Wydarzenia

Rodzinne świętowanie!

Już w niedzielę 25 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian jak co roku czeka moc atrakcji i dobrej zabawy. Święto Rodziny Krakowskiej wpisało się już na stałe w kalendarz imprez miejskich. W tym roku odbędzie się ono po raz trzeci. Mamy nadzieję, iż tradycyjnie krakowskie bulwary zapełnią się rodzinami, które cenią sobie wspólne spędzanie czasu – mówi pomysłodawczyni oraz koordynatorka imprezy Marzena Paszkot – Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Więcej…
 

Świat Lajkonika. Konik na świecie

Serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie miłośników historii przy najnowszej wystawie Domu Zwierzynieckiego Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pt. "Świat Lajkonika. Konik na świecie". Oprowadzi nas kustosz Maria Lempart. Spotkanie odbedzie się 22 maja o godz. 17.00 w siedzibie muzeum, ul. Królowej Jadwigi 41. Wstęp wolny.

 

Od potrzeby do pomysłu w Nowej Hucie

Zaproszenie mieszkańców do współpracy i odpowiedź na ich potrzeby poprzez realizację najlepszych inicjatyw nowohucian – to główne założenia projektu Od potrzeby do pomysłu. Diagnoza potencjału środowiska, który realizowany jest obecnie w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Zwierzęta Chin

Tym razem w ramach cyklu Podróże małe i duże najmłodsi zostaną zabrani w wirtualną wyprawę do Chin. 14 maja 2014 r. o godz. 16.30ul. w Klubie Jedność (Drożyska 3 c) Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przedstawione zostaną podstawowe informacje o jednej z najstarszych cywilizacji, jej kulturze i terenie, który zamieszkuje. Nie zabraknie ciekawostek o Państwie Środka oraz pokazu zdjęć. Następnie prowadzący przybliży zagadnienie chińskich zwierząt - tych domowych, jak i tych dzikich oraz mitycznych. Spotkaniu towarzyszyć będą zabawy edukacyjne i plastyczne. Zapraszają Kluby Jedność i Herkules. Wstęp: 2 zł.

 

Metro, monitoring, drogi rowerowe – konsultacje społeczne w Dzielnicach

Gmina Miejska Kraków rozpoczyna proces konsultacji społecznych dotyczący trzech zagadnień będących przedmiotem referendum lokalnego w istotnych sprawach dotyczących mieszkańców Krakowa, a mianowicie budowy metra w Krakowie, rozbudowy miejskiej sieci monitoringu oraz wieloletniego programu budowy dróg rowerowych. Termin konsultacji w Dzielnicy XVIII Nowa Huta przypada na 21 maja 2014 r., godz. 18.00 w Klubie Technika NOT os. Centrum C 10B.

Więcej…
 

Noc Muzeów w Krakowie…spędź tę noc z Muzeum Historycznym!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na dziesiątą edycję Nocy Muzeów 2014 w Krakowie. Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 16 na 17 maja, gdzie od godziny 17.00 do 1.00 będzie można skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla Państwa przez nasze muzeum. Koncerty jazzowe, wykłady, spotkania, pokazy filmów, walk rycerskich, a także niezwykłe spacery min. nocny po Nowej Hucie i w okolicach Fortu Kościuszki, sprawią, że ta noc pozostanie niezwykłym przeżyciem.  Tylko tej nocy, będzie można również zwiedzić, niedostępny na co dzień, schron przeciwlotniczy w Parku Krakowskim. Najmłodszych zaś zaprosimy do świata Lajkonika i jego kuzynów, uczestnictwa w warsztatach plastycznych i wspólnym oglądaniu wieczorynek. Zaprosimy Państwa także do udziału w grach planszowych i grze miejskiej, a przewodnicy oprowadzą wszystkich chętnych po wystawach stałych i czasowych. To tylko niektóre z   atrakcji, które przygotowaliśmy na tę wyjątkową noc. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, na niektóre obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej: www.mhk.pl. Serdecznie zapraszamy!

 


Strona 253 z 330