Wydarzenia

Klub Rodziców: Z tańcem dookoła świata

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

20.09 godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia multimedialne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) zaprasza 18 września na zajęcia multimedialne z wykorzystaniem klubowych pomocy dydaktycznych. Podczas zajęć dzieci uczą się obsługi urządzeń multimedialnych, aplikacji i programów, a dorośli poznają różne sposoby wykorzystania dziecięcej fascynacji multimediami do celów edukacyjnych.

18.09. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

"ZMIANA NA PLUS II" - zmiana dla Ciebie

na_plus Uzupełnij kwalifikacje załóż własną firmę naucz się czegoś nowego!

ZAINWESTUJ W SIEBIE

Projekt adresowany do osób z jednej z grup:
Osoby pracujące przewidziane do zwolnienia,
Osoby zwolnione z przyczyn zakładu pracy,
Osoby zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy. (osobą zagrożoną zwolnieniem jest pracownik firmy/przedsiębiorstwa, w którym zwolniono w ostatnim roku pracownika z winy leżącej po stronie pracodawcy),
Osoby odchodzące z rolnictwa posiadające gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2 ha przeliczeniowych lub członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS.

Więcej…
 

ZMIANA CZASU LETNIEGO NA CZAS KULTURY - czyli oferta Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na rok kulturalno-oświatowy 2018/2019

okknh_oferta Pierwszy wrześniowy dzwonek w szkołach to znak, że po okresie wakacyjnej beztroski niemal wszyscy wracają do codziennego rytmu dnia, wyznaczanego obowiązkami szkolnymi, zawodowymi i rodzinnymi. Dla klubów, wchodzących w skład Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta to sygnał, że pora przestawić się z czasu letniego, wypełnionego organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście, na CZAS KULTURY – różnorodnej oferty stałych zajęć artystycznych, ruchowych, muzycznych i edukacyjnych, skierowanych do każdego mieszkańca.

Więcej…
 

Nagła zmiana akcji / wystawa malarstwa Piotra Żywickiego

zmiana Wernisaż wystawy odbędzie się 28 września o godz. 18.00. Podczas spotkania Rafał Mazur i Tomasz Chołoniewski wykonają partyturę Schaffera. Wstęp wolny.

28 września – 17 października 2018 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Piotr Żywicki - lat 47, prawnik

Malarstwem zajmuję się od 2 lat, kiedy trafiłem do pracowni Pani Joanny Styryjskiej – Gałażyn, Fifth Floor Studio. Dynamizm, przewroty i nowatorstwo zawsze przynosiły w sztuce ożywienie i inspirację, stąd moje głębokie upodobanie okresu rewolucji artystycznej końca XIX w. i XX-wiecznej awangardy. Dlatego też moje obrazy to ekspresja i próba oddania wrażenia kolorem, ale też fascynacja abstrakcją idei i formą. W pracy wykorzystuję akryle, pisaki, suche pastele i ekolinę.

Partytura Schaffera
Rafał Mazur (akustyczna gitara basowa)
Tomasz Chołoniewski (perkusja)

 

Kompozycja E.S. Jazz jest zrealizowaną w Studio Eksperymentalnym PR kompozycją na taśmę. Jako taka nie ma zatem partytury i przeznaczona jest do prezentacji bez żywych muzyków. Chołoniewski i Mazur robią graficzną partyturę kompozycji na podstawie oryginalnej taśmy, nakreślając w niej główne obszary, elementy i cechy utworu, a następnie wyznaczają trasę poprzez zarysowany w partyturze obszar dźwiękowy. Mamy w takiej sytuacji do czynienia z realizacją interpretacji kompozycji E.S. Jazz na podstawie narysowanej wcześniej partytury. Realizacja jest możliwa jedynie na instrumenty obsługiwane przez żywych muzyków (przeciwieństwo założenia Schaeffera, który chciał jazz zagrać bez żywych muzyków) lub z dodatkiem ścieżki elektronicznej, odwołującej się do oryginalnej taśmy.

Więcej…
 

Uroczystości w 79. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i Dzień Sybiraka

sowieciSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się 17 września 2018 r. w katedrze na Wawelu, na placu o. Studzińskiego, w klasztorze kapucynów oraz na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Oto szczegółowy program:

Godz. 10.00-11.00 – katedra na Wawelu, uroczysta msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, w intencji ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz poległych za wolność Ojczyzny

Godz. 11.30-12.40 – pl. o. Studzińskiego, uroczystość rocznicowa okolicznościowe wystąpienia modlitwa, którą poprowadzi o. Jerzy Pająk OFMCap Apel Pamięci i salwa honorowa złożenie wieńców i kwiatów

Godz. 13.30 – klasztor kapucynów, ul. Loretańska 11 modlitwa i złożenie kwiatów pod tablicą Zesłańców Sybiru rocznicowe spotkanie Sybiraków

Godz. 15.30-16.10 – cmentarz Rakowicki, uroczystości przy Pomniku Ofiar Komunizmu

Oddział IPN w Krakowie jest współorganizatorem uroczystości razem z Komitetem Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu i Związkiem Sybiraków Oddział w Krakowie. Patronat honorowy sprawuje wojewoda małopolski.

Więcej informacji: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/57739,Uroczystosci-w-79-rocznice-sowieckiej-agresji-na-Polske-Krakow-17-wrzesnia.html

Więcej…
 


Strona 3 z 400