Wydarzenia

BAJKI EUROPEJSKIE - „BAMSE – NAJSILNIEJSZY NIEDŹWIADEK ŚWIATA”

8 marca, godz. 17.00, Biblioteka Klubu Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

Zapraszamy do Klubu Kuźnia OKN na cotygodniowe spotkania z baśnią i bajką europejską dla dzieci przedszkolnych. Chcemy naszym milusińskim, poprzez wspólne czytanie połączone z ćwiczeniami i zagadkami umysłowymi, zabawami ruchowymi i plastycznymi, przybliżyć literaturę dziecięcą polską i obcą, wyczarować piękne, baśniowe obrazy, nauczyć poszanowania dla książki i przybliżyć instytucję biblioteki. Zapraszamy w czwartki o godz. 17.00.

Więcej…
 

KSIĄŻKA DLA BIBLIOTEKI

8 marca, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, os. Złotego Wieku 14

Biblioteka i Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida rozpoczynają wielką zbiórkę książek dla Biblioteki. Z pewnością macie w domach książki, które kupiliście, przeczytaliście raz i odłożyliście. Podczas wiosennych porządków przejrzyjcie uważnie swoje biblioteczki, szafy i półki. Dajcie swoim książkom drugie życie i przekażcie je Bibliotece! Poszukujemy szczególnie książek nowych (wydanych w latach 2000 – 2012), ciekawych i przydatnych innym. Tematyka zupełnie dowolna. Może to być beletrystyka, mogą być książki historyczne, pamiętnikarskie, przyrodnicze fantastyczne, popularnonaukowe. Pamiętajcie im książki nowsze i w lepszym stanie, tym większa szansa, że ucieszą kolejnych czytelników.

Więcej…
 

„TRAWO[U]BRANIE W NOWEJ HUCIE” – WYSTAWA FOTOGRAFII

8 marca, Galeria „m” Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, os. Złotego Wieku 14

„Trawo[u]branie w Nowej Hucie” jest wspólnym dziełem trójki przyjaciół: Barbary Habiedy, Katarzyny Szczęśniak oraz Aleksandra Hordzieja. Fotografie powstały w ramach wspólnie tworzonego projektu Sisteria. Projekt Sisteria to eksperyment z modą, który udowadnia, że można ubrać się ciekawie i oryginalnie, nie koniecznie podążając za obowiązującymi trendami. Projekt jest przede wszystkim zabawą modą i kolorem. Kuźniana odsłona Projektu Sisteria to gra czerwieni i czerni na tle jesiennych łąk nowohuckich. Stylizacje były inspirowane stylem gotyckim, ale zostały ujęte w humorystyczny sposób, tak aby współgrały z charakterami autorów projektu.

Wystawę można zobaczyć do 29 marca b.r. Serdecznie zapraszamy.

 

PRZEKAŹNIK KSIĄŻKOWY POD HASŁEM KSIĄŻKA - KOBIETA.

8 marca, godz. 16.00-18.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, os. Złotego Wieku 14

Przekaźnik Książkowy w Klubie „Kuźnia” to miejsce dla tych, którzy chcą się wymienić książkami, podzielić literackimi fascynacjami lub po prostu porozmawiać o swoich ulubionych lekturach.
Zasady Przekaźnika:
- Książki możemy wymienić lub podarować innej osobie.
- Ważne, by książki, które przyniesiecie były w dobrym stanie.
- Wymiana jest bezgotówkowa.
- Udział w imprezie jest bezpłatny.
- Hasło Książka – kobieta ma zwrócić szczególną uwagę na rolę Pań w literaturze

Serdecznie zapraszamy.

 

SZAFING W KLUBIE KUŹNIA

8 marca, godz. 16.00-18.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, os. Złotego Wieku 14

Biblioteka i Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida oraz portal Ekorodzice.pl zapraszają na Szafing w Kuźni. Czas zrzucić ciężkie, zimowe płaszcze i zamienić je na wiosenne sukienki, znaleźć nową książkę, film czy zabawkę dla dziecka! Przed nami piąta edycja imprezy, która została uhonorowana Nagrodą Rodziców w konkursie portalu czasdzieci.pl „Słoneczniki 2011”. Co można wziąć na nasz Szafing? Niemal wszystko: ubrania, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy… Ważne jest, by wszystkie rzeczy przyniesione na wymianę były w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy dostać.

Więcej…
 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – BARBARA KOSMOWSKA „BUBA”

6 marca, godz.15.30, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Zapraszamy na otwarte spotkanie dla dzieci, które lubią czytać i rozmawiać o książkach. Uczestnikiem Dyskusyjnego Klubu Książki może być każdy. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

Więcej…
 


Strona 253 z 264