Wydarzenia

Ostatnie chwile na zgłoszenie najlepszej inicjatywy dla dzieci - Słoneczniki 2017

sloneczniki_krakowKraków zdecydowanie rozpieszcza rodziców. Nie brakuje nam warsztatów, festiwali czy koncertów dla najmłodszych. Jednak jak odróżnić wydarzenia mało wartościowe od tych, które całym sercem tworzone są z myślą o dobru dziecka? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki. Jest to konkurs, który wyłania najpiękniejsze perły krakowskiej oferty wydarzeń dla dzieci.

Inicjatywy można zgłaszać do 30 lipca poprzez króciutki Formularz Zgłoszenia Inicjatywy (kliknij). Wybieramy wydarzenia, które odbyły się w okresie 1 lipca 2016 - 30 czerwca 2017. Inicjatywy można przypisać do jednej lub kilku z sześciu kategorii: język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch, przyroda. Opierają się one na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera. Pomóżcie nagrodzić trud najlepszych organizatorów!

Co roku nagradzamy wielu Rodziców za pomoc, za opisy oraz wyjątkowo rzetelne uzasadnienia wyboru inicjatywy!

Dodatkowo, konkurs wspierają merytorycznie psycholodzy, pedagodzy oraz profesjonalne jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego (m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego) i ekspertów-praktyków w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej.

Więcej informacji znajduje się na serwisie internetowym akcji http://www.sloneczniki.czasdzieci.pl

Więcej…
 

Już za kilka dni rozpoczną się XXI Mistrzostwa Krakowa w Scrabble!

scrabble2W dniach 29-30 lipca pasjonaci najpopularniejszej gry słownej na świecie zasiądą do plansz, aby kolejny raz wyłonić zwycięzcę Krakowa. Na Mistrzostwa zjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, a same zawody należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, skupiającego najlepsze turnieje w Polsce. Kraków to jedno z najbardziej lubianych miast na scrabblowej mapie Polski, o czym świadczy wysoka frekwencja i entuzjastyczne opinie zawodników. Jak zawsze turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Impreza odbędzie się w Ośrodku Kultury im. Norwida na os. Górali 4. Rozpoczęcie planowane jest na sobotę 29 lipca, godz. 12:00, a rozgrywki trwać będą do ok. godziny 20:00. W niedzielę 30 lipca od 9:30 zawody będą kontynuowane, a o 14:30 odbędzie się oficjalne zamknięcie mistrzostw, wręczenie pucharów oraz rozdanie nagród dla najlepszych zawodników.

Gorąco zachęcamy wszystkich amatorów zabawy słowami do wzięcia udziału w Mistrzostwach Krakowa w Scrabble! Wstęp ma każdy, kto zapisze się na zawody drogą internetową lub na miejscu u sędziego. Więcej szczegółów na stronie www.pfs.org.pl.

Więcej…
 

Roślina za makulaturę

makulaturaSzanowni Państwo, Dziennik Polski i ArelorMittal Poland serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Roślina za makulaturę", która odbędzie się 27 lipca między godziną 10:00 a 14:00 (lub do wyczerpania zapasów) przy głównej bramie krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland, ul. Ujastek 1.

Za każde 2,5 kg przyniesionej makulatury będzie można otrzymać jedną sadzonkę (jednak nie więcej niż 3 rośliny).

Zachęcamy w ten sposób Państwa do jeszcze aktywniejszego segregowania odpadów. Zalegające śmieci to duży problem dla środowiska i nas samych, na który skarżymy się coraz częściej.

 

Klub Rodziców w ARTzonie - sierpień 2017

artzona_sierpien_2017Zapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Ślady trzech wojen - spacer

trzy_wojnySpacer prezentujący militarne pozostałości z I i II wojny światowej oraz okresu zimnej wojny w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Więcej…
 

Nowohuckie miejsca fantomowe - spacer

miejsca_fantomoweSpacer po kultowych miejscówkach z przeszłości w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Prowadzenie: Maria Wąchała-Skindzier (MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 24 VIII: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

26 sierpnia 2017 r., godz. 15.00, Start: MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, Kraków.

Trasa spaceru wiedzie przez miejsca już nieistniejące, nieczytelne na obecnym poziomie wizualnym, ale mające taką siłę oddziaływania, taką aurę, że gdy obok nich przechodzimy, zauważymy strzęp dawnego życia. Detal w architekturze, czy wyposażeniu wnętrza, ewokują sobie tylko znaną pamięć. To prowokuje nas do zatrzymania się, namysłu. Wędrówka ma charakter subiektywnego seansu spirytystycznego. Wywołane zostaną nie tylko duchy miejsc, ale też pamięć o ludziach, którzy je tworzyli. Najważniejsze punkty z mapy: Teatr „Nurt” i „Widzimisię”, restauracja „Arkadia”, kino „Aktualności”, „Empik”, sklep „Moda Polska”, salon „Orbisu”, kawiarnia „Mozaika”.

Więcej…
 


Strona 1 z 282