Społeczeństwo

Chciały wyłudzić kredyty

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 5 kobiet podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytów bankowych na kwotę ponad 200 tys. zł

Więcej…
 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

tydzien_pomocyTydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Więcej…
 

Centrum Edukacji MANAGER zaprasza na kolejną edycję zawodowego kursu kwalifikacyjnego "Prowadzenie produkcji rolniczej".

Od września 2012 r. nie ma już naboru do szkół dla dorosłych, które prowadzą kształcenie zawodowe. W to miejsce wprowadzono kursy. Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Następnie przystępują do egzaminu zawodowego i otrzymują od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Uzyskanie potwierdzenia kwalifikacji zawodowych jest przydatne przy ubieganiu się o dotacje z UE: „młody rolnik” itp.

Więcej…
 

Wymiana Ciepła w Nowej Hucie

wymiana_ciepla


fot. Małgorzata
Szymczyk-Karnasiewicz

W Nowej Hucie na os. Willowym 29 przed wejściem do kiermaszu Wspólnoty Emaus stoi zwykły garderobiany wieszak. Wieszak jest obwieszony kurtkami, płaszczami, swetrami. Obok kartka: „Marzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw kurtkę, płaszcz, sweter”. Taki pomysł na nietypową i ogólnodostępną formę pomocy przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Dziś w całej Polsce ustawionych jest kilkadziesiąt wieszaków, na których można zostawić lub z których można wziąć potrzebne ubranie.  Na stronie www.wymianaciepla.pl znajdziecie mapę i wszelkie instrukcje na temat zorganizowania własnego punktu zbiórki. Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Postaw wieszak, powieś ciepłe ubranie, jedną rzecz na początek…

Pozwól, by ubrań przybywało. Pozwól, by potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba. To działa. To dzieje się samo. Zachęcam do działania. Niech przybywa wieszaków. A tych, którzy chcą podzielić się ciepłymi rzeczami zapraszam codziennie od 9.00 do 17.00, w soboty do 13.00. Akcja w Nowej Hucie potrawa do końca lutego.

 

Edyta Świętek nominowana do nagrody "Osobowość Roku 2017"

osobowoscMamy przyjemność poinformować, że Pani Edyta Świętek została nominowana do nagrody Osobowość Roku w kategorii: "Kultura" za sagę "Spacer Aleją Róż".

Zachęcamy do udziału w tym dorocznym plebiscycie.

Aktualne wyniki głosowania można śledzić na stronie Gazety Krakowskiej:

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosci-roku-2017-krakow-aktualne-wyniki,12840300/

Edyta Świętek, pisarka, została nominowana za sagę "Spacer Aleją Róż" przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny. Edyta Świętek, Podłęże, pisarka, za sagę Spacer Aleją Róż przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny.

Aby zagłosować na Panią Edytę wyślij SMS pod nr 72355 o treści OK.178 (koszt: 2,46 zł z VAT)

 

Informacja dla klientów Międzyszkolnego Basenu Pływackiego

W okresie ferii zimowych w dniach od 12-23.02.2018 r. pływalnia czynna będzie w godzinach od 14:45 do 21:30.

Wszystkich Seniorów Dzielnicy XVIII zapraszamy do korzystania w tym okresie z pływalni w ramach przyznanych środków finansowych.

 


Strona 5 z 29