Społeczeństwo

Inspiracje plastyczne na Dzień Babci i Dziadka

Poniżej prezentujemy informację o możliwości skorzystania z ciekawych plastycznych inspiracji przed zbliżającym się dniem Babci i Dziadka. Wystarczy trochę chęci, kilka prostych materiałów, by stworzyć coś, co wywoła uśmiech na twarzy Babci i Dziadka.
http://czasdzieci.pl/inspiracje/d,68-dzien_babci_dziadka.html

 

Bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej w dniach 20 – 31.01.2014 r. Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się w dniu  13 stycznia  2014 r.,  w godz. 9.00-10.30, tel.: 787 610 696. Badania będą przeprowadzane w Pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w Gabinecie lek. med. Bożeny Stępień. Ilość miejsc ograniczona.

 

Katalog on-line Nowohuckiej Biblioteki Publicznej

W ramach programu ”Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013” Nowohucka Biblioteka otrzymała środki finansowe z Instytutu Książki w wysokości 20000 zł na realizację zadania „Katalog on-line Nowohuckiej Biblioteki Publicznej”. Zakupiono 10 zestawów  komputerowych składających się z komputera stacjonarnego, monitora oraz licencji systemu operacyjnego, dodatkowo 10 licencji pakietu programu biurowego Office 2013. Wyposażenie Biblioteki w dodatkowe komputery usprawni pracę w zakresie: obsługi użytkowników, tworzenia opisów bibliograficznych w bazie biblioteki, opisów zasobu biblioteki oraz tworzenia dokumentacji bibliotecznej. Zakup dodatkowych komputerów pozwoli podnieść jakość usług i zagwarantuje  mieszkańcom Krakowa równe szanse w dostępie do nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

Darmowy Świąteczny Poradnik dla Rodzin

Święta Bożonarodzeniowe już za pasem, słychać powoli zza każdego rogu dzwonki zbliżających się sań. Świąteczny czas to chwile spędzane w gronie najbliższych, tradycyjnie rodzinne, tak bardzo oczekiwane przez nas wszystkich. Zarówno dzieci, jak i rodziców. Okres przedświąteczny jednak często okazuje się stresujący i bardzo wymagający. Przygotowania bywają trudne i mozolne, czas ucieka prędzej niż Mikołaj przez komin, a Ty czujesz, że wciąż brakuje Ci ozdób, kolorowych kartek, bałwanków, stroików ze świeczką, a przede wszystkim... wspólnej rodzinnej zabawy w przygotowywaniu tych wszystkich pięknych i efektownych dekoracji?
"Nic straconego!"- jak rzekł sam Św. Mikołaj do renifera swego. Poniżej świąteczny prezent od portalu CzasDzieci.pl – bezpłatny poradnik.
http://czasdzieci.pl/pliki/zalaczniki/poradnik_boze_narodzenie.pdf
Zapraszamy również do miejsca w którym rodzice z każdego zakątka Polski mogą podyskutować nie tylko o świętach.
http://pierwszekroki.czasdzieci.pl/

 

Informacje dla osób bezdomnych przebywających w Krakowie

SCHRONIENIE DLA KOBIET
ul. Sołtysowska 13 C -Schronisko dla Bezdomnych Kobiet (skierowanie z MOPS), tel. 123506310
ul. Malborska 64 B -Przytulisko Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet,  tel. 12 6556810
ul. Żywiecka 16 -Dom Matki i Dziecka im. Bł. Bernardyny Jabłońskiej, tel. 122693579
ul. Przybyszewskiego 39 -Dom Samotnej Matki, tel. 126378542

Więcej…
 

Informacja dla osób bezdomnych przebywających w krakowie

 


Strona 10 z 22