Wydarzenia

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum, A 6a) dnia 12.10. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na wspólną gimnastykę metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn, psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli.

Więcej…
 

Spotkania Klubu dyskusyjnego 60+

aotw13 października w godz. 17:00 -19:30 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) odbędzie się drugie spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+, do udziału w którym serdecznie zaprasza Fundacja Stańczyka realizująca projekt Akademia Obywateli Trzeciego Wieku. Temat spotkania: "Sukcesy aktywistów społecznych – jak do tego doszło?"

Podczas spotkania swoim doświadczeniem podzieli się pani Anna Piotrowska, seniorka z Borku Fałęckiego. Wraz z sąsiadami doprowadzila do obrony przed zabudowy i dołączenia do parku Solvay działek w swojej okolicy. To nie jedyny jej sukces. Udało się jej również m.in. przenieść przystanek MPK i zmienić nazwę ulicy. Teraz planuje zrealizować pomysł o parku z grami dla seniorów.

Spotkanie to jest drugim z pięciu spotkań Klubu Dyskusyjnego, które odbędą się do listopada w Klubie Jędruś. W każdym z nich będą uczestniczyli goście specjalni, którzy wprowadzą uczestników w temat i będą wzbogacali wspólną dyskusję swoją wiedzą. W trakcie każdego spotkania uczestnicy otrzymają poczęstunek.

Więcej…
 

Niedziela – czas na rower

rower2Wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy czują się niepewnie na rowerze, a chcieliby spróbować takiej formy podróży, zapraszamy po raz kolejny na edukacyjną wycieczkę rowerową. Już w najbliższą niedzielę, 15 października, będziemy się wspólnie uczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie. Wycieczkę, która będzie trwać ok. 2 godzin, rozpoczynamy o godz. 11.00 na Rynku Podgórskim. Poprowadzą ją członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Więcej…
 

"Przystanek Historia" w Krakowie zaprasza spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego ps. "Grot" - Kraków, 11 października 2017

dziedzictwoOddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na spotkanie spotkanie W hołdzie Armii Krajowej. Dziedzictwo. Tym razem gośćmi Klubu będą Jan Polkowski – pisarz, poeta, publicysta, działacz opozycji antykomunistycznej oraz prof. Andrzej Kunert – historyk, współzałożyciel Niezależnego Komitetu Historycznego Badania Zbrodni Katyńskiej. Zapraszamy na wykład, który odbędzie się 11 października o godz. 17.00 w "Przystanku Historia" przy ul. Dunajewskiego 8.

Organizatorzy:
Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego ps. Grot w Krakowie
Stowarzyszenie NZS 1980

Więcej…
 

O Nowej Hucie historie nieoczywiste

alterZ początkiem października zakończył się cykl dziesięciu spacerów w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Sam projekt jednak się nie kończy. W październiku i listopadzie czekają nas fascynujące podróże w czasie i poznawanie historii nieoczywistych o dzielnicy podczas serii pięciu wykładów, a 2 grudnia finał projektu i premiera wydania książkowego przewodnika!

Więcej…
 

Dawnej pieśni czar. Pieśni i Arie.

piesni_czarSerdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową.

9 października 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Wykonawcy: Wiktoria Bisztyga – sopran, Lidia puchacz – mezzosopran, Michał patyk – tenor, Paweł Pierzchała – fortepian.

W programie koncertu pt. „Dawnej pieśni czar” znajdą się arie i pieśni wybitnych kompozytorów. Zabrzmią m.in.: znana pieśń Fryderyka Chopina „Życzenie” rozsławiona przez znakomitą artystkę Teresę Żylis-Gara, urokliwa „Polna różyczka” Stanisława Moniuszki, arie operowe „O Mio babbino caro” Giacomo Pucciniego, „Voi che sapete” Wolfganga Amadeusza Mozarta , czy „Barcarolla” Jacquesa Offenbacha, którą artystka wykona z Lidią Puchacz - znakomite utwory światowych mistrzów, wymagające dużego kunsztu wokalnego. Czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki Franza Lehara „Cygańska miłość” i walc „Przetańczyć całą noc” z operetki „My fair Lady” zachwycają rytmem i melodyjnością, artystka zaśpiewa również swoją ulubioną wersję „Ave Maria” włoskiego kompozytora Giulio Cacciniego. W części końcowej zabrzmi popularny na cały świat romans cygański „Oczi czornyje”. Będzie też niespodzianka muzyczna - duet z młodym artystą Michałem Patykiem. Całość muzycznie oprawi znakomity pianista i kompozytor „Piwnicy pod Baranami” - Paweł Pierzchała.

Więcej…
 


Strona 3 z 301