Artystyczna przyszłość - ferie 2016

ferie_2016W ferie w Krakowie nie musi być nudno. Nie wiesz co robić z wolnym czasem? Znudziły Ci się gry komputerowe i telewizyjne seriale? Chcesz z kimś pogadać, poznać ciekawych ludzi i zrobić coś atrakcyjnego, przeżyć najbardziej szalone ferie? Przyjdź do Nas na Wietora! Czekamy i pomożemy Ci rozruszać się w realnym świecie – artystycznie i sportowo.

Właśnie dla takich ludzi przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych zajęć. Jeżeli masz talent muzyczny, to zapraszamy na naukę gry na gitarze, fortepianie, basie, kontrabasie, perkusji oraz na warsztaty dla zespołów rockowych. Nauczysz się grać na instrumentach i stworzysz własny zespół. A może lubisz mówić, dużo mówić, ciekawi Cię świat i ludzie, kultura i sport. Może stworzysz swoją własną audycję radiową? Przyjdź na zajęcia dziennikarskie do Radia Pryzmat, a dowiesz się, jak to zrobić. Przy okazji nauczysz się wielu pożytecznych rzeczy o montowaniu, nagrywaniu, reportażach i wywiadach. Mamy także coś dla tych, którzy czują aktorskie powołanie. Zajęcia teatralne podczas których poznacie swoje możliwości i odkryjecie talent aktorski. Może właśnie to sprawi, że zagrasz w spektaklu, w filmie, albo sam wyreżyserujesz sztukę teatralną. Jeżeli jednak nic z powyższych rzeczy nie sprawia, że serce bije Ci mocniej, w co nie wierzymy, to może taniec spowoduje, że ruszysz się z kanapy. Taniec współczesny, to nie polonez, lecz pełen dynamiki i wyobraźni ruch. Poznasz możliwości swojego ciała, rozciągniesz mięśnie, nauczysz pamięci ruchowej oraz orientacji w przestrzeni, a przy okazji zaznajomisz się z wieloma elementami tańca jazzowego, ludowego i klasycznego.

A jeśli nie współczesny to może tańce izraelskie? Jeszcze się wahasz? Teraz przekonamy Cię już na pewno. Jeżeli lubisz podróże i zawsze marzyłeś, żeby wyruszyć w rejs dookoła świata, to nie znajdziesz już wymówki, że nie wiesz, jak to zrobić. Klub żeglarski Kolchida zaznajomi Cię z teorią żeglowania, a jeżeli będziesz chciał teorię poznać w praktyce i popływać żaglówką, musisz przyjść do Nas po feriach, bo wtedy w rejs ruszymy na pewno!


Zapraszamy również po feriach na nasze zajęcia. Przyszłość należy do Was!

ZAJĘCIA OTWARTE – MUZYKA
ZAJĘCIA DLA GITARZYSTÓW

TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), WTOREK (19.01), godz. 9.00-10.30
Zajęcia dla początkujących, którzy chcą rozpocząć przygodę z gitarą.
PROWADZENIE: Robert Ciborowski
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 59

ZAJĘCIA ZESPOŁOWE DLA GITARZYSTÓW
TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), WTOREK (19.01), godz. 10.45-13.00
Zajęcia dla gitarzystów akustycznych i klasycznych czytających nuty.
PROWADZENIE: Robert Ciborowski
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 59

FORTEPIAN ROZRYWKOWY I JAZZOWY

TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), WTOREK (19.01), ŚRODA (20.01), godz. 16.00-18.15
Zajęcia otwarte dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów.
Nauka akompaniamentu piosenek w różnych stylach, podstawy improwizacji.
PROWADZENIE: Adam Niedzielin
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 73

GITARA BASOWA, KONTRABAS, ROK, BLUES I JAZZ
TERMIN: PONIEDZIAŁEK (25.01), WTOREK (26.01), ŚRODA (27.01), CZWARTEK (28.01), godz.10.00-14.15
Otwarte zajęcia dla młodzieży z gitary basowej, kontrabasu oraz zajęcia dla zespołów rockowych, bluesowych i jazzowych.
PROWADZENIE: Roman Ślazyk
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sale 62, 64

„POZNAJ GITARĘ”
TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), ŚRODA (27.01), godz. 10.00-15.15
ŚRODA (20.01), CZWARTEK (28.01), PIĄTEK (29.01), godz. 9.00-13.30
Zajęcia otwarte, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz studentów.
PROWADZENIE: Piotr Grodecki
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 57

WOLNE GRANIE

TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), PIĄTEK (29.01), godz. 15.00-19.30
ŚRODA (20.01), ŚRODA (27.01), godz. 16.00–20.00
Otwarte zajęcia dla zespołów muzycznych. Zajęcia dla wszystkich chętnych.
PROWADZENIE: Marek Perc
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 62

ZAJĘCIA WOKALNE TERMIN: WTOREK (19.01), WTOREK (26.01), godz.14.00-19.00
CZWARTEK (21.01), CZWARTEK (28.01), godz. 14.15-16.45
Zajęcia otwarte dla młodzieży w wieku 15-22 lat.
PROWADZENIE: Konrad Mastyło
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 66
ZAJĘCIA OTWARTE - SZTUKA
WARSZTATY TEATRALNE
TERMIN: WTOREK (26.01), godz. 17.00-20.00
Otwarte warsztaty teatralne dla licealistów.
PROWADZENIE: Aleksandra Barczyk
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, scena SCKM

„BAŚNIOWE FERIE”
TERMIN: PONIEDZIAŁEK (25.01), WTOREK (26.01), ŚRODA (27.01)
Dzień pierwszy - W baśniowej krainie zamków i pałaców, rycerzy, dam i baletnic. Realizacja prac z ceramiki (płaskorzeźby i małe figurki).
Dzień drugi - Stopka królowej Jadwigi. Realizacja prac z ceramiki (buciki i ciżemki z gliny jako doniczki).
Dzień trzeci - Na dworze króla. Realizacja pacynek z różnych materiałów: plastiku, szkła, materiałów tekstylnych oraz koralików i tasiemek.
Warsztaty dla dzieci ze szkoły podstawowej.
PROWADZENIE: Dorota Małysa, Joanna Szeląg
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, pracownia ceramiczna
KOSZT: 5 zł za dzień zajęć (na materiały)
ZGŁOSZENIA: telefonicznie lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„STAROŻYTNE CYWILIZACJE”
TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), ŚRODA (20.01), godz. 9.00-12.00, WTOREK (19.01), godz. 9.00-10.30
Warsztaty plastyczne połączone z prezentacjami multimedialnymi po-święcone kulturze, sztuce, wierzeniom i życiu codziennemu starożytnych cywilizacji Egiptu, Mezopotamii i Grecji.
Pierwszy temat: „W kraju Faraonów” - prezentacja multimedialna dotycząca życia codziennego w starożytnym Egipcie połączona z warsz-tatami plastycznymi (oko wadżar z masy solnej).
Drugi temat: „Między Eufratem i Tygrysem” - prezentacja multimedialna dotycząca ciekawostek i zabytków Bliskiego Wschodu połączona z warsztatami plastycznymi (Brama Isztar).
Trzeci temat: „Pod Olimpem” - prezentacja multimedialna dotycząca życia codziennego w starożytnej Grecji połączona z warsztatem tańca greckiego i warsztatami plastycznymi (projektowanie waz greckich).
Zajęcia dla grup zamówionych, uczniowie w wieku 7-12 lat.
PROWADZENIE: Anna Lewińska
MIEJSCE: SCKM, ul. Szeroka 16

„POLSKA Z PRZESZŁOŚCI”
TERMIN: CZWARTEK (21.01), PIĄTEK (22.01), godz. 9.00-12.00
Warsztaty plastyczne połączone z prezentacjami multimedialnymi poświęcone strojowi, tradycjom i obyczajowości kultur ludowych w Polsce. Temat pierwszego spotkania: Kultura Kurpiowska - prezentacja multimedialna dotycząca zwyczajów, legend i zabytków na ziemi kurpiowskiej połączona z warsztatami plastycznymi (łowickie koguty).
Temat drugiego spotkania: Podhale - prezentacja multimedialna dotycząca zwyczajów, legend i zabytków na ziemi podhalańskiej połączona z warsztatami plastycznymi (projekty strojów podhalańskich).
Zajęcia dla grup zamówionych, uczniowie w wieku 7-12 lat.
PROWADZENIE: Anna Lewińska
MIEJSCE: SCKM, ul. Szeroka 16

„E VIVA ESPAÑA!” - SPOTKANIA Z KULTURĄ I SZTUKĄ HISZPANII
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK (25-29.01), godz. 10.00-12.30
Warsztaty plastyczne, pogadanki, zabawy i quizy poświęcone kulturze i sztuce Hiszpanii.
Dzień pierwszy - El Greco i Toledo, czyli artysta i jego miasto. Jak atmosfera miasta wpływa na malarza i jak artysta nadaje miastu swoje piętno. Czy można pokazać żarliwy mistycyzm, ekstazę i niepokój ducha? Uczniowie na zajęciach próbują oddać klimat miasta i jego specyficzną gotycko - mauretańską zabudowę oraz zapoznają się z twórczością El Greca. Malowanie na ciemnym, zagruntowanym kartonie za pomocą bieli i ograniczonej gamie barwnej. Zajęcia poprzedzone krótkim wykła-dem z pokazem przeźroczy.
Dzień drugi - Przepych i etykieta czyli życie na dworze Filipa IV. Jak wyglądało codzienne życie na dworze hiszpańskiego króla na przykładzie twórczości Diego Velazqueza. Portrety infantek, dam dworu, błaznów i karłów. Próba interpretacji twórczości genialnego portrecisty. Farby temperowe i akrylowe na kartonie.
Dzień trzeci - Francesco Goya - wielki demaskator, czyli co siedzi w czło-wieku na dnie duszy. Świat ciemnoty, zacofania, obłudy i mrocznych obrzędów w graficznych cyklach wielkiego Hiszpana. Zerwanie z wszelką idealizacją i przyjętą potocznie konwencją piękna, czyli deformacja Francesco Goi. Analiza wybranych dzieł i przy okazji wykład, jak powstaje akwaforta i akwatinta. Dzieci na zajęciach zapoznają się i zmierzą się z monotypią. Tematem będą wybrane wątki z twórczości F. Goi.
Dzień czwarty - Pomiędzy funkcjonalnością architektury a fantastyką rzeźb, czyli sztuka Antonio Gaudiego. Jak nieposkromiona może być wyobraźnia artysty, wielkie wizje Gaudiego w całości i w szczególe. Krótki pokaz najsłynniejszych dzieł artysty. Projektujemy architektoniczny detal (balustradę, bramę wejściową, kominy, okna itp.) w formie roślin-no - zwierzęcych kształtów.
Dzień piąty - Czy sztuka musi być poważna i ponadczasowa?, czyli twórczość Joana Miro. Jak osiągnąć w malarstwie efekt witalności, ruchu i humoru? Spotkanie ze sztuką Joana Miro. Przy okazji przybliżymy uczestnikom zajęć pojęcie temperatury kolorów. Na podstawie zaprezentowanych przykładów (popularnych ilustracji książkowych) dzieci nauczą się operować i dobierać kolory, aby uzyskać odpowiedni klimat. Następnie przy zastosowaniu techniki stempla i druku, wykonają obrazy inspirowane dziełami katalońskiego artysty.
Zajęcia dla grup zorganizowanych i uczestników indywidualnych w wieku 7-12 lat.
PROWADZENIE: Michał Baca
MIEJSCE: SCKM, ul. Szeroka 16
KOSZT: 5 zł (na materiały) za dzień zajęć.
ZGŁOSZENIA: KONIECZNOŚĆ WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI pod numerem telefonu 12 421 29 87.

"CIEKAWOSTKI ARCHITEKTONICZNE"
TERMIN: SOBOTA (30.01), godz.10.00 – 11.30
Otwarte warsztaty w ramach zajęć "Ciekawostki Architektoniczne"
Jeśli chcesz zaprojektować i wykonać swój wymarzony budynek – przyjdź do nas. Na zajęciach dzieci dowiedzą się, co to jest architektura, czym się różni praca architekta od urbanisty, po co w budynku są okna i co to jest maszkaron. Zapraszam dzieci w wieku 5 – 9 lat na otwarte zajęcia Ciekawostki Architektoniczne.
MIEJSCE: SCKM, ul. Dietla 53.
PROWADZENIE: Ewa Paluch
ZGŁOSZENIA: tel. 600 951 136

ZAJĘCIA OTWARTE - TANIEC
TANIEC WSPÓŁCZESNY
TERMIN: PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK (25-28.01), godz.16.00-18.00
Warsztaty tańca współczesnego składają się z czterech części: rozgrzewka - (floore work) - praca na podłodze, praca nad elastycznością, siłą mięśni i koordynacją ruchową, ćwiczenia na dynamikę ruchu
- praca w pionie i poza pionem, ćwiczenia z użyciem ciężaru i lekkości ciała oraz koordynacji ruchowej
- ćwiczenia na pamięć ruchową, orientację w przestrzeni oraz skoczność
- budowanie fraz tanecznych w oparciu o rozwinięte umiejętności.
PROWADZENIE: Marta Pietruszka
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sale 34/scena

TANIEC IZRAELSKI - WARSZTATY TANECZNE
PONIEDZIAŁEK (18.01), godz. 18.00-19.30 (dla początkujących), godz. 19.30-21.00 (dla zaawansowanych)
Zajęcia otwarte dla uczestników w wieku licealnym i studentów.
PROWADZENIE: Marzena Dudziuk-Koluch
MIEJSCE: SCKM, ul. Szeroka 16
ZAJĘCIA OTWARTE - NAUKA
ZIMOWY NABÓR DO AKADEMII DZIENNIKARSKIEJ SCKM
TERMIN: CZWARTEK (21.01), CZWARTEK (28.01) , godz. 19.00-20.30
Zapraszamy uczniów szkół średnich oraz studentów. W ramach warsztatów odbywają się zarówno zajęcia teoretyczne z zakresu dziennikarstwa, jak również praktyczna nauka montażu i realizacji programu radiowego. Uczestnicy mają również możliwość zweryfikowania zdobytej wiedzy, dzięki możliwości odbycia praktyki w radiu Pryzmat.
PROWADZENIE: Anna Worobiec-Tonia
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 45/radio

DNI OTWARTE RADIA PRYZMAT
TERMIN: WTOREK (19.01), godz. 17.30-21.00 oraz ŚRODA (20.01), godz. 16.30-20.30
Zajęcia dla młodzieży. Przyjdź i zobacz, na czym polega praca w internetowym radiu Pryzmat. Wspaniali, pełni pasji młodzi dziennikarze czekają na Ciebie.
PROWADZENIE: Anna Worobiec-Tonia
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 45/radio

„WYKŁADY Z HISTORII SZTUKI”
PONIEDZIAŁEK (18.01), WTOREK (19.01), ŚRODA (20.01), PONIEDZIAŁEK (25.01), WTOREK (26.01), ŚRODA (27.01), godz. 15.00
Prelekcje ilustrowane slajdami dotyczące wybranych zagadnień sztuki dawnej i nowoczesnej. Zajęcia otwarte dla uczestników indywidualnych, dla młodzieży starszych klas gimnazjum i liceum. Tematy wykładów: Malarstwo niderlandzkie XV w. cz. I, Malarstwo niderlandzkie XV w. cz. II, Sztuka Młodej Polski, Polska sztuka gotycka, Wstęp do renesansu, Sztuka Młodej Polski część I.
PROWADZENIE: Agnieszka Wozowicz

MIEJSCE: SCKM, ul. Szeroka 16
ZAJĘCIA OTWARTE - SPORT
JUJITSU - ZAJĘCIA OTWARTE DLA MŁODZIEŻY
TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), ŚRODA (20.01), PIĄTEK (22.01), godz. 18.00-20.15
PROWADZENIE: Zenon Liszkiewicz
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 34

KULTURYSTYKA - ZAJĘCIA OTWARTE DLA MŁODZIEŻY
TERMIN: PONIEDZIAŁEK (18.01), ŚRODA (20.01), PONIEDZIAŁEK (25.01), godz. 11.00-13.00 oraz ŚRODA (27.01), godz.17.00-20.00
PROWADZENIE: Janusz Głowacz
MIEJSCE: Gimnazjum 27, ul. Malborska 98

ŻEGLARSTWO - ZAJĘCIA OTWARTE DLA MŁODZIEŻY
TERMIN: PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK (18-22.01), PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK (25-29.01), godz. 17.00-20.00
PROWADZENIE: Paweł Waligórski
MIEJSCE: SCKM, ul. Wietora 15, sala 18

 


( ! ) Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/rd/rwww18/www/modules/mod_cookiesaccept/mod_cookiesaccept.php on line 24
Call Stack
#TimeMemoryFunctionLocation
10.0013404832{main}( ).../index.php:0
20.17694524416Joomla\CMS\Application\SiteApplication->execute( ).../index.php:49
30.670739223888Joomla\CMS\Application\SiteApplication->render( ).../CMSApplication.php:202
40.671139223896Joomla\CMS\Application\SiteApplication->render( ).../SiteApplication.php:778
50.679639400432Joomla\CMS\Document\HtmlDocument->render( ).../CMSApplication.php:1044
60.679639400432Joomla\CMS\Document\HtmlDocument->_renderTemplate( ).../HtmlDocument.php:557
70.679639400808Joomla\CMS\Document\HtmlDocument->getBuffer( ).../HtmlDocument.php:783
80.681639420176Joomla\CMS\Document\Renderer\Html\ModulesRenderer->render( ).../HtmlDocument.php:491
90.682839435856Joomla\CMS\Document\Renderer\Html\ModuleRenderer->render( ).../ModulesRenderer.php:47
100.682839441736Joomla\CMS\Helper\ModuleHelper::renderModule( ).../ModuleRenderer.php:98
110.684639506728include( '/home/rd/rwww18/www/modules/mod_cookiesaccept/mod_cookiesaccept.php' ).../ModuleHelper.php:200

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich przetwarzanie.

Zrozumiałem