Zaadoptuj przestrzeń: Części do scalenia – zielone enklawy dawnego lotniska

zaadoptuj_przestrzen Listopadowe spotkanie ZAADOPTUJ PRZESTRZEŃ nosi tytuł "Części do scalenia – zielone enklawy dawnego lotniska" i będzie wyjątkową okazją do rozmowy z zaproszonymi gośćmi o przyszłości terenów dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny.

21 listopada 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Jest to już drugie spotkane z trzech, które łączy temat: Rakowice-Czyżyny – pierwsze lotnisko Rzeczypospolitej. Dziedzictwo, zagrożenia i kierunki przekształceń – w drodze do Lotniczego Parku Kulturowego.

Wstęp wolny.

ZAADOPTUJ PRZESTRZEŃ to cykl spotkań, organizowanych wspólnie z Instytutem Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, których tematyką są przestrzenie publiczne Nowej Huty prezentowane w pracach semestralnych i dyplomowych studentów oraz absolwentów kierunku Architektura Krajobrazu. Celem organizatorów jest inspirowanie i prowokowanie do myślenia o swoim bliższym i dalszym otoczeniu, zapraszanie do dyskusji o jakości przestrzeni publicznych w Nowej Hucie, a także zachęcanie mieszkańców do działania na rzecz ich poprawy.

W tym roku odbyło się już pięć spotkań cyklu: „Zieleń nowohuckich osiedli”, „Kopiec Wandy i Fort 14 Pszorna”, „Tereny cenne przyrodniczo”, „Osie kompozycyjne Nowej Huty” oraz „Dawne lotnisko, wspólna odpowiedzialność".

Spotkanie planowane na grudzień:

- Lotniczy Park Kulturowy - idea ochrony i kształtowania krajobrazu.

Organizatorzy:

Instytut Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Szczegółowe informacje:

Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 21, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid