Społeczeństwo

Oferta Klubu Integracji Społecznej "Leonardo"

Oferta Klubu Integracji Społecznej "Leonardo" skierowana jest do osób pozostających poza rynkiem pracy, które nie pobierają zasiłku dla bezrobotnych, emerytury ani renty z tytułu niezdolności do pracy, a chcą zwiększyć swoje kompetencje zawodowe i społeczne poprzez uczestnictwo w kursach edukacyjnych, zajęciach warsztatowych oraz konsultacjach indywidualnych ze specjalistami. Zadanie realizowane jest w porozumieniu partnerskim między Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie a Fundacją Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” na rzecz realizacji projektu „Pora na aktywność” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1. – Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej). Aktualnie Klub Integracji Społecznej "Leonardo" prowadzi rekrutację na kolejny cykl szkoleń rozpoczynający się od lipca 2014 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już teraz do kontaktu.

KIS „Leonardo” oferuje grupowe formy oddziaływania: kursy edukacyjne (m.in.: językowe, komputerowe, biurowe), zajęcia warsztatowe (dotyczące m. in. zasad komunikacji i pracy w zespole, asertywności, poruszania się po rynku pracy, przygotowania dokumentów aplikacyjnych) oraz poradnictwo indywidualne (doradcy zawodowego, pracownika socjalnego i psychologa). Uczestnicy mają do dyspozycji salę komputerową, salę integracyjną z kawą, herbatą oraz  oferty  pracy  z  GUP.  Klub  jest  czynny  od  poniedziałku  do  piątku w godzinach 8.00 – 16.00. Uczestnictwo jest dobrowolne i całkowicie bezpłatne.

Więcej o ofercie można przeczytać na stronie KIS "Leonardo".

 

Kolorowe boiska Nowej Huty – do trzech boisk sztuka

7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 37 oddano nowe boisko

7 czerwca i budynek i teren wokół Szkoły Podstawowej nr 37 w os. Stalowym rozbrzmiewało gwarem i muzyką. Otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska połączono bowiem z festynem społeczności szkolnej. Na terenie szkoły bawili się uczniowie, rodzice i okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 

Budżet obywatelski 2014

 

Bezpłatne badania densytometryczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza 28 kwietnia 2014 r. (poniedziałek), w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w ArcelorMittal Poland S.A., do skorzystania z bezpłatnych badań densytometrycznych w kierunku osteoporozy w osteobusie, który będzie ustawiony przed bud. Administracyjnym „S” Kombinatu w godzinach 8.00 – 16.00. Badania przeprowadzane będą bez wcześniejszej rejestracji.

 

Bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej w dniach 22 – 30.04.2014 r. Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się w dniu 14 kwietnia,  w godz. 9.00-10.30 (tel.: 787 610 696). Badania będą przeprowadzane w Pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w Gabinecie lek. med. Bożeny Stępień. Ilość miejsc ograniczona.

 

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące powołania Rady Krakowskich Seniorów oraz nadania jej Statutu

Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków, a w szczególności krakowskich seniorów, tj. osoby, które skończyły 60 rok życia, do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących powołania Rady Krakowskich Seniorów oraz nadania jej Statutu.

Więcej…
 


Strona 7 z 22