Społeczeństwo

Marzenia warte spełnienia!

Wiktoria Tylek i Kacper RaputaMisją Fundacji Czas Dzieci jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności z środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie. Mamy doświadczony zespół, ludzi pełnych pasji, pomysłów i chętnych do zmieniania świata na lepsze – przynajmniej kawałka. Nie chcemy już tylko doraźnie pomagać, ale pragniemy na dłużej, mocniej wejść w środowiska, gdzie możemy pomóc i wywołać trwałe zmiany na lepsze.

Więcej…
 

Przyłącz się na etapie projektowania

MPEC - przyłącz się na etapie projektowania - plakat

 

Cyfrowy "Sfinks"

Projektor cyfrowy w kinie SfinksSzum przesuwającej się szpuli z taśmą filmową? Charakterystyczny terkot projektora? Zapomnijcie o tym! Teraz w kabinie projekcyjnej Kina Sfinks słychać tylko dyskretne pomrukiwanie serwera. No i szum wentylatorów chłodzących potężne urządzenie.

Rozwój technologiczny potrafi zaskoczyć. Kiedy w 2006 r. w Sfinksie odbywał się generalny remont i modernizacja – wydawało się, że świat stanął przed nami otworem. Wreszcie będzie nowocześnie! Nikt wówczas nie przewidywał, że kilka lat później w świecie filmu zaczną rządzić DCP, 2K, czy 3D. Tajemnicze zbiory symboli, które oznaczają wejście w epokę cyfrową i pożegnanie na zawsze tradycyjnej taśmy filmowej. Zastąpiły ją twarde dyski. Ta rewolucja postawiła ostatnie kino w Nowej Hucie przed alternatywą – likwidacja albo zakup projektora nowej generacji. A także serwera, skalera i odpowiedniego ekranu.

Więcej…
 

W stronę najbardziej potrzebujących

Krystyna JastrzębskaDla kogo „komunalne” i „socjalne”

Bardzo dużym problemem Nowej Huty jest brak mieszkań komunalnych, socjalnych oraz zastępczych na które ludzie czekają latami. Problem według mnie pogłębia niski dochód rodzin wynikający z powszechnie oferowanych minimalnych wynagrodzeń za pracę. Osoby te pracują w pełnym wymiarze, a pomimo to wysokość ich zarobków nie pozwala na kupno mieszkania, a nawet nie wystarcza to na wynajem mieszkania na wolnym rynku. W naszej dzielnicy znajduje się najwięcej lokali socjalnych.

Więcej…
 

Edukacja i sport w Dzielnicy XVIII

Ogródek jordanowski na os. Centrum CDzieci wracają do ogródków

Nowa Huta ma, najwięcej w Krakowie ogródków jordanowskich. Z jednej strony to powód do dumy, z drugiej, przy ograniczeniu budżetu – powód do zmartwień. 4 lata temu, na początku kadencji, stan techniczny wielu placów zabaw zagrażał bezpieczeństwu dzieci. Jako radni, chcieliśmy natychmiast zmieniać wygląd ogródków, ale okazało się, że nie jest to proste. Wstawienie nowych urządzeń wymaga bowiem projektu, a montowane urządzenia powinny mieć atest bezpieczeństwa. Zastaliśmy  projekty modernizacyjne tylko dla 11 ogródków. Dziś, kończąc kadencję mogę powiedzieć, że mamy projekty modernizacji dla 99 % naszych ogródków. To jest ważne ponieważ za projektem - przez trzy lata, idą środki finansowe na jego realizację.

Więcej…
 

Bezpłatne kompleksowe konsultacje fizjoterapeutyczne

Logo Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy SpołecznejHutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Pracowników AMP S.A. oraz Darczyńców Fundacji na przełomie listopada i grudnia 2014 r. na bezpłatne kompleksowe konsultacje fizjoterapeutyczne, po których zostaną wykonane zabiegi fizykalne, masaż oraz kinezyterapia wraz z instruktażem. Świadczenia te udzielane będą w siedzibie Centrum Rehabilitacji „CitoReh” w Krakowie, ul. Szybka 27 (okolice Placu Bieńczyckiego). Rejestracja telefoniczna na konsultacje odbędzie się w dniu 17 listopada 2014 r., w godz. 9.30-11.00, tel. 12 290 41 58. Ilość miejsc ograniczona.

 


Strona 6 z 23