Rozbiegana niedziela na krakowskim Rynku

Pod koniec tego tygodnia już po raz siódmy wystartuje ProTouch Cracovia INTERRUN, największy krakowski bieg rodzinny. Malowniczymi ulicami Krakowa pobiegnie blisko 5000 uczestników, wśród których znajdziemy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Początek imprezy na Rynku Głównym o godzinie 9.00, strat biegu głównego godz. 12:00.

ProTouch Cracovia INTERRUN to jeden z najpopularniejszych wyścigów biegowych w naszym kraju, a do zawodów staną całe rodziny: najmłodsi zmierzą się na trasach o długości 100m i 1,1 km, a dorośli będą mogli spróbować swoich sił na dystansach 5 i 10 km. Najkrótsza, 100-metrowa trasa będzie przeznaczona dla przedszkolaków, a starsze dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie 1,1 km. Do biegu zgłosiło się już ponad 1000 zawodników ze szkół podstawowych, i to nie tylko  tych krakowskich. Ich rywalizacja rozpocznie się już o 9.30, a 500 przedszkolaków przekroczy linię startową o 10.45.

W biegu głównym wystąpią rodziny, dla których przygotowane zostały specjalne pakiety startowe, osobistości znane ze świata kultury i polityki oraz wszyscy ci, którzy chcą sprawdzić się na jednej z najpiękniejszych miejskich tras biegowych.  Tak jak w ubiegłym roku, dłuższa, 10-kilometrowa trasa będzie miała akredytację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy liczą, że na starcie stawi się nawet 5 tysięcy zapalonych biegaczy. Nie ukrywają też, że najważniejsze dla nich jest zachęcenie całych rodzin do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i promowaniu zdrowego stylu życia.

- ProTouch Cracovia Interrun to przede wszystkim bieg dla rodzin, chcemy popularyzować wspólne uprawianie sportu całych pokoleń. Dlatego w naszym biegu przeznaczamy specjalne nagrody dla rodzin, które w komplecie dotrą do mety – mówi Prezes INTERSPORT Polska Artur Mikołajko –  Widząc jak ramię w ramię biegną dziadkowie, rodzice i dzieci, mamy poczucie dobrej realizacji zadania, które 7 lat temu postawiliśmy przed sobą w INTERSPORCIE razem z Urzędem Miasta. Wszyscy uczestnicy, którym uda się dotrzeć do mety, otrzymają pamiątkowe medale i krakowskiego precla, a zwycięzcy kategorii open kobiet i mężczyzn mogą liczyć na wartościowe nagrody rzeczowe. Pakiety startowe dla uczniów zostaną dostarczone za darmo, na podstawie wcześniejszych zgłoszeń szkół.

Chętni do wzięcia udziału w zawodach mogą się jeszcze rejestrować online na stronie www.interrun.pl do piątku, natomiast w sklepie INTERSPORT w Galerii Krakowskiej do soboty. Wszystkie szczegóły na temat imprezy można znaleźć na stronie www.interrun.pl oraz profilu Facebook INTERSPORT.

PLAN IMPREZY

9.00 – 15.00  Biuro Organizacyjne Biegu
9.00 – 11.15 odbiór pakietów startowych
9.30 imprezy towarzyszące
9.30 – 10.15 bieg szkół
10.45 - 11.00 bieg przedszkolaków
11.30 – rozgrzewka przed biegiem
12.00 Start Biegu Rynek Główny na 5 i na 10 km
do 13.30 meta biegu - Rynek Główny
12.00–14.30 imprezy towarzyszące: rozdanie medali, wydawanie napojów i posiłków regeneracyjnych
START: Kraków, Rynek Główny od strony ulicy Szewskiej i św. Anny,
TRASA: Plantami dookoła Rynku Głównego, ul. Bernardyńską, na końcu ul. Bernardyńskiej uczestnicy decydują o wyborze trasy: obiegając Wawel wybierają dystans 5 km -biegnąc wzdłuż Bulwarów Wiślanych wybieraj dystans 10 km, następnie wbiegają w ul. Floriańską i kierują się do mety,
META: Rynek Główny.