Wykład Dietera Schenka "Fritz Bauer i frankfurcki proces załogi Auschwitz (1963-1965)"

schenkSzanowni Państwo, Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie zaprasza na wykład Dietera Schenka, prawnika, kryminologa, byłego dyrektora w Federalnym Biurze Kryminalnym RFN, publicysty i autora książek o niemieckich zbrodniach w okupowanej Polsce. Nasz gość będzie mówił o niemieckim prawniku Fritzu Bauerze, prokuratorze generalnym Hesji w latach 1956-1968.

Przystanek Historia IPN w Krakowie  ul. Dunajewskiego 8  czwartek, 24 maja 2018 r., godz. 18:00

Bauer, nazywany człowiekiem, który nie pozwolił Niemcom zapomnieć o przeszłości, walczył o to, by zbrodnie nazizmu nie zostały w RFN przemilczane. Mimo osamotnienia przeciwstawiał się pozostawaniu na urzędach osób uwikłanych w zbrodnie narodowego socjalizmu. Przyczynił się do pojmania Adolfa Eichmanna. Jego wielkim projektem było przygotowanie frankfurckiego procesu załogi KL Auschwitz. Proces ten był możliwy dzięki ścisłej współpracy z Polską i wyjątkowemu wsparciu krakowskiego profesora Jana Sehna.

Po wykładzie Dietera Schenka zapraszamy do dyskusji i zadawania pytań. Zarówno wykład, jak i dyskusja będą tłumaczone na język polski.