Zapomniane laboratorium III Rzeszy - slajdowisko

banasOśrodek Kultury Norwida zaprasza na drugie spotkanie w ramach nowego cyklu slajdowisk, które poświęcone zostanie zapomnianemu laboratorium III Rzeszy. Wstęp wolny.

7 stycznia 2019 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


W środku Europy, niedaleko ogromnej metropolii znajdują się ogromne tereny nieczynnych dziś poligonów. To tutaj testowano pierwsze rakiety, zanim ośrodek badawczy przeniesiono do Peenemuende. Tutaj powstał pierwszy doświadczalny reaktor jądrowy w celach militarnych. Testowano tu eksperymentalne pociski i pancerze, trenowano budowę przepraw mostowych i wiele, wiele innych technik. O tym niezwykłym miejscu opowie podczas slajdowiska Michał Banaś.

Podróże z historią w tle

Podczas wycieczek i urlopowych podróży odwiedzamy wiele ciekawych miejsc. Podziwiając piękno przyrody lub zachwycając się wspaniałą architekturą czy klimatem zwykle mijamy często opuszczone, zdecydowanie mniej znane a także fascynujące miejsca związane z historią, zwłaszcza tą współczesną. O takich właśnie miejscach związanych głównie z architekturą militarną XIX i XX wieku na naszych slajdowiskach opowiadać będą pasjonaci tego typu turystyki. Być może te spotkania staną się inspiracją aby podczas kolejnego urlopu zrobić sobie np. krótką przerwę w plażowaniu i ochłodzić się w cieniu jakichś ciekawych fortyfikacji, które można odnaleźć nawet w najbardziej egzotycznych destynacjach.

Szczegółowe informacje:

Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid