Wydarzenia

Krakowska odsłona II edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci

festiwal-literaturyCztery miasta, ponad sto wydarzeń oraz nieskończenie wiele emocji i atrakcji. To Festiwal Literatury dla Dzieci 2015. Przygotowaliśmy przewodnik po najciekawszych festiwalowych wydarzeniach krakowskiej edycji (10-16 maja 2015).

Krakowska edycja festiwalu zacznie się od razu z wysokiego C wernisażem wystawy Wilkonie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Rzecz godna wzmianki z co najmniej kilku powodów. Józef Wilkoń obchodzi w tym roku jubileusz 85. urodzin i my włączamy się w obchody, a na wernisażu, prócz przeglądu najważniejszych prac Mistrza, czekać będzie moc innych atrakcji dla ciała i ducha z wielkim (i pysznym!) tortem na czele.

Więcej…
 

Dolina Biebrzy. Ostatnie dzikie mokradła Europy.

dolina-biebrzyNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) zaprasza dnia 11.05 o godz. 15:00 na wykład pt. "Dolina Biebrzy. Ostatnie dzikie mokradła Europy". Wykład dla Nowohuckiej Akademii Seniora wygłosi Sebastian Bielak – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej, pracownik naukowo–dydaktyczny Instytutu Inżynierii i Gospodarki Wodnej PK, z zamiłowania przyrodnik i podróżnik. Słuchacze będą mieli możliwość zobaczyć fotografie i usłyszeć opowieści z jego podróży po Dolinie Biebrzy. Zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Projekt "Seniorzy XXI wieku - edycja II" Fundacji Oświatowej im. Ks. S. Konarskiego

seniorzy_xxiFundacja Oświatowa im. S. Konarskiego już po raz drugi organizuje projekt "Seniorzy XXI wieku". Projekt ten adresowany jest do mieszkańców Krakowa i powiatów ościennych, którzy ukończyli 60 lat. Tegoroczna edycja rozpoczyna się w maju, a kończy w grudniu. W ramach projektu proponowane są bezpłatne zajęcia m.in  z j.angielskiego, j.niemieckiego, obsługi komputera, nordic walkingu oraz rękodzieła. Dodatkowo seniorzy mogą uczestniczyć w bezpłatnych wycieczkach (np. do Doliny Chochołowskiej, Ojcowa) i wyjściach kulturalnych (teatr, filharmonia).

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacją dotyczącą projektu.

 

Maj w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Miesiąc maj to moc atrakcji w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dla dużych i małych. W tym miesiącu wśród propozycji znalazły się m.in. wiosenne zabawy taneczne, warsztaty , spotkania dla Mam i nie tylko, gry miejskie i terenowe dla cały rodzin, a także Święto Czyżyn - Czyżyny Dzieciom.

Zachęcamy  do zapoznania się z newsletterem i odsyłamy na naszą stronę internetową www.krakownh.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje.

 

Maj w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu maju. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

60-lecie figurki Matki Boskiej Chałupskiej

mb-chalupskaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 01.05 o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie mające na celu uczczenie 60 – lecia powstania kapliczki w osiedlu Chałupki. Kaplicę z figurą Matki Bożej ufundowali mieszkańcy osiedla Chałupki i nadal o nią dbają i ją odnawiają. Obecnie przy kapliczce powstał wydzielony pas zieleni, który pielęgnują panie działające społecznie w Klubie Karino. Uroczystości obchodów 60-lecia powstania figurki rozpoczną się przy Klubie Karino. Orkiestra Dęta TON z Goszczy wykona koncert pieśni patriotycznych, następnie korowód uczestników uda się w kierunku figurki Matki Bożej Chałupskiej, przy której odbędzie się msza polowa i nabożeństwo majowe. Uroczystości zakończy  zabawa taneczna w Klubie. Zapisy na zabawę taneczną (tel. 12 681 02 00, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Wstęp na zabawę taneczną: 45 zł

 


Strona 253 z 374