UTkano Fest

utkanoWydarzenie rodzinne poświęcone tkaninie i jej zastosowaniu w rodzicielstwie, zabawie i życiu codziennym. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „tkamy, szyjemy, chustujemy”. W programie szereg warsztatów edukacyjnych, artystycznych i kreatywnych dla dorosłych i dzieci. Wstęp wolny.

15 kwietnia 2018 r., godz. 10.00-16.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Budowanie bliskości i więzi rodzinnych niewątpliwie wspiera chustonoszenie. Niezwykłą moc chusty zna zapewne niejeden rodzic. To właśnie ona stała się dla nas inspiracją do stworzenia wydarzenia, na którym będziemy mogli bliżej przyjrzeć się zastosowaniu tkanin w rodzicielstwie, zabawie i życiu codziennym rodziny.

Pierwsza edycja UTkano Fest’u odbywa się pod hasłem "Tkamy, szyjemy, chustujemy". Różne sploty, materiały, formy i metody pracy będą towarzyszyć uczestnikom przez cały dzień. Zaproponowane warsztaty, spotkania i targi zachęcą do kreatywności, rozwijania artystycznych pasji, a przede wszystkim poszerzania wiedzy o tkaninie.

W programie pojawią się zarówno warsztaty dla dorosłych jak i dla dzieci, które będą mogły nauczyć się pleść na krośnie oraz tworzyć tkaninowe kolaże.

Tematy spotkań:

Warsztaty chustonoszenia dla rodziców
Utkaj bransoletkę - warsztaty tkania metodą tabliczkową
Zabawki sensoryczne dla najmłodszych
Pojemne tkaniny – warsztaty szycia worków z chust
Recykling tkanin – tkanie na kole
O chustach, bledach i produkcji – spotkanie z producentami chust
Pogotowie chustowe dla rodziców
SSS Challenge Huta – bicie rekordu na największy stos chust
Tkaninowe kolaże – warsztaty artystyczne dla dzieci
Makatki i dywaniki– tkanie na krośnie dla dzieci
Sensodywany – wolne zabawy podłogowe
W programie również Tkane Targi, na których nie zabraknie wystawców związanych z chustonoszeniem, modą rodzinną, rozwojem i edukacją dzieci.

Zapisy: Paulina Maciaszek / Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

UTkano Fest jest finałem organizowanego w dniach 9-14 kwietnia wydarzenia "Naturalnie Rodzinnie".

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN