Społeczeństwo

Nowy Poradnik Rudolfa na Boże Narodzenie

Nowy Poradnik Rudolfa na Boże Narodzenie, będący źródłem plastycznych inspiracji, jest dostępny do pobrania za darmo pod adresem http://czasdzieci.pl/pliki/ro_zal/Nowy_Pradnik_Rudolfa.pdf.

 

Świąteczna akcja Fundacji Czas Dzieci

Czas dzieci - logotypMecenas Dziecięcych Talentów Fundacji Czas Dzieci to postać zapracowana i zarazem szczęśliwa. Zapracowana, bo nieustannie wspiera młode talenty. Szczęśliwa, bo przygląda się ich rozwijaniu, sukcesom i radości podopiecznych. Zbliżają się piękne Święta, a nasz Mecenas nie chce być gorszy od samego Świętego Mikołaja! Warto więc mu pomóc. Małgosia jest zakochana w muzyce. Przede wszystkim tej, którą wydobywa pianino. Kuba jest na dobrej drodze, by stać się pogromcą mórz i oceanów. Być może już za kilka lat będziemy podziwiać wybitną pianistkę w największych salach koncertowych świata. A na wodach naszego globu objawi się wspaniały żeglarz.

Więcej…
 

Bezpłatny poradnik z plastycznymi inspiracjami dla całej rodziny

Poradnik Rudolfa - inspiracje plastyczneŚwięta Bożonarodzeniowe już za pasem, słychać powoli zza każdego rogu dzwonki zbliżających się sań... Świąteczny czas to chwile spędzane w gronie najbliższych, tradycyjnie rodzinne, tak bardzo oczekiwane przez nas wszystkich. Zarówno dzieci, jak i rodziców. Okres przedświąteczny jednak często okazuje się stresujący i bardzo wymagający. Przygotowania bywają trudne i mozolne, czas ucieka prędzej niż Mikołaj przez komin, a Ty czujesz, że wciąż brakuje Ci ozdób choinkowych, kolorowych kartek a przede wszystkim... wspólnej rodzinnej zabawy w przygotowywaniu tych wszystkich pięknych i efektownych dekoracji? "Nic straconego!"- jak rzekł sam Św. Mikołaj do renifera swego. Z Nowym Poradnikiem Rudolfa, darmowym e-bookiem, zamienicie w tym roku zwykły czas przygotowań do Świąt na cudowny i pełen uśmiechów czas spędzony z całą rodziną na świetnej i bardzo rozwijającej zabawie! Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,3917da6.html.

 

Marzenia warte spełnienia!

Wiktoria Tylek i Kacper RaputaMisją Fundacji Czas Dzieci jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności z środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie. Mamy doświadczony zespół, ludzi pełnych pasji, pomysłów i chętnych do zmieniania świata na lepsze – przynajmniej kawałka. Nie chcemy już tylko doraźnie pomagać, ale pragniemy na dłużej, mocniej wejść w środowiska, gdzie możemy pomóc i wywołać trwałe zmiany na lepsze.

Więcej…
 

Przyłącz się na etapie projektowania

MPEC - przyłącz się na etapie projektowania - plakat

 

Cyfrowy "Sfinks"

Projektor cyfrowy w kinie SfinksSzum przesuwającej się szpuli z taśmą filmową? Charakterystyczny terkot projektora? Zapomnijcie o tym! Teraz w kabinie projekcyjnej Kina Sfinks słychać tylko dyskretne pomrukiwanie serwera. No i szum wentylatorów chłodzących potężne urządzenie.

Rozwój technologiczny potrafi zaskoczyć. Kiedy w 2006 r. w Sfinksie odbywał się generalny remont i modernizacja – wydawało się, że świat stanął przed nami otworem. Wreszcie będzie nowocześnie! Nikt wówczas nie przewidywał, że kilka lat później w świecie filmu zaczną rządzić DCP, 2K, czy 3D. Tajemnicze zbiory symboli, które oznaczają wejście w epokę cyfrową i pożegnanie na zawsze tradycyjnej taśmy filmowej. Zastąpiły ją twarde dyski. Ta rewolucja postawiła ostatnie kino w Nowej Hucie przed alternatywą – likwidacja albo zakup projektora nowej generacji. A także serwera, skalera i odpowiedniego ekranu.

Więcej…
 


Strona 10 z 28