Wydarzenia

"Z TOBĄ CHCĘ OGLĄDAĆ ŚWIAT" – polske przeboje lat 80-tych

303_koncertKarnawał 2019 roku rozkręca się na dobre. Na licznych balach, zabawach i imprezach karnawałowych królują przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wśród tych drugich wielką popularnością cieszą się utwory, skomponowane w latach 80-tych XX wieku. Muzycznie była to dekada ze wszech miar wyjątkowa, czas debiutów wielkich postaci scenicznych, narodzin gwiazd pop, powstawania nowych nurtów i gatunków, pojawienia się najsłynniejszego telewizyjnego kanału muzycznego, a wraz z nim wybuchu popularności teledysków. Jednocześnie, za sprawą panujących wówczas trendów modowych, był to czas ocierających się o kicz wielobarwnych strojów, połyskujących dodatków i ekstrawaganckich fryzur.

12.01., godz. 18.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - szalone magnesy

klub_jedrusCo zrobić, by pamiętać o zakupach? Jak zapamiętać, co trzeba jeszcze zrobić? Najlepiej zapisać wszystko na karteczce przyczepionej do lodówki magnesami. A takie magnesy najlepiej zrobić rodzinnie!

12.01. godz. 11.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców: Spotkanie chustowe

klub_jedrusSpotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

12.01. godz. 11.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Zaproszenie na wykład "Lwowska AK w latach 1941-1944" - "Przystanek Historia" IPN w Krakowie, 9 stycznia 2019

lwowska_akSzanowni Państwo, oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają na wykład dr. Pawła Naleźniaka pt. „Lwowska AK w latach 1941-1944”, który odbędzie się w środę 9 stycznia 2019 r. (godz. 18.00) w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).

W latach 1939-1941 ze względu na silną infiltrację ze strony sowieckich służb specjalnych nie udało się stworzyć na terenie Lwowa sprawnie działających struktur polskiego podziemia. Dynamiczny ich rozwój nastąpił tam dopiero pod niemiecką okupacją. Celem finalnym, jaki sobie stawiano było wyzwolenie miasta z rak niemieckich zanim uczyniłaby to nacierająca ze wschodu Armia Czerwona. Tymczasem od 1943 r. coraz więcej sił trzeba było przesuwać na prowincję do obrony polskich wsi i miasteczek, zagrożonych przez nacjonalistów ukraińskich.

 

 

Półtora miliona złotych przeznaczyła krakowska huta ArcelorMittal Poland na zieleń, edukację i inicjatywy społeczne w 2018 r.

drzewaOd działań na rzecz zazielenienia miasta po edukację, wychowanie, sport i kulturę. Z myślą o najmłodszych i seniorach, ze społeczną integracją w tle – w 2018 roku ArcelorMittal Poland we wszystkich oddziałach przeznaczył ponad 3 mln zł na wsparcie blisko setki projektów i działań społecznych. Prawie połowa tej kwoty trafiła do grodu Kraka. Dzięki wsparciu krakowskiej huty w minionym roku za prawie 1,5 mln zł zrealizowano w Krakowie 44 projekty społeczne.

Ubiegłoroczne działania ArcelorMittal Poland skupiały się na zieleni. Tej w Krakowie nigdy dość, a tego, jak jest ważna, nikomu nie trzeba wyjaśniać. Krakowska huta w 2018 roku najmocniej wspierała swoich najbliższych sąsiadów – mieszkańców Nowej Huty – zachęcając ich do wspólnych działań na rzecz otaczającej ich przyrody.

Więcej zieleni w Nowej Hucie

Podczas zorganizowanego wiosną pikniku rodzinnego przy kopcu Wandy z ponad setką mieszkańców i Zarządem Zieleni Miejskiej udało się wysprzątać okolice kopca Wandy, pomalować zniszczone ławki i zasadzić nowe drzewa. W grudniu, kontynuując akcję porządkowania kopca Wandy firma dosadziła tam jeszcze 1000 odpowiednio dobranych krzewów. Planty Bieńczyckie z kolei zyskały młode drzewka, a park Wadów – nowe, zielone i uporządkowane oblicze.

Więcej…
 

Z kolędą przez wieki

przez_wiekiOgromne bogactwo kolęd i zwyczaj ich wspólnego wykonywania są częścią polskiej tradycji. Warto ją pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom. Jedną z takich okazji jest coroczne, międzypokoleniowe spotkanie Z kolędą przez wieki w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Podczas spotkania zespoły z Branic, Chałupek, Kościelnik, Przylasku Rusieckiego, Wolicy i Wróżenic zaprezentują kolędy i pastorałki – zarówno te znane jak i prawie zapomniane. Oprócz dorosłych wystąpią młodzi uczestnicy zajęć w Klubie Jedność, natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 142 przedstawią jasełka.

5.01. godz. 16.00, Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

Wspólne śpiewanie kolęd czy pastorałek łączy pokolenia - gorąco zachęcamy do udziału w imprezie.

Wstęp wolny.

 


Strona 3 z 433