Społeczeństwo

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza na następujące bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów oraz badania organizowane przy wykorzystaniu środków finansowych z grantu przyznanego przez ArcelorMittal Fundation, na działania realizowane na rzecz profilaktyki zdrowia w dniu 23 listopada /piątek/ br.: Laryngologiczne, urologiczne, reumatologiczne, dermatologiczne, endokrynologiczne, USG jamy brzusznej. Rejestracja telefoniczna na powyższe konsultacje odbędzie się w dniach od 9 listopada do 16 listopada w godz. 9.00-18.00  tel.: 12 644 24 74.

Więcej…
 

Sieć Solidarności

Sieć Solidarności jest koleżeńską inicjatywą skupiającą ludzi dla których drogie są ideały i wartości Ruchu Solidarność. Mamy na myśli szeroko pojęty Ruch Solidarność a więc ludzi z samego związku z opozycji demokratycznej, partii politycznych, studentów NZS i innych organizacji, Federacji Młodzieży
Walczącej i niezrzeszonych ale aktywnych. Pragniemy także aby członkami wspierającymi stali się także ludzie i instytucje wyznające ideały i wartości Ruchu Solidarność i chcące wspierać nasze cele. W tym celu zamierzamy powołać Stowarzyszenie Sieć Solidarności - SSS.

Statut Stowarzyszenia Sieć Solidarności

Komunikat z 14 X 2012 mówiące o aktualnych wydarzeniach i najbliższych działaniach oraz potrzebach

 

Punkt Informacyjny dla Seniorów

Punkt Informacyjny dla Seniorów prowadzony przez Stowarzyszenie „Senior Na Czasie” mieści się w Krakowie, przy ul. Mikołajskiej 4 (wejście przez bramę). Kilka razy w tygodniu odbywają się tam dyżury, w trakcie których można odwiedzić Punkt osobiście lub zadzwonić na numer: 789-278-222 (sieć Orange), a przez cały tydzień możliwy jest również kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Osoby dyżurujące udzielą bezpłatnie informacji m.in. na temat tego, co się aktualnie dzieje w Krakowie, w jakich projektach, imprezach czy wydarzeniach mogą wziąć udział seniorzy z Krakowa i okolic, z jakich kursów czy warsztatów mogą skorzystać oraz gdzie mogą się zwrócić o pomoc w różnych sprawach. W Punkcie odbywają się również darmowe konsultacje psychologiczne oraz dotyczące nowych technologii. Można tam także przyjść i po prostu porozmawiać. Warto też zajrzeć na stronę internetową Punktu: punkt.senior.org.pl, gdzie znajdują się zawsze aktualne informacje.

Więcej…
 

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie - miejscem nauki języka angielskiego

Biblioteka we współpracy z firmą Funmedia bezpłatnie udostępnia e-learningowy kurs języka angielskiego dla osób dorosłych na portalu angielski123.pl - do 31 sierpnia 2013 roku.
Kurs angielski123.pl jest atrakcyjną propozycją dla każdego – zarówno dla nastolatków, studentów, jak i osób starszych. Dla tych, którym angielski jest potrzebny w obecnej pracy jak i dla tych, którym dzięki znajomości angielskiego będzie łatwiej znaleźć zatrudnienie. Dla wszystkich, którzy niezależnie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania i wykonywanego zawodu po prostu chcą mówić po angielsku.
Podstawowym założeniem e-learningowego kursu jest samodzielna nauka. Każdy uczy się we własnym rytmie i w dowolnym czasie. Potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu, mikrofonem i słuchawkami. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy. Składa się z czterech poziomów: pierwszy i drugi jest przeznaczony dla osób początkujących, trzeci i czwarty - dla średniozaawansowanych. Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. 
Użytkownicy Nowohuckiej Biblioteki Publicznej mogą bezpłatnie korzystać z e-kursu na czterech stanowiskach komputerowych: w Bibliotece Głównej w os. Stalowym 12, w Filii nr 3 w os. Kościuszkowskim 5, w Filii nr 4 w os. Zgody 7 oraz w Filii nr 6 w os. Na Stoku 1.

 

Pomagaj z pasją – wolontariat w Krakowie!

Chciałbyś zostać wolontariuszem, ale nie wiesz jak zacząć? Szukasz wolontariuszy do swojej instytucji/organizacji? Jesteś wolontariuszem i chciałbyś poszerzyć swoje kompetencje? Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza do współpracy w ramach nowego projektu.

Więcej…
 

Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013

Program ma na celu poprawę jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną. Ma przyczyniać się do pełniejszego korzystania z potencjału społeczno-zawodowego osób starszych, aby mogły one pełnić różne role społeczne w życiu publicznym. Program będzie składał się z dwóch komponentów:
1. systemowego (długookresowego) – długofalowa polityka wobec osób starszych, współpraca międzyresortowa, ekspercka oraz z organizacjami, instytucjami działającymi w obszarze wsparcia seniorów. Na wrzesień 2013 r. planowane jest przygotowanie założeń długofalowej polityki senioralnej.
2. konkursowego (krótkofalowego) - w obszarze aktywność społeczna osób starszych. Przewiduje się trzy edycje otwartych konkursów. I edycja planowana jest na wrzesień br.

Więcej na temat programu można przeczytać tutaj.

 


Strona 22 z 28