Otwarte, bezpłatne warsztaty w ramach akcji "Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny" w Radiu Kraków. Zapraszamy w piątek 21 września od godz. 9.30 do 15.00.

senior_droga Otwarte warsztaty dla seniorów i dzieci w Studiu im. Romany Bobrowskiej, zajęcia dla najmłodszych uczestników ruchu w holu Radia Kraków, bezpłatna strefa serwisowa dla rowerów i pokaz aut elektrycznych na radiowym dziedzińcu. W piątek 21 września od godz. 9.30 do 15.00 zapraszamy do Radia Kraków na krakowską odsłonę ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny”.

W studiu im. Romy Bobrowskiej policjanci i eksperci ds. ruchu drogowego prowadzić będą warsztaty dla seniorów i dla dzieci. Zajęcia dla najmłodszych uczestników ruchu prowadzone będą także w holu Radia Kraków.
Na radiowym dziedzińcu działać będzie serwis rowerowy, w którym seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Obok rowerowej strefy serwisowej oglądać będzie można najnowsze modele aut elektrycznych, a przy radiowej recepcji stanie wyjątkowy eksponat - 100- letni samochód z biało-czerwoną flagą dla uczczenia rocznicy niepodległości pod hasłem „Drogi wolności”. W programie imprezy także emisja filmów dotyczących bezpieczeństwa seniorów na drodze oraz konsultacje eksperckie i porady na temat unikania zagrożeń w ruchu drogowym.

Zapraszamy przede wszystkim seniorów, z myślą o których w całej Polsce w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy- będę bezpieczny” realizowane są otwarte spotkania i warsztaty, ale też najmłodszych uczestników ruchu oraz wszystkich, którzy jako piesi i rowerzyści chcą czuć się bezpieczni na drodze.

W tym dniu zapraszamy też na specjalnie wydanie audycji „Radiostrada” z mobilnego studia w holu Radia Kraków (od godz. 14.05 do 16.00). W programie Marcin Koczyba gościć będzie m.in. Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju oraz sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Konrada Romika.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

„Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny” to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna przygotowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury i skierowana do osób powyżej 60.roku życia. Partnerem strategicznym akcji jest Policja. Celem otwartych i bezpłatnych warsztatów, które realizowane się na terenie całej Polski, jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, a także budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych oraz wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. Akcja zainaugurowana została w czerwcu, jej finał zaplanowany jest na 19 października 2018 r.

Więcej na http://www.seniornadrodze.pl/index.php.