Wydarzenia

Dożynki Dzielnicowe w Wyciążach

dozynki_wyciazaKażdego roku u schyłku wakacyjnych miesięcy rolnicy, po trudach ciężkiej pracy na roli, organizują Dożynki. Bogata tradycja świętowania czasu zbiorów wciąż pozostaje żywa w wielu miejscach na mapie Polski. Nie inaczej jest na obrzeżach Miasta Krakowa, gdzie wciąż wielu mieszkańców para się rolnictwem. To właśnie z ich inicjatywy rokrocznie organizowane są dożynki miejskie, dzielnicowe czy osiedlowe.

Wzorem lat ubiegłych Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta zaproszą mieszkańców Dzielnicy XVIII i XVII Wzgórza Krzesławickie do wspólnych obchodów święta plonów. Do grona organizatorów dołączy OSP z osiedla Wyciąże, które będzie w tym roku gospodarzem Dożynek. Święto plonów Dzielnicy XVIII odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia, na terenie LKS Błyskawica Wyciąże przy ul. Podstawie 6a.

Więcej…
 

Dobry czas na biznes – KOM2

dcb_2Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje o rozpoczęciu naboru do projektu „Dobry czas na biznes – KOM2”, który skierowany jest do osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej należących do co najmniej jednej z grup:

a) powyżej 50 roku życia,
b) długotrwale bezrobotnych,
c) z niepełnosprawnościami,
d) o niskich kwalifikacjach,
e) kobiet.

Projekt „Dobry Czas na Biznes – KOM2” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 8.3.1 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej w formie dotacji, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabór do projektu rozpoczyna się 10 sierpnia.

 

Muzealne aktualności: 6 - 12 sierpnia 2018

Wakacje w pełni, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Mistrzostwa Krakowa w Scrabble 2018

scrabble_krakow Jak co roku ostatni weekend lipca to szczyt upałów w Polsce oraz kolejne Mistrzostwa Krakowa w scrabble. Od 8 lat, dzięki wsparciu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta odbywają się one w Nowohuckim Centrum Kultury. Wyjątkiem był zeszły rok z uwagi na remont sali, w której gramy. Po remoncie na szczęście sprawnie działa klimatyzacja, dzięki czemu warunki do gry były bardzo dobre.

Więcej…
 

Krakowski Hejnał Wolności: Kopiec pamięci

kopiec_pamieci2 Wystawa Kopiec pamięci to pierwsza z cyklu wystaw pt. Krakowski Hejnał Wolności wpisująca się w obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wystawa przedstawia historię Kopca Józefa Piłsudskiego oraz przypomina największą akcję patriotyczną dwudziestolecia międzywojennego upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Ta niezwykła budowla, wpisująca się swą formą w specyficzną tradycję Krakowa, była hołdem złożonym Marszałkowi, jako niekwestowanemu wskrzesicielowi Niepodległej. Miała być symbolem budzącym dumę wśród następnych pokoleń z odzyskanej niepodległości, wskazywać na ofiarność, trud i odwagę tak potrzebnych w czasie walki o wolny kraj, ale niezbędnych także w jego budowie. Kopiec zyskał symboliczną nazwę „Mogiły mogił”, ponieważ w czasie jego wznoszenia składano w nim ziemie z pól bitewnych, gdzie walczono o wolność Polski. Przywożono ją z nierzadko odległych zakątków Rzeczypospolitej, Europy a nawet świata. W ciągu kilku lat społeczeństwo jednoczyło się wokół wspólnej idei sypania kopca-symbolu. W jego sypanie zaangażowane było solidarnie całe społeczeństwo, zarówno w kraju jak i za granicą.

Więcej…
 

X Nowohucki Biathlon Rowerowy

biathlon_XII Stowarzyszenie Moja Nowa Huta ,FHU Elmar informują, że w dniu 09.09.2018 r. odbędzie się X edycja Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego. Jest to impreza niepowtarzalna, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rowerzystów.

Patronat honorowy nad X Nowohuckim Biathlonem Rowerowym / podobnie jak w poprzednich latach/ objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W związku z oddaniem trady S7, trasa Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego przebiegać będzie , zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności strzeleckie.

Po przejechaniu części wyznaczonej trasy meldują się na strzelnicy usytuowanej na strzelnicy przy ul.Dymarek. Oddają 5 strzałów do tzw. biathlonek. Za każdy niecelny strzał zawodnikowi dolicza się do czasu w którym pokonał całą trasę 1 minutę karną. Zawody rozgrywane są w 6 kategoriach wiekowych oddzielnie dla zawodniczek i zawodników. Dla najlepszych zawodników czekają nagrody.

 

 


Strona 1 z 390