Społeczeństwo

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, 20 – 25 lutego 2012 r.

W tym roku już po raz 12 w Polsce będziemy obchodzić „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. W trakcie akcji, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, zaplanowanej w dniach od 20 lutego do 25 lutego w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, działających w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw, w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów: prawników, adwokatów, radców prawnych, psychologów, kuratorów, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych. Idea tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw przypadającym na dzień 22 lutego i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Więcej…
 

1% na Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki

Fundacja Partnerstwo uprzejmie informuje, iż po raz piąty uruchamia akcję wpłat 1% podatku dochodowego na rozwój sportu wśród młodzieży. Naszym celem jest popularyzacja wszystkich rodzajów sportu wśród młodzieży, dlatego też zachęcamy Państwa do współpracy, dzięki której Klub Sportowy Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki pozyska środki finansowe na zakup sprzętu treningowego. W myśl przepisów 1% podatku dochodowego za 2011 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego jaką jest Fundacja Partnerstwo mogą przekazać:
- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Szczegóły dostępne do pobrania tutaj.

 

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 100

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest to miejsce gdzie dziecko znajduje bezpieczeństwo, opiekę i edukację w mniejszej liczebnie (4 - 8 dzieci) grupie niż w zwykłych placówkach. Wprowadzamy dzieci w otaczający, różnorodny świat czyniąc ich uczestnikami życia społecznego na miarę ich możliwości.

Więcej…
 

Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Rewitalizacji Nowej Huty

Posiedzenie Komisji Dialogu Społecznego ds. rewitalizacji Nowej Huty odbędzie się w czwartek 26 stycznia o godzinie 17.00.

Więcej…
 

Nie dla spopielarni w Nowej Hucie!

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zdecydowanie sprzeciwia się uruchomieniu spopielarni zlokalizowanej przy ul. Sieroszewskiego 5 w Krakowie. Spopielarnia firmy Prosmed powstała pomimo braku stosownych pozwoleń. Instalacja pieca kremacyjnego została przeprowadzona bez konsultacji społecznych, przy braku decyzji środowiskowej (w czasie powstawania inwestycji była potrzeba), WZ i ZT oraz decyzji pozwolenia na budowę.

Więcej…
 

Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Rewitalizacji Nowej Huty

Po prawie sześciu miesiącach od powstania inicjatywy utworzenia w Krakowie Komisji Dialogu Obywatelskiego do ds. rewitalizacji Nowej Huty, zamykamy okres przygotowań. W tym czasie przygotowywaliśmy grunt i warsztat działań przyszłej pracy.

Więcej…
 


Strona 28 z 30