Społeczeństwo

ZIO 2022 – weź udział w konsultacjach!

Kraków kontynuuje działania związane ze staraniami o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku. Zgodnie z decyzjami Rady Miasta Krakowa w tej sprawie zostały wyznaczone konsultacje społeczne, które odbywają się pomiędzy 15 marca a 31 maja 2014 roku. W ramach konsultacji zaplanowano szereg spotkań z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków, w czasie których będzie prezentowana koncepcja organizacji ZIO 2022 w Krakowie, a następnie przeprowadzona zostanie otwarta debata.

Więcej…
 

Filantrop Krakowa A.D. 2013

Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2013. Szczegóły konkursu na stronie: http://ngo.krakow.pl/aktualnosci/85761,52,komunikat,czekamy_na_kandydatow_do_tytulu_filantrop_krakowa_a_d__2013_.html. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 marca 2014 roku. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny do pobrania tutaj.

 

Konsultacje fizjoterapeutyczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej (KRS 0000052378) zaprasza Pracowników AMP S.A. oraz Darczyńców Fundacji na przełomie marca i kwietnia 2014 r. na bezpłatne, kompleksowe konsultacje fizjoterapeutyczne, po których zostaną wykonane zabiegi fizykalne, masaż oraz kinezyterapia wraz z instruktażem. Świadczenia te udzielane będą w siedzibie Centrum Rehabilitacji „CitoReh” w Krakowie,
ul. Szybka 27 (okolice Placu Bieńczyckiego). Rejestracja telefoniczna na konsultacje odbędzie się w dniu 18 marca 2014 r., w godz. 9.00-10.30, tel. 12 290 41 58. Ilość miejsc ograniczona.

 

Przewlekła Choroba Nerek (PChN)

Już we wczesnych stadiach zwiększa się około pięciokrotnie ryzyko miażdżycy i chorób serca. W końcu prowadzi do zatrucia organizmu przez toksyny, które uszkadzają prawie wszystkie narządy. Najbardziej narażeni na PChN są ludzie z (grupy ryzyka):

 • cukrzycą,
 • nadciśnieniem,
 • chorobami nerek w rodzinie,
 • osoby powyżej 65 roku życia.

Typowe objawy to:

 • szybkie męczenie się przy krótkotrwałym wysiłku (np. wychodzeniu po schodach),
 • trudności z koncentracją,
 • osłabiony apetyt,
 • bezsenność,
 • kurcze mięśni występujące w nocy,
 • obrzęki nóg i twarzy,
 • suchość i swędzenie skóry,
 • częste oddawanie moczu (szczególnie w nocy),
 • nadciśnienie tętnicze.
 

Bezpłatne badania metodą Dopplera

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza darczyńców fundacji w dniu 25 marca br. na bezpłatne badania metodą Dopplera wraz z konsultacją angiologiczną, tj.: badanie przepływu krwi przez naczynia krwionośne w kończynach dolnych lub badanie  przepływu krwi przez tętnice szyjne. Rejestracja telefoniczna  w dniu  17 marca br. w godz. 9.30-11.00 pod nr telefonu :  12 290 41 58. Badania i konsultacje odbędą się w siedzibie „Centrum Medycznego” Ujastek Sp. z o.o. pawilon B gab. nr 33.  Ilość miejsc ograniczona.
Pamiętaj o fundacji wypełniając PIT za rok 2013

 

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego

Stowarzyszenie MANKO serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II edycji Akademii Dziennikarstwa Obywatelskiego! Akademia jest częścią projektu „Obywatelski Kraków” - pierwszej gazety obywatelskiej w Krakowie, zainicjowanej przez organizację pozarządową - Stowarzyszenie MANKO. W ramach akcji odbędzie się szereg bezpłatnych warsztatów poświęconych tematyce społecznej, miejskiej i obywatelskiej. Jeśli jesteś zainteresowany(a) problemami lokalnymi i czujesz się członkami społeczeństwa obywatelskiego – zapraszamy do zgłaszania się do wzięcia udziału w warsztatach! Uczestnikiem może zostać każdy, kto ukończył 16 lat, przy czym osoby niepełnoletnie do formularza zgłoszeniowego dołączyć muszą również pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Zgłoszenia należy dostarczyć osobiście do biura przy Al. Słowackiego 46/30 lub przesłać pocztą na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź faksem na numer: 12 429 37 28 w terminie do 19.02.2014r.

Więcej…
 


Strona 9 z 23