Społeczeństwo

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 100

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest to miejsce gdzie dziecko znajduje bezpieczeństwo, opiekę i edukację w mniejszej liczebnie (4 - 8 dzieci) grupie niż w zwykłych placówkach. Wprowadzamy dzieci w otaczający, różnorodny świat czyniąc ich uczestnikami życia społecznego na miarę ich możliwości.

Więcej…
 

Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Rewitalizacji Nowej Huty

Posiedzenie Komisji Dialogu Społecznego ds. rewitalizacji Nowej Huty odbędzie się w czwartek 26 stycznia o godzinie 17.00.

Więcej…
 

Nie dla spopielarni w Nowej Hucie!

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zdecydowanie sprzeciwia się uruchomieniu spopielarni zlokalizowanej przy ul. Sieroszewskiego 5 w Krakowie. Spopielarnia firmy Prosmed powstała pomimo braku stosownych pozwoleń. Instalacja pieca kremacyjnego została przeprowadzona bez konsultacji społecznych, przy braku decyzji środowiskowej (w czasie powstawania inwestycji była potrzeba), WZ i ZT oraz decyzji pozwolenia na budowę.

Więcej…
 

Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Rewitalizacji Nowej Huty

Po prawie sześciu miesiącach od powstania inicjatywy utworzenia w Krakowie Komisji Dialogu Obywatelskiego do ds. rewitalizacji Nowej Huty, zamykamy okres przygotowań. W tym czasie przygotowywaliśmy grunt i warsztat działań przyszłej pracy.

Więcej…
 

Wiadomości z II konferencji obywatelskiej

W poniedziałek 16 maja odbyła się w klubie Technika NOT II obywatelska konferencja na temat "Przestrzenie publiczne XXI wieku – pasy ratunkowe miasta". Zamieszczamy ankietę jaka towarzyszyła konferencji która jest ważna dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla "starej" Nowej Huty.

 

Więcej…
 

Co z ustawą o TBS-ach?

Wielu mieszkańców Nowej Huty mieszka w TBS-owskich blokach. W zeszłym roku posłowie sejmowej komisji Przyjazne Państwo” przygotowali i nagłośnili projekt nowelizacji ustawy „o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego”, który miał jasno sprecyzować prawa najemców i partycypantów Towarzystw Budownictwa Społecznego.

Więcej…
 


Strona 28 z 29