Wydarzenia

II Integracyjny Piknik Rodzinny Emmanuel - nakręć się na dobrą zabawę!

emmanuelW imieniu Dyrekcji oraz Rady Edukacyjnej Szkół z Oddziałami Integracyjnymi „Emmanuel” zapraszamy wszystkich na II Integracyjny Piknik Rodzinny 26 maja 2017 w godzinach 14.00-17.00 do Parku Ratuszowego przy Al. Róż w Nowej Hucie.

Dzięki szczodrości naszych sponsorów wszystkie atrakcje tego dnia będą bezpłatne! Każde dziecko wróci z pikniku z drobiazgiem, który samo stworzy. Czeka na Was wspaniała zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach oraz trampolinie. Nie może również zabraknąć animatorów zabaw, malowania buzi, ogromnych baniek mydlanych oraz zwierzątek z baloników. Na dzieci czeka poczęstunek: drożdżówki, owoce oraz woda mineralna. Dla tych, którzy wezmą udział naszej grze terenowej o Nowej Hucie przygotowaliśmy cenne nagrody. Nasz piknik uświetnią pokazem wyposażenia Strażacy z SAPSP oraz Policjanci z VIII Posterunku w Nowej Hucie. Na zakończenie pikniku zapraszamy do naszej szkoły, gdzie będzie czekała na wszystkich CZEKOLADOWA FONTANNA, grillowane kiełbaski a o 17:30 finał loterii fantowej – bardzo cenne nagrody.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny – gwarantujemy doskonałą zabawę i moc niezapomnianych wspomnień !!!

Wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

 

Rodzinne świętowanie po raz 7!

rodzina_krakowska2Już w niedzielę 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Parku Jordana. Na krakowian już po raz siódmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 19.00. W tym czasie każdy kto odwiedzi Park Jordana nie będzie narzekał na nudę, ponieważ przygotowane atrakcje są zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy – zachęca Marzena Paszkot Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia.

Po raz kolejny do współpracy udało się nam zaprosić wielu partnerów zarówno wśród podmiotów miejskich jak i niepublicznych. To dzięki szeroko zakrojonej współpracy Święto zyskało swój jedyny, niepowtarzalny rodzinny klimat.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy m.in.: zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, przejażdżki konne, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentują także krakowskie Kluby Rodziców oraz Centra Aktywności Seniora.

W tym wyjątkowym dniu Park Jordana zostanie podzielony na 7 stref tematycznych – zdrowia i profilaktyki, czytelnictwa, sportu i rekreacji, sztuki (tańca i plastyki), ekologii i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa oraz rodziny.

W strefie zdrowia i profilaktyki wszyscy zainteresowani zdrowiem swoim i najbliższych przez cały dzień będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań medycznych, na które zapraszają szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne. Będzie można skorzystać m.in. z porad stomatologicznych, dietetycznych, dermatologicznych oraz logopedycznych, wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy lub skorzystać z badań – pomiarów ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, przesiewowych badań ostrości wzroku. Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa zaprasza na badania diagnostyczne wad postawy oraz na porady rehabilitacyjne.

Więcej…
 

Exsultate, jubilate - koncert na Szklanych Domach

exsultateKoncert w ramach festiwalu 23. Nowohucka Wiosna Muzyczna. Wstęp wolny.

Wykonawcy: Chór i Orkiestra Bazyliki Miłosierdzia Bożego Musica Ex Anima. Dyrygent Krzysztof Michałek.

Musica Ex Anima to kameralny chór mieszany, z siedzibą w Krakowie, istniejący od 2003 roku, przy czym pod obecną nazwą - od 2010 roku. Wcześniej był znany jako Chór Kameralny "Parafraza".

20 maja 2018 r., godz. 18.00
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie os. Szklane Domy 7


Członkowie chóru to studenci i absolwenci różnych krakowskich uczelni, kochający muzykę chóralną i pragnący rozwijać swoją pasję w kameralnym składzie. Dyrygentem chóru jest Krzysztof Michałek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i organista w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Repertuar chóru obejmuje utwory religijne z różnych epok od średniowiecza po współczesność.

Więcej…
 

Eluktrick & Angels / Koncert

eluktrickKoncert w ramach festiwalu 23. Nowohucka Wiosna Muzyczna. Wstęp wolny.

Wykonawcy:

ELUKTRICK: Thymn (klawisze i wokal), Artur Malinowski (gitara i wokal), Michał Bakonyi (bas), Rav (perkusja).

ANGELS: Łukasz Pająk (gitara), Jan Dyja (bas), Michał Adamski (perkusja) i Tomasz Kijewski (wokal).

17 maja 2018 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


ELUKTRICK to przede wszystkim emocje, eksperymenty, doświadczenia. Nazwę zespołu można tłumaczyć zarówno dosłownie, jak i w przenośni jako „łut szczęścia” („trick of luck”); zespół powstał w 2006 roku podczas przypadkowego spotkania amerykańskiego tekściarza i wokalisty oraz polskiego gitarzysty w jednym z klubów w Krakowie. Od samego początku zespół był mieszanką stylów i przenikających się historii, które pomimo braku wspólnego mianownika stworzyły spójne, charakterystyczne brzmienie.

Koncerty Eluktricka elektryzują, hipnotyzują i zaskakują. Teksty Thymna, często prowokujące, dopełnione są muzyką zainspirowaną najciekawszymi rockowymi zespołami ostatnich lat – od Becka, Elliotta Smitha i Talking Heads do Radiohead, Queens of the Stone Age, Muse, The Editors czy Royal Blood.

Więcej…
 

Simple Life – dokument w Sfinksie: Don`t Look Back

simple_lifePokaz filmu pt. „Don`t Look Back” w reżyserii D. A. Pennebakera. Majowy seans jest wydarzeniem towarzyszącym 23. Nowohuckiej Wiośnie Muzycznej. Wstęp wolny.

21 maja 2018 r., godz. 19.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5


Film Don’t Look Back to jedno z legendarnych dzieł dokumentalistyki muzycznej autorstwa amerykańskiego reżysera D. A. Pennebakera. Jest to obraz upamiętniający trasę koncertową Boba Dylana po Wielkiej Brytanii w 1965 roku. Przed seansem o filmie, jego bohaterze i oczywiście o twórcy opowie Mateusz Kicka - absolwent filmoznawstwa na UJ, doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Jego praca doktorska poświęcona będzie właśnie twórczości D. A. Pennebakera.
"Don`t Look Back” (95 minut) reż. D. A. Pennebaker

Dokumentalny, USA, 1965

Więcej…
 

Otwórz uszy. Tu i Teraz. Muzyka konkretna. -

uszy3Wydarzenie towarzyszące 23. Nowohuckiej Wiośnie Muzycznej. Wstęp wolny.

Wykonawcy: Martyna: Zakrzewska – fortepian, obiekty dźwiękowe, instrumenty elektroniczne, Jakub Gucik - wiolonczela, obiekty dźwiękowe, instrumenty elektroniczne, Piotr Peszat - obiekty dźwiękowe, instrumenty elektroniczne.

Wbrew powszechnym stereotypom sztuka współczesna nie musi być niezrozumiała. Wręcz przeciwnie, działalność twórców XX wieku potrafi w bezpośredni sposób przemawiać do odbiorcy, ponieważ jest tworzona w czasach, które o wiele łatwiej nam sobie wyobrazić.

23 maja 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Wykonawcy krakowskiego zespołu Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble prowadzi nowatorski projekt, celem którego jest prezentacja twórczości wybitnych kompozytorów XX wieku osobom niezwiązanym ze środowiskiem muzycznym. Comiesięczne spotkania łączą w sobie profesjonalizm muzyków, którzy brali udział w największych festiwalach muzyki nowej w Polsce i za granicą (Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Internationale Ferienkurse fur Neue Musik w Darmstadt) z przystępną formą prezentacji, która sprawia, że wydawać by się mogło niezrozumiała twórczość nagle zaczyna do nas przemawiać „ludzkim głosem”.

Więcej…
 


Strona 3 z 375