Ogłoszenia miejskie i wojewódzkie

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 19.05.2017 r. w trybie przetargu:

 

Kominikat Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Mista Krakowa ws. zakazu uprawy maku i konopi włóknistych

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Mista Krakowa uprzejmie informuje mieszkańców Krakowa, że zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. z 2005 r. Nr 179, poz. 1485 z późn. zm.) oraz Uchwałą Nr XXXIII/466/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 27 lutego 2017 r. w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopii włóknistychych oraz rejonizacji tych upraw w województwie małopolskim w 2017 r.

- na terenie Gminy Miejskiej Kraków obowiązuje bezwzględny zakaz uprawy maku i konopi włóknistych.

W trakcie sezonu wegetacyjnego przeprowadzane będą rygorystyczne kontrole przestrzegania obowiązujących w tej sprawie przepisów.

Zastępca Dyrektora Wydziału
Krystyna Śmiłek

 

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie akcji ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krakowie zawiadamia, że na terenie Województwa Małopolskiego w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r. zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę, zrzucanych z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji,

3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej,

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH AKCJI SZCZEPIENIA LISÓW UDZIELAJĄ:

- WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT WETERYNARII W KRAKOWIE tel. 12 293-10-00 lub
- POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII W KRAKOWIE tel./fax: 12 411-25-69.

<br />
 

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 27.04.2017 r. w trybie przetargu:

 

Ogrody Osiemnastki

Chcesz zazielenić swoje podwórko? Zgłoś się do nas!

Rada i Zarząd Dzielnicy XVIII wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej zapraszają na kolejną zieloną akcję. Projekt dotyczy mieszkańców dzielnicy XVIII i jest adresowany do wspólnot mieszkaniowych. Co trzeba zrobić? Wskaż miejsce na podwórku, które chcesz upiększyć. Pomyśl, jakie rośliny chcesz tam posadzić. Napisz pismo w porozumieniu z wspólnotą i zarządcą nieruchomości. Przynieś je do siedziby Rady Dzielnicy XVIII os. Centrum B 6. Na piśmie wymień rośliny i zakres prac oraz oszacuj kwotę. Nie może ona przekroczyć 700 zł.

Wnioski przyjmujemy do 30 kwietnia. Zgłoszone po tym terminie nie będą już rozpatrywane.

 

Komunikat Zespołu Ekonomiki Oświaty w Krakowie

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Zespołu Ekonomiki Oświaty w Krakowie dotyczącego publicznego otwarcia ofert dla postępowania: „Remont sanitariatów w Gimnazjum nr 48 przy os. Kolorowym 29 w Krakowie”.

 


Strona 8 z 31