Społeczeństwo

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Więcej…
 

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Więcej…
 

Zatrzymany 34-letni sprawca napadu rabunkowego na sklep ogólnospożywczy w Krakowie

18 lutego br. w godzinach wieczornych, w jednym ze śródmiejskich sklepów ogólnospożywczych doszło do napadu rabunkowego. Około godz.19, jeden z klientów podszedł do ekspedientki aby kupić paczkę gum do żucia. Po zapłaceniu i zabraniu towaru, mężczyzna opuścił sklep, po czym ponownie do niego wszedł od razu kierując się w stronę kasjerki, którą zapytał o cenę najtańszego alkoholu. Kobieta, w celu sprawdzenia etykiet, na moment się odwróciła. Gdy chciała udzielić odpowiedzi, sprawca rozpylił w jej kierunku gaz, równocześnie sięgając przez ladę aby wyciągnąć z kasy gotówkę. Zaatakowana kobieta zaczęła głośno wzywać pomocy. Jej wołanie usłyszał inny klient, który w tym czasie robił w sklepie zakupy. Mężczyzna błyskawicznie podbiegł do napastnika, obezwładnił go . Następnie sprawca trafił w ręce policjantów, którzy zostali wezwani na miejsce.

Więcej…
 

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-letniego dilera. Zabezpieczono ponad 1 kg marihuany.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie nie ustają w tropieniu przestępców. Intensywna praca kryminalnych oraz doskonałe rozpoznanie środowiska skutkują kolejnymi zatrzymaniami osób i przechwyceniem znacznych ilości środków odurzających.

W ubiegłym tygodniu, w wyniku przeprowadzonych na terenie Nowej Huty działań operacyjnych policjanci zatrzymali 28-letniego amatora zabronionych substancji oraz przechwycili ponad kilogram wyhodowanej przez niego marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu, w którym przechowywał środki odurzające. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli w jego lokum 1168 g marihuany. Nielegalny susz znajdował się zarówno w szklanych słoikach, jak i w foliowych torebkach. Ponadto kryminalni ujawnili łodygi konopi indyjskich. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz gotówkę w kwocie 4200 zł na poczet przyszłej kary.

Więcej…
 

Zadbajmy, aby powroty z zimowego wypoczynku były bezpieczne

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych. To czas powrotów i dużego natężenia pojazdów na drogach, co może spowodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wracając z zimowego wypoczynku zadbajmy o to, aby było bezpiecznie, zachowajmy rozwagę na drodze i życzliwość wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zima to trudny okres dla kierowców, szybko zapadający zmierzch, ograniczona widoczność, opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia to częste przyczyny wypadków drogowych.

Więcej…
 

BEZDOMNI W ZIMIE. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY- REAGUJ

Jak co roku, gdy następuje ochłodzenie a temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy spadają blisko zera lub poniżej, Policja apeluje o to, aby nie być obojętnym na cudzą krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, ale także osoby starsze i osoby nietrzeźwe.

Więcej…
 


Strona 4 z 30