Społeczeństwo

Zatrzymany 34-letni sprawca napadu rabunkowego na sklep ogólnospożywczy w Krakowie

18 lutego br. w godzinach wieczornych, w jednym ze śródmiejskich sklepów ogólnospożywczych doszło do napadu rabunkowego. Około godz.19, jeden z klientów podszedł do ekspedientki aby kupić paczkę gum do żucia. Po zapłaceniu i zabraniu towaru, mężczyzna opuścił sklep, po czym ponownie do niego wszedł od razu kierując się w stronę kasjerki, którą zapytał o cenę najtańszego alkoholu. Kobieta, w celu sprawdzenia etykiet, na moment się odwróciła. Gdy chciała udzielić odpowiedzi, sprawca rozpylił w jej kierunku gaz, równocześnie sięgając przez ladę aby wyciągnąć z kasy gotówkę. Zaatakowana kobieta zaczęła głośno wzywać pomocy. Jej wołanie usłyszał inny klient, który w tym czasie robił w sklepie zakupy. Mężczyzna błyskawicznie podbiegł do napastnika, obezwładnił go . Następnie sprawca trafił w ręce policjantów, którzy zostali wezwani na miejsce.

Więcej…
 

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-letniego dilera. Zabezpieczono ponad 1 kg marihuany.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie nie ustają w tropieniu przestępców. Intensywna praca kryminalnych oraz doskonałe rozpoznanie środowiska skutkują kolejnymi zatrzymaniami osób i przechwyceniem znacznych ilości środków odurzających.

W ubiegłym tygodniu, w wyniku przeprowadzonych na terenie Nowej Huty działań operacyjnych policjanci zatrzymali 28-letniego amatora zabronionych substancji oraz przechwycili ponad kilogram wyhodowanej przez niego marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu, w którym przechowywał środki odurzające. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli w jego lokum 1168 g marihuany. Nielegalny susz znajdował się zarówno w szklanych słoikach, jak i w foliowych torebkach. Ponadto kryminalni ujawnili łodygi konopi indyjskich. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz gotówkę w kwocie 4200 zł na poczet przyszłej kary.

Więcej…
 

Zadbajmy, aby powroty z zimowego wypoczynku były bezpieczne

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych. To czas powrotów i dużego natężenia pojazdów na drogach, co może spowodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wracając z zimowego wypoczynku zadbajmy o to, aby było bezpiecznie, zachowajmy rozwagę na drodze i życzliwość wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zima to trudny okres dla kierowców, szybko zapadający zmierzch, ograniczona widoczność, opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia to częste przyczyny wypadków drogowych.

Więcej…
 

BEZDOMNI W ZIMIE. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY- REAGUJ

Jak co roku, gdy następuje ochłodzenie a temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy spadają blisko zera lub poniżej, Policja apeluje o to, aby nie być obojętnym na cudzą krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, ale także osoby starsze i osoby nietrzeźwe.

Więcej…
 

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Krakowie wytypowali, a następnie zatrzymali 7 sprawców rozbojów, popełnionych na przełomie stycznia i lutego br. na terenie Starego Miasta

Zgłoszenie o pierwszym napadzie stróże prawa otrzymali 26 stycznia br. Według relacji pokrzywdzonych, tego wieczoru wracając do domu, w rejonie Plant, zostali zaatakowani przez grupę zamaskowanych napastników. Sprawcy grożąc ostrym narzędziem, zażądali od swych ofiar wydania portfeli z zawartością pieniędzy. Napastnicy nie wahali się także uderzyć pokrzywdzonego, gdy zwlekał z wyciągnięciem gotówki. Po obrabowaniu przypadkowych osób, agresorzy prędko się oddalili.

Więcej…
 

Pijany i agresywny, mając orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w celu udaremnienia kontroli drogowej, spowodował kolizję z radiowozem

18 lutego br. ok. godz. 16.00 funkcjonariusze patrolujący rejon Grzegórzek, zauważyli na al. Pokoju w Krakowie pojazd Honda, którego tor jazdy sugerował, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, natychmiast zareagowali i wykorzystując sygnały dźwiękowe oraz świetlne, wydali osobie prowadzącej samochód wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierujący, widząc radiowóz, nie tylko nie zastosował się do polecenia stróżów prawa, ale również przyspieszył, podejmując próbę ucieczki. Gdy policjant prowadzący za nim pościg, oznakowanym samochodem z włączonymi sygnałami uprzywilejowania, wyprzedził ściganą Hondę, ponownie nakazując zatrzymanie, to kierujący, w patowej dla siebie sytuacji, najechał na tył radiowozu.

Więcej…
 


Strona 4 z 29