Mamo, gdzie Ty się wybierasz? / Cykl warsztatów dla mam

gdzie_tyKarmienie, chusty, kolki, miłość i radość do łez, a z drugiej strony zmęczenie, gotowanie, sprzątanie i bycie „wystarczająco dobrą mamą”- znasz to?

8 i 15 czerwca 2018 r., godz. 9.00-13.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


To też nasza codzienność – dwóch kobiet, które poznały się w pracy i zaprzyjaźniły. Połączył nas obszar pracy zawodowej, zbliżył nas temat dzieci. I tak powstał pomysł, aby podzielić się z Wami, innymi mamami, swoimi doświadczeniami.

Każda z nas ma ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w obszarze HR. Jedna jest zawodowym łowcą pracowników, druga wnikliwym i słuchającym psychologiem. Wiemy jakich pracowników szukają praco-dawcy, czego obawiają się kandydaci i jak temu wszystkiemu zaradzić. Wspólnie mamy czworo dzieci|

Cykl warsztatów „Mamo, gdzie Ty się wybierasz?” jest właśnie dla Ciebie jeśli:

- jesteś na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym i zastanawiasz się nad powrotem do pracy;

- podczas urlopu z dzieckiem zmieniły się Twoje pomysły na siebie i aspiracje;

- chcesz uświadomić sobie swoje mocne strony i efektywnie znaleźć pracę, w której będziesz mogła je wykorzystać;

- chcesz pracować, ale masz obawy jak połączyć pracę z macierzyństwem;

- szukasz inspiracji i wsparcia ze strony innych kobiet, by lepiej poznać siebie i swój potencjał, a także porozmawiać otwarcie o swoich doświadczeniach.

Jak będziemy pracować?

Podczas warsztatów chcemy stworzyć przestrzeń do przemyśleń i wymiany doświadczeń. Wspólnie poszukamy inspiracji na przyszłość, a także przygotujemy się do efektywnego poszukiwania pracy. Wykorzystamy aktywne metody szkoleniowe tj: burza mózgów, dyskusja, techniki twórczego rozwiązywania problemów, case study.

Plan warsztatów:

Warsztat I

Kiedy wrócić do pracy zawodowej?
Praca marzeń.
Jakie są moje mocne strony?

Warsztat II

Jak efektywnie szukać pracy?
CV „szyte na miarę”
Rozmowa kwalifikacyjna – „nie taki diabeł straszny...”
Wyzwania - jak mogę przygotować siebie i rodzinę na mój powrót do pracy?

Cykl szkoleniowy, obejmujący 2 spotkania, odbędzie się 8 i 15 czerwca 2018. Z uwagi na charakter warsztatów, na te spotkania zapraszamy same mamy, bez dzieci.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 16 do 28 maja na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (temat: warsztaty ARTzona).

Liczba uczestniczek: od 6 do 12 osób.

Czas trwania: 2 spotkania po 4 godziny, w godzinach 9.00-13.00 z 15-minutową przerwą.

Koszt: 160 zł.

Warunek uczestnictwa: Bycie mamą.

Miejsce spotkań: ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Zapewniamy materiały potrzebne do zajęć.

O NAS:

Justyna Ciahotna – Mam 10-letnie doświadczenie w obszarze HR, głównie w rekrutacji, pracując dla agencji rekrutacyjnych oraz międzynarodowych korporacji. Ukończyłam Pedagogikę, a także studia podyplomowe z zakresu Psychologii, Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz HR Business Partner.

Prywatnie, jestem mężatką i mamą 22-miesięcznego Beniamina. Wolne chwile lubię spędzać aktywnie ze swoimi chłopakami, najchętniej w górach, gdzie „ładuję baterie”. Macierzyństwo zaowocowało u mnie nowymi inspiracjami i pomysłami na siebie, a także chęcią nieustannego rozwoju. Pomysł na warsztaty aktywizujące dla mam jest właśnie efektem mojego „urlopu” z synem.

Wierzę, że każdy z nas ma swoje talenty i warto je odkrywać.

Dominika Cienkiewicz – jestem psychologiem i certyfikowanym trenerem. Od 13 lat pracuję w obszarze rekrutacji i HR, realizując międzynarodowe projekty dla firm w Polsce i za granicą. Jestem absolwentką Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zarządzania i Marketingu w Wyższej Szkole Han-dlowej w Krakowie i studiów podyplomowych HR Business Partner w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

8 lat temu razem z mężem przywitaliśmy na świecie naszego pierwszego syna Jakuba. Potem dołączył do nas Maciej, dziś uroczy 5-latek i Piotruś – który w czerwcu skończy 1 rok. To chłopcy codziennie sprawiają, że sięgam dalej, wychodzę „poza pudełko” i uśmiecham się do siebie i świata. Wierzę, że macierzyństwo jest ogromną siłą twórczą. Daje przestrzeń dla odkrywania swojego potencjału i rozwoju.