Ogłoszenia miejskie i wojewódzkie

Otwarta debata nad Systemem Informacji Miejskiej

simSzanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Gmina Miejska Kraków przy udziale Stowarzyszenia Grafiki Użytkowej w Warszawie rozpoczęła działania mające na celu uporządkowanie przestrzeni publicznej.

31 lipca br. ogłoszony został konkurs na zaprojektowanie Systemu Informacji Miejskiej dla mieszkańców i turystów. Nowy System Informacji Miejskiej ma za zadanie ułatwić sprawne poruszanie się w przestrzeni Krakowa oraz poznanie okolicy dzięki ujednoliconym kierunkowskazom, mapom czy makietom.

Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 34 wykonawców, z pośród których wybrano pięciu finalistów, którzy w drugim etapie opracowali koncepcję Systemu Informacji Miejskiej dla Krakowa na przykładzie dzielnicy Podgórze.

Zwycięzcą konkursu na projekt SIM został połączony zespół Towarzystwo Projektowe i Para Buch, natomiast projektem wyróżnionym została koncepcja biura projektowego Mamastudio. Pozostałe trzy prace autorstwa: Syfonstudio - Studio 2x2 - Thinking Architects, Parastudio oraz Balsamstudio & zalazainwayfinding, zgodnie z regulaminem otzrymają prezwidziane nagrody pieniężne.

Więcej…
 

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa osób starszych

Komisariat Policji VIII w Krakowie zaprasza na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa osób starszych która odbędzie się 23 listopada 2017 r. o godz. 15:30 w Ośrodku Kultury C.K. Norwida os. Górali 4.

Więcej szczegółów dotyczących spotkania można znaleźć w załączonym zaproszeniu.

 

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 30.11.2017 r. w trybie przetargu:

 

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii ws. akcji szczepienia lisów

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krakowie zawiadamia, że na terenie Województwa Małopolskiego w dniach od 2 do 12 listopada 2017 r. zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę, zrzucanych z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji,

3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej,

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH AKCJI SZCZEPIENIA LISÓW UDZIELAJA:

- WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT WETERYNARII W KRAKOWIE tel. 12 293-10-00 lub
- POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII W KRAKOWIE tel./fax: 12 411-25-69.

 

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 16.11.2017 r. w trybie przetargu:

 

Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego z dnia 9 października 2017 r. ws. zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu krakowskiego ziemskiego i krakowskiego grodzkiego

Szanowni Państwo zapraszamy do zapoznania się z rozporządzeniem Wojewody Małopolskiego z dnia 9 października 2017 r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu krakowskiego ziemskiego i krakowskiego grodzkiego. Klinik aby przeczytać dokument.

 


Strona 7 z 34