Wydarzenia

Startuje nowohucki Klub Dyskusyjny 60+

dyskusyjny29 września 2017 r. w godzinach 16.00-18.30 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+, do udziału w którym serdecznie zaprasza Fundacja Stańczyka realizująca projekt Akademia Obywateli Trzeciego Wieku. Tematem spotkania będzie Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych.

Wprowadzenie merytoryczne dla uczestników spotkania zapewnią:
dr inż. Marek Bauer, pracownik Politechniki Krakowskiej, członek Rady Wydziału Inżynierii Lądowej, członek Zespołu do spraw bezpieczeństwa i organizacji ruchu w Krakowie, autor licznych publikacji naukowych w temacie transportu publicznego oraz koncepcji dotyczących komunikacji zbiorowej w Krakowie i innych gminach (m.in. połączenia tramwajowego Krowodrza Górka – Górka Narodowa), laureat Nagrody Ministra Infrastruktury za najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i inżynierską z dziedziny Transport w roku 2008 w kategorii prac doktorskich, za pracę "Wpływ infrastruktury ulic na funkcjonowanie komunikacji autobusowej".

Marcin Wójcik, kierownik Działu ds. Mobilności Aktywnej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, który ma dbać o interesy wszystkich niechronionych uczestników ruchu (pieszych, rolkarzy, rowerzystów itd.), były Kierownik Zespołu ds. realizacji polityki rowerowej (tzw. “oficer rowerowy”). Wywodzi się ze środowiska aktywistów rowerowych.

Więcej…
 

Zaproszenie na Święto alei Artystów

art_for_changeSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym i międzysąsiedzkim wydarzeniu „Święto alei Artystów”, które odbędzie się w niedzielę, 24 września w godz. 13.00 - 18.00 na terenie zielonym między os. Centrum D i Handlowym.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

gimnastykaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 21.09 w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na gimnastykę dla małych i dużych uprawianą metodą Sherborne.

Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn - psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Spotkanie chustowe

klub_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 21.09 w godz. 11:00 - 12:30 zaprasza na spotkanie chustowe.

Spotkanie odbędzie się w luźnej atmosferze z możliwością swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od naszej ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna, jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Ogród jesienią - spotanie ze specjalistą ogrodnikiem

klub_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 20.09 w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie ze specjalistą ogrodnikiem.

Od teorii do praktyki! Jeśli pytanie: „Jak przygotować rośliny w ogrodzie do jesiennych wahań temperatury?” spędza Ci sen z powiek, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie! Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak zadbać o krzewy, kwiaty i inne ogrodowe rośliny, by kolejnej wiosny znów cieszyć się ich pięknem. Drugi etap spotkania pomoże rozwinąć umiejętności praktyczne. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość posadzić własną roślinkę.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Komunizm a nowoczesność - spotkanie w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej - Kraków, 20 września 2017 r.

high_techInstytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na pierwsze spotkanie po wakacjach: „Komunizm a nowoczesność”. Gośćmi będą dr Mateusz Falkowski oraz dr Mirosław Sikora. Rozmowę poprowadzi Roman Graczyk.

20 września 2017 r., „Przystanek Historia”, Kraków ul. Dunajewskiego 8 (róg Dunajewskiego i Garbarskiej), godz. 18.00

Marksizm był filozofią optymistyczną i prometejską, podobnie – u swych początków – realny socjalizm. Tymczasem pokolenia, które pamiętają tylko późny realny socjalizm w Polsce, a szczególnie dekadę lat 80-tych, mają zgoła inne wspomnienia. To jest obraz wyraźnej niewydolności ekonomicznej tego systemu, co symbolizowały kolejki do sklepów po nawet najprostsze technologicznie towary – tu niezrównanym symbolem pozostają papier toaletowy czy słynny sznurek do snopowiązałek, którego notorycznie brakowało w okresie „kampanii żniwnych”.

Więcej…
 


Strona 1 z 290