Wydarzenia

Pomaganie przez czytanie

Schronisko dla bezdomnych zwierząt - plakatJuż w najbliższą niedzielę Fundacja Czas Dzieci oraz Wydawnictwo Zielona Sowa połączą swoje siły, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym czworonogom z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i zachęcają do udziału w akcji tych wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny. Wielkimi krokami nadchodzi zima, a to dla niekochanych futrzaków najtrudniejszy okres w roku. I chociaż wówczas schroniska ze zdwojoną siłą starają się zapewnić podopiecznym godziwy byt, to jednak często nie wystarcza. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, iż zbliża się też okres przedświąteczny, a wraz z nim - coroczna czarna seria porzuceń (byłych) pupili. Tak, właśnie przed tymi najbardziej rodzinnymi ze świąt niektórzy właściciele postanawiają pozbyć się domowego zwierzaka. Dlaczego? Trudno dociec i jeszcze trudniej zrozumieć.

Więcej…
 

25.10., GODZ. 16.00-18.00, Zabawy Podwórkowe: taneczne powitanie Jesieni

Taneczne powitanie Jesieni - plakatKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat na spotkanie Taneczne powitanie jesieni z cyklu Zabawy podwórkowe. Celem spotkania jest twórcze spędzenie wolnego czasu podczas wspólnej zabawy. W programie zabawy muzyczno-taneczne, zajęcia plastyczne, których tematem będzie Pani Jesień oraz konkursy. Wstęp: 5 zł.

 

Czas Dzieci na Targach Książki

Czas dzieci - logotypSerdecznie zapraszamy wszystkich starszych i młodszych na stoisko portalu CzasDzieci.pl (A56) podczas zbliżających się wielkimi korkami 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 23 – 26 października 2014 roku. Na najmłodszych czeka moc atrakcji. Począwszy od budowania Miasteczka Literackiego, poprzez liczne warsztaty, spotkania z ulubionymi dziecięcymi autorami, a kończąc na charytatywnej akcji na rzecz zwierzaków zamieszkujących krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Więcej…
 

Dzień Papieski inaczej

Dzień Papeski inaczej - plakat24.10., GODZ. 15.00-20.00, DZIEŃ PAPIESKI INACZEJ – WYCIECZKA DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) zaprasza na wycieczkę do Łagiewnik. W modlitewnym skupieniu odwiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wraz ze słynącym łaskami obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. s. Faustyny. Wejdziemy także na wieżę widokową oraz zwiedzimy Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!. Koszt: 4 zł. Zapisy do 22 października br. w Klubie (tel. 12 681 02 00, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). 

NOWA HUTA JEST TEGO WARTA

Priorytet: infrastruktura i najmłodsi mieszkańcy
Szóstą kadencję Rady Dzielnicy podsumowują przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy XVIII Stanisław Moryc i wiceprzewodniczący Józef Szuba

Patrząc na Nową Hutę widzimy, że wcale nie jest już „nowa”. Przez 65 lat niewiele do niej dokładano i najstarsze osiedla wymagają kompleksowej rewitalizacji. Nie można również zapominać o skoku cywilizacyjnym - m.in. wciąż rosnącej liczbie samochodów osobowych. Do tego trzeba dostosować infrastrukturę najstarszych osiedli, gdzie miejsc do parkowania dla samochodów nie planowano.

Na szczęście urbaniści wytyczyli wiele szerokich ulic, ciągów komunikacyjnych dla pieszych i terenów zielonych. To niewątpliwie walor Nowej Huty, ale także duży obowiązek dla Rady Dzielnicy - utrzymania ich we właściwym stanie – podkreślają zgodnie Stanisław Moryc i Józef  Szuba, przewodniczący i wiceprzewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Nowohucka Akademia Seniora, 20.10., godz. 15.00, PRAWO W INTERNECIE

Nowohucka Akademia Seniora - prawo w internecie(os. Centrum A 6a). Wykład Kacpra Nowaka w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora poświęcony będzie prawnym aspektom korzystania z Internetu. Szczególny nacisk położony zostanie na zawieranie umów i robienie zakupów w sieci, a także legalność i nielegalność działań podejmowanych w Internecie. Wskazane zostaną również instytucje, w których można uzyskać pomoc w omawianym zakresie. Całość wzbogacona będzie prezentacją multimedialną. Zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 


Strona 253 z 351