Społeczeństwo

Nowe możliwości uzyskania dopłat do zmiany ogrzewania na proekologiczne

Stawiamy na czyste powietrze!

Nie ma chyba ważniejszej sprawy dla mieszkańców naszego miasta jak powietrze , którym oddychamy. Urząd Miasta Krakowa systematycznie od lat prowadzi działania, które mają wpłynąć na to , aby minimalizować skutki zanieczyszczenia. Efekty są zauważalne. To właśnie na tle całej Polski krakowianie są najbardziej zaangażowani w proces wymiany pieców węglowych. Miejskie działania to nie tylko kampanie promocyjne - to przede wszystkim pomoc finansowa dla mieszkańców, którzy decydują się na zmianę ogrzewania na proekologiczne.

Więcej…
 

Krakowska huta kontra wtórna emisja. Trwa wiosenne sprzątanie dróg i chodników w kombinacie.

sprzatanie_hutyWiosna zagościła w Krakowie na dobre, dlatego pracownicy huty ArcelorMittal Poland, jak co roku, w połowie marca rozpoczęli sprzątanie dróg i chodników na terenie zakładu. To duże przedsięwzięcie, bo sam teren huty zajmuje około 1000 hektarów, a na nim znajduje się prawie 60 kilometrów dróg komunikacyjnych, chodniki i zatoki autobusowe.

Sprzątanie hutniczych ulic prowadzone jest przez cały rok: zimą odśnieżanie i odladzanie, a wiosną, latem i jesienią – czyszczenie i zmywanie jezdni oraz pobocza. Ta wiosenna akcja jest jednak najważniejsza, bo pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia nagromadzone przez zimę wraz z piaskiem, którym posypuje się drogi. Pył nagromadzony na jezdniach i chodnikach to emisja bezpośrednia z pojazdów, ale także ta ze ścierania opon i nawierzchni drogi, czy z emisji przemysłowej.

Więcej…
 

Budowa Infrastruktury Sanitarnej - program inwestycyjny dla dzielnic Krakowa

wodociagiSzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją Wodociągów Miasta Krakowa, dotyczącą programu inwestycyjnego pt. Budowa Infrastruktury Sanitarnej.

Pobierz prezentację.

 

Podwójne uderzenie w narkobiznes - kryminalni z Komisariatu VI Policji w Krakowie nie pozwalają odetchnąć przestępcom.

Kolejne realizacje wymierzone w narkobiznes, które zostały przeprowadzone w miniony weekend doprowadziły do zatrzymania dwóch amatorów środków odurzających oraz zabezpieczenia 67 g suszu marihuany , 190 g amfetaminy oraz 35 sztuk tabletek ecstasy , a także mefedronu.

Więcej…
 

"Bezpieczny powrót" - akcja w nocnych autobusach i tramwajach

W nocy z 2 na 3 marca br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z inspektorami ruchu MPK po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny Powrót”. Akcja rozpoczęła się w piątkowy wieczór i trwała do wczesnych godzin porannych następnego dnia. W wyniku przeprowadzonych kontroli stróże prawa podjęli kilka interwencji wobec pasażerów, którzy popełnili wykroczenia o charakterze porządkowym (używanie słów wulgarnych oraz spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym). Ponadto w czasie akcji policjanci ujawnili pięciu nieletnich zagrożonych demoralizacją, a jeden z nich posiadał środki odurzające.

Więcej…
 

Profesjonalizm działania dyżurnego z KP VI i spostrzegawczość motorniczego doprowadziły do bezpiecznego powrotu do domu dwojga dzieci

1 marca po godzinie 19.00 Dyżurny Komisariatu Policji VI w Krakowie otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o zaginięciu dwóch braci w wieku 7 i 9. Według zgłoszenia rodzeństwo opuściło szkolne mury ok. godz. 15.30 i dalsze ich losy nie były znane.

Więcej…
 


Strona 1 z 28