Wydarzenia

Zapraszamy do Ogrodu Zimowego ArcelorMittal

ogrod_zimowySzanowni Państwo, w dniach 13-14.01. zapraszamy do Ogrodu Zimowego ArcelorMittal, który stanie przed Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Na wszystkich odwiedzających czekać będą wyjątkowe atrakcje, m.in. wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia "ogrodów w szkle", warsztaty nt. roli diety w walce ze smogiem, animacje i zabawy dla dzieci oraz wiele innych.

Serdecznie zapraszamy!

 

Będą kolejne przemysłowe odkurzacze w krakowskiej koksowni ArcelorMittal Poland

blowerW koksowni działającej na terenie krakowskiej huty ArcelorMittal Poland trwa montaż kolejnej przemysłowej instalacji odkurzania, która będzie zapobiegać wtórnej emisji pyłu osiadającego na urządzeniach.

Takie przemysłowe odkurzacze pracują już w trzech obiektach w koksowni: w punkcie dozowania mieszanki węglowej, tam gdzie jest ona mielona oraz na wywrotnicy wagonowej, na której następuje rozładunek węgla. Teraz pojawią się w dwóch kolejnych miejscach: w wieży węglowej i sortowni koksu.

Przemysłowy odkurzacz jest wysoki na 1,5 metra i szeroki na 1,25 metra. Sprzęt wyposażony jest w elastyczną rurę o długości nawet 35 metrów - to 2,5 razy więcej niż wysokość kopca Wandy!

Przemysłowe odkurzacze zastępują stosowane do tej pory ręczne metody usuwania pyłu, polegające na oczyszczaniu z niego instalacji, urządzeń i pozostałych powierzchni oraz zawracaniu go do procesu produkcyjnego. Dotychczasowe metody powodowały emisję wtórną – część pyłu unosiła się w powietrzu. Dzięki zamontowanym odkurzaczom przemysłowym cały proces czyszczenia stanie się nie tylko łatwiejszy dla pracowników, ale i bardziej efektywny. Dodatkowo pył zgromadzony w zasobnikach odkurzaczy zostanie zwilżony, co wyeliminuje wtórne pylenie.

- Dzięki tej instalacji eliminujemy wtórną emisję pyłu węglowego i koksowego, a do tego bardzo dokładnie oczyszczamy obiekty technologiczne zakładu. Urządzenie zasysa drobinki węgla różnej frakcji i pozwala dotrzeć nawet w trudno dostępne zakamarki – mówi Ryszard Opyrchał, dyrektor koksowni. – Działania te zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników, bo na obiektach jest czysto – dodaje.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - pokaz baletowy i warsztaty

gadulyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 13.01. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza wszystkich rodziców wraz z pociechami aby obejrzeć występ zespołu baletowego Gaduły. W drugiej części spotkania dzieci same będą mogły nauczyć się podstawowych kroków baletowych.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Inspiracje - wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Klimek

inspiracjeKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 12.01. o godz. 18:00 zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Klimek. Artystka jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Malowanie to jej wielka pasja i sposób na życie. Maluje głównie techniką olejną, ale lubi także pastele, węgiel, akwarele i ołówek. Inspiracją do malowania jest świat natury, architektura, zwierzęta oraz portret. Interesuje się również liternictwem, głównie kaligrafią. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w Krakowie i okolicach, jej prace znajdują się w domach w kraju i za granicą. Wernisaż uświetni koncert gitarowy Piotra Pitali.

Wstęp wolny!

 

Wystawa fofograficzna: Krajobraz miast Francji

wiezaOd 12 stycznia w Klubie 303 oglądać będzie można wystawę fotografii Krajobrazy miast Francji, autorstwa Mateusza Marczyka. Zdjęcia opatrzone będą komentarzem autora. Mateusz Marczyk jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Strasbourg. Od 20 lat pracuje w swoim zawodzie we Francji w Alzacji. Pasjonat historii budownictwa i fotografowania. Niestrudzony propagator wiedzy o architekturze tak dawnej, jak i współczesnej.

Wystawę można oglądać do 28 lutego w godzinach otwarcia Klubu.

Wstęp wolny.

 

Praca dla Młodych - płatne staże z możliwośćią zatrudnienia

inbit_pracaJeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

1. płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników.
2. Dodatkowym bonusem jest udział młodych ludzi w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do ich potrzeb i predyspozycji.
3. Wszyscy uczestnicy projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.
4. Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i do miejsc stażowych.

Więcej…
 


Strona 3 z 330