Wydarzenia

Piknik Archeologiczny w Branicach

Zapraszamy na 11. Krakowski Piknik Archeologiczny w Branicach. Impreza odbędzie się 1.06.2013 roku w Nowohuckim Oddziale Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

 

XIV Tydzień Osób Niepełnosprawnych

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w obchody XIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”. W dniach od 28 do 31 maja 2013 r.  bibliotekarze zaplanowali wiele zajęć dla osób niepełnosprawnych m. in.: spotkanie literackie  dla dzieci z klasy integracyjnej, warsztaty biblioteczno literackie dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Duszpasterskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym, przegląd nowości książki mówionej „W audioprzestrzeni” adresowany do osób z dysfunkcją wzroku, spotkanie o koniach i hipoterapii, które poprowadzi Pan Bogumił Peschak z Ogniska TKKF „Przyjaciel Konika” oraz głośne czytanie fragmentów książki  Adrianny Ginał i Anny Szulc pt. „Krakowscy czarodzieje”. 28 maja br. w Środowiskowym Domu Samopomocy „Vita” uczestnikom terapii zajęciowej będzie czytał Tadeusz Piotr Łomnicki  - aktor Teatru Ludowego w Krakowie. Szczegółowe informacje znajdują się na  stronie www.biblioteka.krakow.pl.

 

Rodzinne świętowanie!

Już w niedzielę 26 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian czeka moc atrakcji i dobrej zabawy. Święto Rodziny Krakowskiej odbędzie się po raz drugi, lecz mamy nadzieję, iż wpisze się ono już na stałe w kalendarz imprez miejskich jako wydarzenie nietuzinkowe, które skupi wszystkie krakowskie rodziny na bulwarach wiślanych w ten wyjątkowy dzień jakim jest Dzień Matki  – mówi  pomysłodawczyni oraz koordynatorka imprezy Marzena Paszkot – Pełnomocnik PMK ds. Rodziny i Polityki Społecznej.

Więcej…
 

Obchody Światowego Dnia Żółwia

25 maja br. będą miały miejsce obchody Światowego Dnia Żółwia, organizowane przez Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiaze. W programie znajądą się m.in. liczne prelekcje, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne i wystawy.

 

"Pożyteczne owady – mali pomocnicy" – Festyn Ekologiczny

Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) 22 maja o godz10.30 zaprasza dzieci z klas I-III oraz młodsze do wspólnej zabawy podczas festynu ekologicznego w os. Wolica. Taka impreza to wspaniała okazja do pokazania i przybliżenia dzieciom piękna przyrody. W programie festynu m.in. gry i zabawy ekologiczne oraz konkursy plastyczne. Wstęp wolny.

 

Krakowski Inkubator Kultury

KIK, czyli Krakowski Inkubator Kultury, stwarza przestrzeń, w której początkujący animatorzy kultury mogą rozwijać i realizować swoje pierwsze projekty. Najlepsze, wybrane pomysły dostaną wsparcie merytoryczne i finansowe oraz pomoc indywidualnego animatora. Zgłoszenia należy składać osobiście lub e-mailowo do 3 czerwca 2013 r. na specjalnym formularzu. Szczegóły tutaj. Polecamy także warsztaty dla dzieci 1 czerwca, warsztaty bębniarskie djembe oraz afro dance.

 


Strona 253 z 301