wpadli w ręce stróżów prawa ze znacznymi ilościami zabronionych substancji. Podczas zatrzymania młodszego, policjanci ujawnili w jego bieliźnie woreczek foliowy z zawartością suszu konopi indyjskich, a w srebrnym zawiniątku – mefedronu. W miejscu zamieszkania mężczyzny, kryminalni dodatkowo ujawnili stojący na biurku plastykowy pojemnik, w którym znajdowała się marihuana. Oprócz zabronionych substancji, policjanci zabezpieczyli także należącą do niego wagę dilerską oraz młynki. Mężczyzna ten odpowie za posiadanie 68 g narkotyków.

W chwili zatrzymania drugiego ze sprawców, kryminalni ujawnili przy nim woreczek, w którym znajdowało się 10 tabletek ecstasy. Jak się okazało, była to tylko część wszystkich środków odurzających, jakie posiadał. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli woreczki foliowe, w których było 25 kolejnych tabletek, a także 190 g amfetaminy. Podczas przeszukania zajmowanego przez 37-latka lokum, kryminalni zabezpieczyli również elektroniczną wagę.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających (art.62 ust.2 UoPN), za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Prokuratury Rejonowej dla Krakowa – Podgórza wobec podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego