Zaproszenie na wernisaż wystawy - Muzeum AK

100-lecieW dniach 01.06-26.08.2018 r. będzie można obejrzeć wystawę grupy artystów ROTA, GALERII AUTORSKIEJ i TEATRU WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJ oraz zaproszonych przez nią artystów.

Będzie to wystawa artystyczna malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby renomowanych i nagradzanych na polskich i światowych wystawach artystów, w swym zakresie tematycznym rzadko spotykana na terenie naszego kraju. Artyści biorący udział w projekcie to: Jadwiga Maria Jarosiewicz, Hanna Korecka, Berenika Korecka-Sowińska, Larysa Jaromska, Bogna Lewtak-Baczyńska, Ewa Budzyńska, Jerzy Teper.

Dodatkowo ze zbiorów Bogny i Janusza Baczyńskich będą prezentowane: praca legionisty Tadeusza Korpala i praca legionisty kpt. Wiesława Żarskiego oraz rzeźba Zdzisława Grodzickiego.

Larysa Jaromska, Wyzwolenie

Tematy prac artystycznych zainspirowane są zagadnieniami dotyczącymi I wojny światowej - losami żołnierzy (i ich rodzin), walczących o Polskę aż do okresu stalinowskiego, prezentują także symboliczne ujęcia odzyskania niepodległości. Prace oparte są m.in. na dokumentacji CAW, IPN i na unikalnych i nie znanych zdjęciach Józefa Piłsudskiego ze zbiorów szefa jego ochrony M. Żarskiego.

Zestaw eksponatów przygotowany do ekspozycji to ponad 40 unikatowych prac, od wielkich do małych formatów, w tym kilka rzeźb. Artyści prezentują Państwu swoje spojrzenie na 100-lecie niepodległości Polski i poświęcenie się dla niej wielu pokoleń Polaków.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą unikalną w swej tematyce i w wyrazie artystycznym wystawą z dziedziny sztuk pięknych, na której zaprezentują się różnorodni stylowo i nagradzani na wielu wystawach artyści.

Wernisaż wystawy:

1.06.2018 r., godz. 18.00

Dziedziniec Muzeum AK

W programie:

Otwarcie wystawy i koncert

Dagny Baczyńska-Kissas - pianino

Polonez A-dur op. 40 nr 1 - F. Chopin
Mazurek C-dur op. 24 nr 2 – F. Chopin
Husaria – utwór własny – D. Baczyńska-Kissas

Bogna Lewtak-Baczyńska i Janusz Baczyński do akompaniamentu Beaty Górskiej-Słociak i Dagny Baczyńskiej-Kissas

Wiersze wojenne - sł. K.K. Baczyński, muz. Z. Konieczny
Dwie miłości - sł. K.K. Baczyński, muz. B. Lewtak-Baczyńska oraz kilka wyjątkowych utworów legionowych z zapomnianych śpiewników legionowych Dwa już lata, Nasza artyleria lub Lamenty podbiegunowe

Prowadzenie koncertu - Janusz Baczyński