Promocja katalogu wystawy "Koronka ? tradycja ? reaktywacja" 17 maja, godz. 18.00, Kamienica Hipolitów

skkNa kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu katalog wystawy Koronka ? tradycja ? reaktywacja prezentowanej w Kamienicy Hipolitów do 10 czerwca 2018 roku.

17 MAJA 2018 R., GODZ. 18.00
KAMIENICA HIPOLITÓW
PLAC MARIACKI 3, KRAKÓW


Podczas spotkania autor publikacji i kurator wystawy Michał Hankus wraz z dr hab. Irmą Koziną, autorką książki Historia mody. Od krynoliny do mini, zaproponują nowe spojrzenie na dzieje mody sięgając do jej społecznych kontekstów. Na podstawie historii koronkarstwa poruszone zostaną tematy emancypacji kobiet, kształtowania się mody w związku ze zmianami obyczajowymi, a także jej demokratyzacją w XIX wieku z powodu rozwijającego się przemysłu.

Kilka słów zostanie poświęconych znakomitej aktorce Helenie Modrzejewskiej, która będąc ówczesną ikoną mody, przyczyniła się do reaktywacji tego rzemiosła artystycznego w XIX wieku, a także trendom i znaczeniu koronki współcześnie.

Spotkanie odbędzie się w mieszczańskich wnętrzach Kamienicy Hipolitów, które swoim wyjątkowym wystrojem będą stanowiły odpowiednią oprawę do rozmowy o koronce, modzie i obyczajach.

Wywiad z kuratorem wystawy można również przeczytać w polskiej edycji Vogue.

W spotkaniu wezmą udział:
dr hab. Irma Kozina (Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach)
Michał Hankus (MHK)

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran

Podczas spotkania katalog będzie sprzedawany z rabatem

WSTĘP WOLNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!