Społeczeństwo

Budżet obywatelski - wyniki głosowania

Od 27 września do 5 października mieszkańcy Krakowa mogli głosować na propozycje zadań zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Oddano 67320 głosów, w tym 59199 za pomocą narzędzia internetowego, a 8201 tradycyjną metodą papierową w punktach głosowania. Przypominamy, że na realizację zadań ogólnomiejskich w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa w 2014 roku przewidziano pulę w wysokości 2.700.000 zł, natomiast na zadania o charakterze lokalnym – po 100.000 zł dla każdej z osiemnastu dzielnic. Ostateczna lista projektów zatwierdzonych przez Prezydenta do realizacji zaprezentowana zostanie w przyszłym tygodniu na stronie www.budzet.krakow.pl.

Do pobrania:

 

Targi Edukacji Nowoczesnej 2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach Edukacji Nowoczesnej 2014, organizowanych w dniu 21 października 2014 roku w Muzeum Lotnictwa. Do udziału zapraszamy młode osoby, które wchodzą na rynek pracy, ludzi zainteresowanych własnym rozwojem osobistym, zawodowym, osób poszukujących pracy, seniorów oraz instytucje, szkoły i firmy zajmujące się edukacją. Spotkanie składać się będzie z dwóch równoległych części.

W pierwszej zaproszeni eksperci przeprowadzą szkolenia i warsztaty między innymi z zakresu skutecznej komunikacji, przemówień publicznych, konstruowania i programowania robotów czy kreatywnego rozwiązywania problemów. Druga część, to spotkania z 25 podmiotami edukacyjnymi wykorzystującymi nowatorskie rozwiązania w zakresie edukacji. Wśród wystawców zaprezentują się między innymi: Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2,którego uczniowie pokażą czym jest carving czy flambirowanie, tworzenia kompozycji kwiatowych nauczymy się odwiedzając stoisko Małopolskiego Centrum Edukacji Florystycznej, z kolei członkowie Aeroklubu Krakowskiego zaproszą na warsztaty modelarskie.

Udział w Targach jest bezpłatny!

Link do strony http://www.marr.pl/ten2014.html
Facebook https://www.facebook.com/events/704423546277955/
Rejestracja http://www.marr.pl/training/registration/352

 

Świadomy swoich praw i obowiązków właściciel

Fundacja Ochrony Właścicieli Mieszkań z siedzibą w Krakowie w związku z realizacją projektu „Świadomy swoich praw i obowiązków właściciel” przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej zaprasza na bezpłatne porady obywatelskie w zakresie szeroko pojętego prawa własności  (w szczególności: prawo sąsiedzkie, prawo lokalowe, prawo spółdzielcze, współwłasność, wspólnoty mieszkaniowe). Bezpłatne porady obywatelskie skierowane są do wszystkich.

Więcej…
 

Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie

Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie posiada ponad 60 letnią tradycję kształcenia zawodowego młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szeroka gama atrakcyjnych zawodów w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 30 pozwala na wybór tego jednego, upragnionego, a przede wszystkim zgodnego z zainteresowaniami potencjalnych kandydatów.

Więcej…
 

Kompetentni liderzy – skuteczne NGO

Wielki biznes wspiera ludzi czynów – członków małopolskich organizacji pozarządowych. Dzięki finansowaniu ArcelorMittal Poland S.A. krakowska Fundacja CEKIN Społeczeństwo – Kultura - Przedsiębiorczość rozpoczęła realizację projektu Kompetentni liderzy – skuteczne NGO, skierowanego do członków, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu małopolski. Celem głównym projektu jest zwiększenie skuteczności działań organizacji pozarządowych. Na projekt składa się 15 bezpłatnych dla Uczestnika szkoleń. Szkolenia odbywać się będą od drugiej połowy września do listopada bieżącego roku w krakowskiej w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie (os. Górali 4), który jest partnerem projektu.

Więcej…
 

Konsultacje społeczne inicjatywy lokalnej

Od 29 sierpnia do 7 października 2014 roku trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami Krakowa w przedmiocie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. Projekt uchwały zawarty w druku 1854 jest dostępny w Kancelarii Magistratu przy placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie, w siedzibach Rad Dzielnic Krakowa. W tych samych miejscach znajdą się później wyniki konsultacji.

Pisemne uwagi do projektu uchwały można składać w miejscach wyłożenia projektu, na dziennikach podawczych Urzędu Miasta Krakowa, przesyłać pocztą na adres: Wydział Rozwoju Miasta, plac Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków lub elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „Konsultacje społeczne inicjatywy lokalnej”.

 


Strona 7 z 23