Konsultacje społeczne

Zaproszenie: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne 29.06.2017

park_kulturowy2Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska i Wydział Kultury Dziedzictwa Narodowego UMK zapraszają do uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących Parku Kulturowego Nowa Huta poprzez udział w spotkaniach konsultacyjnych oraz przesłanie wniosków pisemnych. Konsultacje społeczne potrwają do końca czerwca 2017 roku.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29.06.2017 w godz. 17.00-19.00 w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5). Spotkanie to szczególnie dedykowane jest osiedlom: Krakowiaków, Sportowe, Zielone, Górali, Szkolne.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne.

Więcej szczegółów na temat konsultacji społecznych można znaleźć w załączonym zaproszeniu.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny i nie obowiązują na nie zapisy.

 

Konsultacje społeczne - wybieg dla psów ul. Bp. P. Tomickiego

Zarząd Dzielnicy XVIII Nowa Huta w ramach konsultacji społecznych prosi użytkowników wybiegu dla psów zlokalizowanego przy ul. Bp. P. Tomickiego o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy zachodzi potrzeba wydzielenia części istniejącego wybiegu dla psów małych.

Prosimy o przesyłanie informacji na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 18 czerwca 2017 roku.

Z góry dziękujemy.

 

„Powiatowy program zwiększenia lesistości miasta Krakowa na lata 2018-2040” - konsultacje społeczne

lasySzanowni Państwo, informujemy, że w dniach 12-14 czerwca odbędą się otwarte spotkania konsultacyjne poświęcone realizacji „Powiatowego programu zwiększenia lesistości miasta Krakowa na lata 2018-2040”.

Miejsca i terminy konsultacji dla poszczególnych dzielnic można znaleźć w załączonym komunikacie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Zaproszenie: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne

park_kulturowy2Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących Parku Kulturowego Nowa Huta - specjalnej strefy ochrony, która objęłaby teren "starej" Nowej Huty.

Powstanie Parku Kulturowego Nowa Huta ma na celu zachowanie i ekspozycję dziedzictwa i krajobrazu historycznego układu urbanistycznego Nowej Huty, ochronę historycznej linii zabudowy, gabarytów i form architektonicznych, ochronę funkcjonalną i kompozycyjną zieleni, zwłaszcza ogrodów i skwerów, ochronę osi, ciągów i punktów widokowych, ochronę krajobrazu kulturowego poprzez przeciwdziałanie dominacji działalności handlowej, reklamowej i usługowej, ingerującej w zabytkową przestrzeń i zakłócającej jej estetykę i zasady pożądanej ekspozycji.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne.

Na spotkanie inauguracyjne zapraszamy już 30 maja w godz. 17.00-19.00 do Nowohuckiego Centrum Kultury (Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232).

Więcej…
 

Teatr Ludowy - konsultacje społeczne

rewitZapraszamy na konsultacje społeczne, dotyczące modernizacji budynku teatralnego zaplecza, które odbędą się 12 maja 2017 o godz. 17.30 na Scenie Stolarnia (os. Teatralne 23).

Więcej twórczej aktywności w dzielnicy! Teatr Ludowy jako Centrum Kulturalne Nowej Huty. Społeczność lokalna odrodzona wokół uznanej instytucji kultury.

Teatr Ludowy to na kulturalnej mapie Krakowa miejsce cenne i niezwykłe. Zakorzeniony w świadomość mieszkańców, posiadający własnego, stałego widza-odbiorcę. Artystyczna wizytówka miasta i dzielnicy Nowa Huta.

Teatr Ludowy to również miejsce z ogromnym potencjałem. Miejsce, któremu właśnie teraz potrzebna jest przebudowa i modernizacja. Wspólnie odkryjmy i wykorzystajmy szansę na stworzenie kompleksowego Centrum Kulturalnego Nowej Huty.

Więcej…
 

Konsultacje społeczne w sprawie Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa na lata 2016–2022

konsultacje_promocjaOd 22 czerwca do 5 lipca 2016 r. trwają konsultacje społeczne, których celem jest wypracowanie koncepcji Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa na lata 2016–2022. Więcej informacji jest dostępne na stronie www.krakow.pl.

Zapraszamy do udziału!

 

Konsultacje projektu regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa

Urząd Miasta Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych budżetem obywatelskim na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w czwartek 5 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w salach Portretowej i Dietla w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.
Konsultacje społeczne dotyczą projektu uchwały w sprawie regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa przygotowanego przez Komisję Dialogu Obywatelskiego Rady Miasta Krakowa. Uwagi, zapytania i opinie odnośnie konsultowanego projektu uchwały można przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Krakowa Wydział Rozwoju Miasta pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków z dopiskiem „Konsultacje regulaminu BO" lub pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - wpisując w temacie: „Konsultacje regulaminu BO". Nieprzekraczalny termin nadsyłania uwag, opinii i zapytań to 9 lutego 2015 r.

Do pobrania:

 

Konsultacje z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji Parku Ratuszowego

- W czwartek 23 maja odbyły się konsultacje z mieszkańcami dotyczące planowanej rewitalizacji Parku Ratuszowego, jak Pan je ocenia?

Stanisław Moryc przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII – Bardzo pozytywnie. Na konsultacje przyszło ponad 50 osób. Przede wszystkim użytkowników parku. Byli seniorzy, którzy lubią posiedzieć i  pograć w karty lub szachy „pod rybką”, ale także młodzi rodzice z dziećmi. Cieszy mnie frekwencja podczas tego spotkania oraz merytoryczna dyskusja na temat oczekiwań jakie maja mieszkańcy.

- Jak będzie przebiegała rewitalizacja?

SM – W tym roku na rewitalizacje parku jest przeznaczona kwota 300 tys. zł. Za nią planujemy wymianę nawierzchni na alejkach parkowych oraz doposażenie małej architektury (ławek, stołów do gry i koszy na śmieci). W drugim etapie, który powinien nastąpić w przyszłym roku zostanie przeprowadzona konserwacja zieleni.

- Postulaty mieszkańców zaskoczyły?

SM – Wiele z nich pojawiało się podczas innych spotkań jak dołożenie nowych ławek, stolików do gry, remont nawierzchni alejek parkowych. Jednakże konsultacje to potwierdzenie tego czego oczekują mieszkańcy. Były takie postulaty, które zostały przedstawione po raz pierwszy podczas tego spotkania np. umiejscowienie miejsc odpoczynku w parku pod drzewami tak aby podczas upałów można było posiedzieć w cieniu i dodatkowo takie ułożenie ławek aby umożliwiały prowadzenie swobodnej rozmowy. Mieszkańcy dużo uwagi poświecili pielęgnacji zieleni, prześwietleniu skupisk krzewów, nie wycinaniu drzew. Jeżeli wycinka to tylko wtedy gdy drzewo jest chore i zagraża bezpieczeństwu. Do drugiego etapu winna być przygotowana inwentaryzacja zieleni i dopiero wtedy poznamy faktyczny stan drzew i krzewów.

- Z pana wypowiedzi wynika, że konsultacje się udały?

SM – Tak, to spotkanie potwierdziło zaangażowanie naszych mieszkańców w dbałość o miejsca w których przebywają. Jak powiedziałem na początku naszej rozmowy konsultacje w takiej formie pozwalają nam radnych, jak również urzędnikom miejskim zapoznać się z potrzebami mieszkańców. Ja jestem do takiego kontaktu przekonany. Szczegółowe informacje na temat konsultacji znajdziecie Państwo na stronie Dzielnicy XVIII. Tak również będziemy zamieszczać pozostałe wiadomości dotyczące rewitalizacji Parku Ratuszowego.

- Dziękuję za rozmowę.

Dokumenty z konsultacji do pobrania:

Podsumowanie spotkania

Park ratuszowy - propozycje mieszkańców

Załącznik 1 - ławki

Załącznik 2 - instalacja w przestrzeni dla rodziców i dzieci

 
Więcej artykułów…


Strona 2 z 3