Wydarzenia

Wernisaż wystawy: "Okupanci. Niemcy w Krakowie 1939 - 1945."

okupanciKim byli Niemcy mieszkający w Krakowie w czasie II wojny światowej? Skąd pochodzili, czym się zajmowali, jak spędzali czas wolny? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć na wystawie czasowej „Okupanci. Niemcy w Krakowie 1939-1945”. Niemieccy cywile stanowili obok wojska oraz funkcjonariuszy aparatu SS i policji duży odsetek mieszkańców Krakowa czasu wojny, o których w zasadzie niewiele wiadomo. Kraków jako stolica Generalnego Gubernatorstwa, miasto poza terenem frontu, był dla nich atrakcyjnym miejscem pracy i robienia interesów. Administracja GG zatrudniała urzędników, nauczycieli, naukowców, bankowców, kupców i przemysłowców.

Więcej…
 

Spotkanie ze specjalistą: Kipi kasza

rodzic_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 24.04. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na warsztaty mające na celu zwiększać świadomość rodziców na temat ważnej roli, jaką w naszej diecie odgrywa kasza. Będziemy poznawać jej nowe oblicza i przyglądniemy się ciekawym recepturom omawianym przez dietetyka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Projekt Wspólna Sobota: O chlebie

o_chlebieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 22.04. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na spotkanie poświęcone wypiekowi chleba.

Podczas warsztatów dzieci razem z rodzicami będą rozmawiać o chlebie oraz sami wyrobią chleb.

Zapewniamy mąkę i zakwas do wyrobienia chleba. Prowadzenie: Maciek Polański, tata Maksa, kucharz z zamiłowania. Na zajęcia nie obowiązują zapisy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1844760139105603/

 

Wiosenny piknik z Mistrzem Janem

piknik_janKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 22.04. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza dzieci i dorosłych na wiosenny piknik z Mistrzem Janem. Pani Wiosna przygotowała wiele zabaw i niespodzianek dla dla uczestników. Uczestnicy spotkania wspólnie pożegnają zimę. Na miłośników kreatywnego spędzania czasu czeka wiele twórczych działań. Będzie bardzo wiosennie, radośnie i kolorowo.

Więcej…
 

Warsztaty dla rodziców: "Dobry start"

dobry_startKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 21.04. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na zajęcia dla młodych rodziców.

Podczas zajęć poruszone będą następujące tematy: prawidłowy rozwój w pierwszym roku życia dziecka; "kamienie milowe" w rozwoju dziecka, czyli kluczowe momenty świadczące o zdrowym rozwoju psychomotorycznym niemowlęcia - jak ich nie przegapić i jak je prawidłowo stymulować? Omówienie kluczowych metod stymulujących właściwy rozwój psychomotoryczny dziecka w pierwszym roku życia oraz omówienie i dobór sprzętu wspomagającego zdrowy rozwój niemowlęcia (leżaczki, maty, nosidełka oraz zabawki). Prowadzenie: Magdalena Rusiecka, fizjoterapeutka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/153121918545976/

 

Salon Książki Krakowskiej - promocja „Wokół ulicy Grzegórzeckiej” oraz albumu „Prawie wszystko o Zwierzyńcu”

skk_zaproszenieNa kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu wydawnictwa opowiadające o dwóch krakowskich dzielnicach – Grzegórzkach i Zwierzyńcu.

Więcej…
 


Strona 3 z 264