Społeczeństwo

Krakowskie Pola Nadziei kwitną po raz 15.

Złóż datek do hospicyjnej skarbonki Pól Nadziei – w czasie trwania akcji znajdziesz je w wielu punktach miasta, na znak solidarności z chorymi przypnij żonkilową broszkę lub dokonaj wpłaty na konto bankowe nr 36 1060 0076 0000 3200 0133 4486.

 

RODZINA W OBIEKTYWIE – NIECH SIĘ ŚWIĘCI

Konkurs fotograficzny „Rodzina w obiektywie – Niech się święci” skierowany jest do młodzieży w wieku 12-25 lat, mieszkającej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, amatorsko zajmującej się fotografią. Konkurs odbywa się w ramach kampanii „Kraków Stawia na Rodzinę” pod patronatem Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach www.sckm.krakow.pl i www.bip.krakow.pl.

 

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA MIEJSKIEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W KRAKOWIE

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krakowie informują, iż w dniu 24 maja br. w godz. 17-18 odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy dyżur przedstawiciela Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krakowie. W trakcie dyżuru będzie można uzyskać informacje dotyczące motywowania osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego, procedury sądowego zobowiązania do podjęcia leczenia oraz o instytucjach, udzielających pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom.

 

Pola Nadziei

Już w niedzielę 11 marca br. wolontariusze Hospicjum św. Łazarza wyruszą na pierwsze w tym roku żonkilowe kwesty - krakowskie Pola Nadziei zakwitną po raz 15.Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, prowadzonych przez MCCC, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Towarzystwo zgodnie z uzyskaną od MCCC zgodą zaprosiło pozarządowe, non-profitowe hospicja w Polsce do programu Pól Nadziei, rozpoczynając ogólnopolską edycję. W 2003 roku Pola Nadziei zakwitły po raz pierwszy w innych polskich miastach, od tamtej pory każde z hospicjów, które zgłasza akces do akcji, realizuje ją samodzielnie będąc jednocześnie uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Pola Nadziei koordynowanego przez TPCh „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie.

Więcej informacji na stronach:
www.hospicjum.krakow.pl
www.polanadziei.pl

 

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, 20 – 25 lutego 2012 r.

W tym roku już po raz 12 w Polsce będziemy obchodzić „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. W trakcie akcji, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, zaplanowanej w dniach od 20 lutego do 25 lutego w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, działających w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw, w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów: prawników, adwokatów, radców prawnych, psychologów, kuratorów, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych. Idea tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw przypadającym na dzień 22 lutego i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Więcej…
 

1% na Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki

Fundacja Partnerstwo uprzejmie informuje, iż po raz piąty uruchamia akcję wpłat 1% podatku dochodowego na rozwój sportu wśród młodzieży. Naszym celem jest popularyzacja wszystkich rodzajów sportu wśród młodzieży, dlatego też zachęcamy Państwa do współpracy, dzięki której Klub Sportowy Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki pozyska środki finansowe na zakup sprzętu treningowego. W myśl przepisów 1% podatku dochodowego za 2011 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego jaką jest Fundacja Partnerstwo mogą przekazać:
- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Szczegóły dostępne do pobrania tutaj.

 


Strona 22 z 24