Społeczeństwo

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

pokrzywdzeniSzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacją o działalności Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, w którym osoby będące pokrzywdzone przestępstwem przeciwko rodzinie, mieniu, wolności i innych wynikających z Kodeksu Karnego mogą bezpłatnie uzyskać następującą pomoc:

Więcej…
 

Raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland 2016

mittalSzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z Raportem zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland za rok 2016. Raport szczegółowo wyjaśnia zagadnienia związane z polityką firmy m.in. w zakresie inwestycji, ochrony środowiska, zatrudnienia czy choćby wsparcia udzielanego społecznościom lokalnym.

Cały raport dostępny jest pod poniższym linkiem:
Nasza stal buduje Twój świat - Raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland 2016

 

Zebranie mieszkańców ws. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Mogiła II"

Dnia 07.09.2017 r. o godz. 17:00, w Katakumbach O.O. Cystersów w Mogile odbędzie się zebranie mieszkańców którego tematem będą:

1. Zaopiniowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Mogiła II"
2. Sprawy bieżące

Ze względu na wagę i znaczenie dla naszej społeczności ww. planu przestrzennego proszę o niezawodną obecność.

Radny Dzielnicy XVIII
Marian Baś

 

Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej

mlodzi_niepelnosprawniStowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne w Krakowie zaprasza osoby od 15 do 29 r. ż. do udziału w projekcie pt. Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej. Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia osób niepełnosprawnych poprzez podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji oraz nabycie doświadczenia zawodowego.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do: biura projektu działającego przy Pensjonacie U Pana Cogito przy ul. Bałuckiego 6 w Krakowie, tel. 12 269 72 00 do koordynatora projektu Agnieszki Lewonowskiej-Banach lub biura projektu działającego w powiecie limanowskim w Słopnicach 820 przy punkcie opieki nad dziećmi „Kraina Radości”.

Więcej…
 

Powiedz stop rakowi jelita grubego – zrób bezpłatną kolonoskopię!

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50. roku życia. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy. Można rejestrować się pod nr tel. 12 622 95 53 (codziennie w godz. 8-14) lub poprzez wysłanie e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej – os. Na Skarpie 66.

Więcej…
 

Zaproszenie: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne 29.06.2017

park_kulturowy2Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska i Wydział Kultury Dziedzictwa Narodowego UMK zapraszają do uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących Parku Kulturowego Nowa Huta poprzez udział w spotkaniach konsultacyjnych oraz przesłanie wniosków pisemnych. Konsultacje społeczne potrwają do końca czerwca 2017 roku.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29.06.2017 w godz. 17.00-19.00 w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5). Spotkanie to szczególnie dedykowane jest osiedlom: Krakowiaków, Sportowe, Zielone, Górali, Szkolne.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne.

Więcej szczegółów na temat konsultacji społecznych można znaleźć w załączonym zaproszeniu.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny i nie obowiązują na nie zapisy.

 


Strona 7 z 30