Społeczeństwo

Konsultacje społeczne inicjatywy lokalnej

Od 29 sierpnia do 7 października 2014 roku trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami Krakowa w przedmiocie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. Projekt uchwały zawarty w druku 1854 jest dostępny w Kancelarii Magistratu przy placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie, w siedzibach Rad Dzielnic Krakowa. W tych samych miejscach znajdą się później wyniki konsultacji.

Pisemne uwagi do projektu uchwały można składać w miejscach wyłożenia projektu, na dziennikach podawczych Urzędu Miasta Krakowa, przesyłać pocztą na adres: Wydział Rozwoju Miasta, plac Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków lub elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „Konsultacje społeczne inicjatywy lokalnej”.

 

Bezpłatne porady obywatelskie

Fundacja Ochrony Właścicieli Mieszkań z siedzibą w Krakowie, w związku z realizacją projektu „Świadomy swoich praw i obowiązków właściciel” przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, zaprasza na bezpłatne porady obywatelskie w zakresie szeroko pojętego prawa własności  (w szczególności: prawo sąsiedzkie, prawo lokalowe, prawo spółdzielcze, współwłasność, wspólnoty mieszkaniowe). Bezpłatne porady obywatelskie skierowane są do wszystkich.
Najbliższe terminy porad:
30 lipca (środa) oraz 28 sierpnia (czwartek)
Godz: 18:00- 20:00
Miejsce: ul. J. Fałata 11/31, Kraków

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 698-563-263 lub na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Wymagane jest wcześniejsze telefoniczne umówienie się oraz wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy również na kolejne terminy porad (dokładniejsze dane podamy w drodze korespondencji mailowej).

 

Oferta Klubu Integracji Społecznej "Leonardo"

Oferta Klubu Integracji Społecznej "Leonardo" skierowana jest do osób pozostających poza rynkiem pracy, które nie pobierają zasiłku dla bezrobotnych, emerytury ani renty z tytułu niezdolności do pracy, a chcą zwiększyć swoje kompetencje zawodowe i społeczne poprzez uczestnictwo w kursach edukacyjnych, zajęciach warsztatowych oraz konsultacjach indywidualnych ze specjalistami. Zadanie realizowane jest w porozumieniu partnerskim między Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie a Fundacją Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” na rzecz realizacji projektu „Pora na aktywność” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1. – Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej). Aktualnie Klub Integracji Społecznej "Leonardo" prowadzi rekrutację na kolejny cykl szkoleń rozpoczynający się od lipca 2014 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już teraz do kontaktu.

KIS „Leonardo” oferuje grupowe formy oddziaływania: kursy edukacyjne (m.in.: językowe, komputerowe, biurowe), zajęcia warsztatowe (dotyczące m. in. zasad komunikacji i pracy w zespole, asertywności, poruszania się po rynku pracy, przygotowania dokumentów aplikacyjnych) oraz poradnictwo indywidualne (doradcy zawodowego, pracownika socjalnego i psychologa). Uczestnicy mają do dyspozycji salę komputerową, salę integracyjną z kawą, herbatą oraz  oferty  pracy  z  GUP.  Klub  jest  czynny  od  poniedziałku  do  piątku w godzinach 8.00 – 16.00. Uczestnictwo jest dobrowolne i całkowicie bezpłatne.

Więcej o ofercie można przeczytać na stronie KIS "Leonardo".

 

Kolorowe boiska Nowej Huty – do trzech boisk sztuka

7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 37 oddano nowe boisko

7 czerwca i budynek i teren wokół Szkoły Podstawowej nr 37 w os. Stalowym rozbrzmiewało gwarem i muzyką. Otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska połączono bowiem z festynem społeczności szkolnej. Na terenie szkoły bawili się uczniowie, rodzice i okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 

Budżet obywatelski 2014

 

Bezpłatne badania densytometryczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza 28 kwietnia 2014 r. (poniedziałek), w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w ArcelorMittal Poland S.A., do skorzystania z bezpłatnych badań densytometrycznych w kierunku osteoporozy w osteobusie, który będzie ustawiony przed bud. Administracyjnym „S” Kombinatu w godzinach 8.00 – 16.00. Badania przeprowadzane będą bez wcześniejszej rejestracji.

 


Strona 9 z 24