Społeczeństwo

Czekamy na kandydatów do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2014!

Do 31 marca br. czekamy na propozycje kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2014. Tytuł ten przyznawany jest corocznie osobom lub podmiotom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom Krakowa. Tytuł nadawany jest na wniosek Bractwa Filantropii, otrzymują go osoby lub podmioty za wyróżniającą się pomoc udzielaną potrzebującym. Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać wszyscy, którzy uznają, że ich kandydat zasługuje na tak zaszczytny tytuł (zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem). Laureatów wyłoni Bractwo Filantropii powołane przez Prezydenta Miasta Krakowa. W tym roku tj. w latach ubiegłych przyznane mogą zostać łącznie, co najwyżej trzy tytuły w dwóch kategoriach:

  1. za największy finansowy wkład w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom oceniany według kryterium wysokości wkładu finansowego (kwoty bezwzględne),
  2. za najciekawszą formę i efektywność filantropii według kryteriów określonych przez Bractwo.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie i dostarczenie do 31 marca br. formularza zgłoszeniowego kandydata do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2014. Szczegółowe informacje dot. konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są w miejskim portalu dla organizacji pozarządowych ngo.krakow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa.

 

Budżet obywatelski

Wnioski w ramach budżetu obywatelskiego 2015 można składać w dniach 1-31 marca. Więcej informacji znaleźć można na stronie http://krakow.pl/budzet/.

Do pobrania:

 

Bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej

Logo Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy SpołecznejHutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców naszej Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej w dniach 23 – 27.02.2015 r. Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się 16 lutego 2015 r., w godzinach 9.00-10.30 pod numerem telefonu: 787 610 696. Badania będą przeprowadzane w pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w Gabinecie lek. med. Bożeny Stępień. Ilość miejsc ograniczona.

 

Bezpłatna oferta terapeutyczna Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin

Do pobrania:

 

Ferie zimowe w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Powoli zbliża się długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci przerwa od nauki. Tych wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów, Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają do zapoznania się z przygotowaną specjalnie na ten czas ofertą zajęć. W programie zimowej akcji znajdą się różnorodne propozycje tj. wyjścia do kina, na lodowisko i do teatru, warsztaty w muzeach i zajęcia plastyczne. Nie zabraknie także rozmaitych wycieczek, między innymi do Jaskini Solnej, Portu Lotniczego Kraków-Balice a także do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Na spragnionych wyzwań czekać będą ścianki wspinaczkowe oraz różnorodne gry i zabawy ruchowe. W te ferie nie warto siedzieć w domu!

Więcej…
 

Bezpłatne badania specjalistyczne

Logo Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy SpołecznejHutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Panie, które są  Darczyńcami Fundacji w dniach 28 stycznia - 4 lutego 2015 r.  na bezpłatne badania specjalistyczne :
Kompleksowe konsultacje ginekologiczne, w tym: badanie ginekologiczne, badanie USG ginekologiczne, cytologia, konsultacja położnej lub badanie USG piersi i węzłów chłonnych pachowych wraz z konsultacją internistyczną które odbędą się w siedzibie Centrum Medycznego „Ujastek”. Rejestracja telefoniczna  na wyżej wymienione badania odbędzie się w dniu 26 stycznia 2015 r., w godz. 9.30-11.00,
tel. 12 290 41 58. Ilość miejsc ograniczona.

 


Strona 4 z 23