Ogłoszenia miejskie i wojewódzkie

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 18.01.2017 r. w trybie przetargu:

 

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 30.12.2016 r. w trybie przetargu:

 

Debata społeczna z udziałem przedstawicieli Komisariatu VIII w Krakowie

Zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem na spotkanie z przedstawicielami Komisariatu VIII dotyczącego poprawy bezpieczeństwa w naszej dzielnicy. W ramach spotkania zaplanowany jest panel dyskusyjny, podczas którego będzie można zgłaszać wnioski i propozycje służące lepszej ochronie mieszkańców i mienia.

Serdecznie zapraszamy.

 

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii ws. afrykańskiego pomoru świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie uprzejmie informuje o ogłoszeniu w dniu 27.10.2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25.10.2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z występieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. poz. 1770).

Zgodnie z ww. rozporządzeniem nakazuje się zaopatrywanie świń przemieszczanych do miejsca położonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii. Rolnicy chcąc przemieścić świnie do rzeźni, punktu skupu, na targ, czy do pośrednika, powinni zwrócić się do urzędowego lekarza weterynarii celem zbadania stanu zdrowia zwierząt i wystawienia odpowiedniego świadectwa zdrowia. Badanie i wystawienie świadectwa zdrowia powinno być wykonane nie wcześniej niż 24 godziny przed przemieszczeniem zwierząt.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia tj. od dnia 4 listopada br.

 

Apel Ministrwa Rolnictwa i Głównego Lekarza Weterynarii do hodowców trzody chlewnej

asfSzanowni Państwo, ASF, czyli afrykański pomór świń - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji:

- nie kupujcie świń z niewiadomego żródła pochodzenia,
- utrzymujcie świnie w sposób wykluczający kontakt z dzikami,
- stosujcie tylko pasze zabezpieczone przed dostępem zwierząt wolnożyjących,
- wyłóżcie maty nasączone środkiem dezynfekcyjnym przed wjazdami i wyjazdami z gospodarstw oraz przeed wejściami do pomieszczeń, których utrzymywane są świnie.
Przypominamy też, że za brak stosowania zasad bioasekuracji będą nakładane kary administracyjne.

 

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 30.11.2016 r. w trybie przetargu:

 


Strona 7 z 27