„POLA NADZIEI” – Finał XV edycji

W niedzielę 27 maja na stadionie Wandy odbył się finał piętnastej edycji akcji charytatywnej Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Nowej Hucie. Impreza miała niezwykłą oprawę, gdyż towarzyszył jej turniej piłki nożnej z udziałem czterech drużyn. Turniej rozpoczął Kardynał Stanisław Dziwisz, który przybył na Stadion Wandy. W turnieju wzięły udział drużyny TVP Kraków, był to zarazem 200 mecz charytatywny ekipy filmowców.

W drużynie zagrali min. Dyrektor ośrodka TVP- Leszek Dziura, oraz gościnnie Inspektor Dariusz Nowak z krakowskiej policji. Ekipę aktorów z Teatru Ludowego poprowadził Jerzy Fedorowicz jr. W drużynie gwiazd sportu można było dostrzec byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej Marka Motykę i Marka Koźmińskiego, siatkarza Wacława Golca, czy Jerzego Garpiela, który bronił barw Hutnika w czasie kiedy klub święcił największe sukcesy w szczypiorniaku. Drużynę przyjaciół Hospicjum reprezentowała Amatorska Drużyna z Parafii Matki Bożej Pocieszenia z ul. Bulwarowej, która wielokrotnie rozgrywała mecze charytatywne na rzecz Hospicjum. W trakcie turnieju była przeprowadzona kwesta i licytacja dla Hospicjum. Imprezę prowadzili Marcin Daniec i poseł Jerzy Fedorowicz. Licytację prowadziła Olimpia Górska prezenterka TVP Kraków. Dobrej zabawy nie brakowało na boisku i trybunach. Licytowano min. piłkę nożną którą Kardynał Dziwisz rozpoczął turniej, albumy z dedykacją Kardynała o Janie Pawle II, sportowe koszulki piłkarzy Wisły i Cracovii i inne atrakcyjne gadżety sportowe. Turniej wygrała drużyna przyjaciół Hospicjum, która w finale pokonała gwiazdy sportu 3:0
Bramki zdobyli: Mateusz Machnik, Andrzej Kowalik, Dariusz Boroń. Trzecie miejsce przypadło drużynie TVP Kraków a czwarte zajęła ekipa Teatru Ludowego. We wcześniejszych meczach padły następujące wyniki:


Przyjaciele Hospicjum- TVP Kraków 1:0
Gwiazdy Sportu- Teatr Ludowy 4:2
TVP Kraków- Teatr Ludowy 1:1 w rzutach karnych lepsza była ekipa TVP.


W trakcie niedzielnej imprezy zebrano około 3,5 tys. zł dla Hospicjum. 
Na koniec kierujemy podziękowania tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy:
Dyrekcji KS Wanda za udostępnienie po raz kolejny obiektu na imprezę charytatywną, osobom odpowiedzialnym za organizację turnieju, a zarazem skompletowanie drużyn: Bohdanowi Kurowskiemu z TVP, Stanisławowi Bania (gwiazdy sportu), Jerzemu Fedorowiczowi jr. (Teatr Ludowy) i Andrzejowi Kowalikowi (przyjaciele Hospicjum) .
Jak zawsze na koniec imprezy prezes firmy Margaret pani Małgorzata Bartkowska ufundowała i wręczyła okolicznościowe plakietki uczestnikom turnieju oraz Prezes Hospicjum pani Jolancie Stokłosie. Kto przyszedł w niedzielne popołudnie na stadion Wandy, na pewno nie żałuje. Oby jak najwięcej takich imprez odbywało się w naszej dzielnicy.