Wydarzenia

Akademia Skutecznego Seniora: Ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń

ostatnie_dniStowarzyszenie Pracownia Obywatelska serdecznie zaprasza krakowskich Seniorów do udziału w projekcie „Akademia Skutecznego Seniora”.

Ideą projektu jest zachęcenie seniorów do zaangażowania w poprawę jakości otoczenia, w którym na co dzień żyją i podejmowania działań na rzecz zmian przyjaznych tej grupie wiekowej.

Więcej…
 

Rowerowy Klub Ojców

klub_rowerowyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 28.04. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania. Tym razem będziemy rozmawiać o tym, jak przygotować rower do sezonu i jak bezpiecznie jeździć na rowerze z dziećmi. W ramach zajęć praktycznych będzie też można sprawdzić rower i - z pomocą rowerowych specjalistów - przygotować rowerowy sprzęt do jazdy. Oczywiście zapraszamy z rowerami (dzieci i rodziców)!

Więcej…
 

Czas zatrzymany - znim zbudowano Nową Hutę cz. II

czas_zatrzymany2Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 27.04. o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie z Adamem Gryczyńskim, fotografem związanym z Krakowem, pasjonatem Nowej Huty. Adam Gryczyński zajmuje się fotografią od 1976, a od 1983 pracuje w Nowohuckim Centrum Kultury, jako kierownik działu fotograficzno-filmowego. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w USA, Brazylii, Rosji, we Włoszech oraz na Litwie i Węgrzech). Wielokrotnie nagradzany. W czerwcu 2006 r. za książkę Czas zatrzymany. Fotografie z lat 1883-1963 z terenów Nowej Huty i okolic oraz wybór tekstów otrzymał Nagrodę Krakowska Książka Miesiąca. Od 2009 r. członek Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK). Podczas prelekcji zaprezentowana zostanie historia Nowej Huty, miejsca, gdzie na stosunkowo niewielkim terenie, w sposób symboliczny, a zarazem realny - odbija się wyraźnie historia powojennej Polski. Dzięki archiwalnym zdjęciom można dziś lepiej zrozumieć ją i ocenić.

Wstęp wolny!

 

Piżama Party dla Kobiet

pizamaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 28.04. o godz. 18:00 zaprasza wszystkie Panie na kolejne spotkanie z cyklu Piżama Party.

Zeszłoroczna Piżama Party w Klubie Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkanek Branic i okolicznych osiedli. Pozytywnie nastawieni organizatorzy zapraszają i w tym roku do wspólnego imprezowania w piżamkach, nocnych koszulkach lub dwuczęściowych flanelkach, szlafmycach z jaśkami, miśkami i w kapciach. Ale sennej atmosfery z całą pewnością nie będzie. Organizatorzy zachęcają do tematycznych przebrań, najlepsze piżamki zostaną nagrodzone!

Wstęp: 20 zł

 

Czwartek z plastyką: Coś z niczego

cosKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 27.04. w godz. 15:30 - 16:30 zaprasza na spotkanie z plastyką.

Więcej…
 

Klub Rodziców w Klubie Dukat: Smaki wiosny

dukat_rodziceKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 26.04. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na spotkanie w ramach Baby Cafe – rodzinnej kawiarenki z atrakcjami. Zajęcia, które pobudzą zmysły i sprawią, że uczestnicy na nowo odkryją kolory nadchodzącej wiosny. Na warsztatach dzieciaki wraz z rodzicami wezmą udział w sensorycznych działaniach, które pozwolą zapachami i barwami poznać rozkwitającą wiosnę.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 


Strona 1 z 264