Społeczeństwo

Darmowy Świąteczny Poradnik dla Rodzin

Święta Bożonarodzeniowe już za pasem, słychać powoli zza każdego rogu dzwonki zbliżających się sań. Świąteczny czas to chwile spędzane w gronie najbliższych, tradycyjnie rodzinne, tak bardzo oczekiwane przez nas wszystkich. Zarówno dzieci, jak i rodziców. Okres przedświąteczny jednak często okazuje się stresujący i bardzo wymagający. Przygotowania bywają trudne i mozolne, czas ucieka prędzej niż Mikołaj przez komin, a Ty czujesz, że wciąż brakuje Ci ozdób, kolorowych kartek, bałwanków, stroików ze świeczką, a przede wszystkim... wspólnej rodzinnej zabawy w przygotowywaniu tych wszystkich pięknych i efektownych dekoracji?
"Nic straconego!"- jak rzekł sam Św. Mikołaj do renifera swego. Poniżej świąteczny prezent od portalu CzasDzieci.pl – bezpłatny poradnik.
http://czasdzieci.pl/pliki/zalaczniki/poradnik_boze_narodzenie.pdf
Zapraszamy również do miejsca w którym rodzice z każdego zakątka Polski mogą podyskutować nie tylko o świętach.
http://pierwszekroki.czasdzieci.pl/

 

Informacje dla osób bezdomnych przebywających w Krakowie

SCHRONIENIE DLA KOBIET
ul. Sołtysowska 13 C -Schronisko dla Bezdomnych Kobiet (skierowanie z MOPS), tel. 123506310
ul. Malborska 64 B -Przytulisko Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet,  tel. 12 6556810
ul. Żywiecka 16 -Dom Matki i Dziecka im. Bł. Bernardyny Jabłońskiej, tel. 122693579
ul. Przybyszewskiego 39 -Dom Samotnej Matki, tel. 126378542

Więcej…
 

Informacja dla osób bezdomnych przebywających w krakowie

 

Bezpłatne kompleksowe konsultacje fizjoterapeutyczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Pracowników AMP S.A. oraz Darczyńców Fundacji w listopadzie i grudniu br. na bezpłatne kompleksowe konsultacje fizjoterapeutyczne, po których zostaną wykonane zabiegi fizykalne, masaż oraz kinezyterapia wraz z instruktażem. Świadczenia te udzielane będą w siedzibie Centrum Rehabilitacji „CitoReh” w Krakowie, ul Szybka 27 (okolice Placu Bińczyckigo). Rejestracja telefoniczna na konsultacje odbędzie się w dniu  12 listopada br., w godz. 9.00-10.30 , tel.12 290 41 58. Ilość miejsc ograniczona.

 

Bezpłatne badania metodą Dopplera wraz z konsultacją angiologiczną

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców Fundacji w dniu 21 listopada br. na bezpłatne badania metodą Dopplera wraz z  konsultacją angiologiczną, tj.: badanie przepływu krwi przez naczynia krwionośne w kończynach dolnych
lub badanie przepływu krwi przez tętnice szyjne. Rejestracja telefoniczna w dniu 18 listopada  br. w godz. 9.30-11.00 pod nr telefonu :  12 290 41 58. Badania i konsultacje odbędą się w siedzibie „Centrum Medycznego” Ujastek Sp. z o.o., pawilon B  gab. nr 33.  Ilość miejsc ograniczona.

 

Strategia Rozwoju Krakowa - ankieta

W związku z rozpoczęciem prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Krakowa przyjętej przez Radę Miasta Krakowa Uchwałą Nr LXXV/742/05 z dnia 13 kwietnia 2005 r., zachęcamy mieszkańców Dzielnicy XVIII do wypowiedzenia się w ankiecie http://www.ankieta.cem.pl/index.php/698775/lang-pl.

 


Strona 10 z 22